Zavrieť

Porady

účet 513 nad 500,-Sk

Ahojte,
chcela by som sa opýtať na propagačné predmety s logom firmy, ktoré presahujú 500,-Sk. Mam to chápať,že je to nedaňový náklad??
Usporiadat
ouhrubov ouhrubov

ouhrubov je offline (nepripojený) ouhrubov

ako účtovať náhradu príjmu za nemoc v podvojnom účtovníctve
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ouhrubov Pozri príspevok
ako účtovať náhradu príjmu za nemoc v podvojnom účtovníctve
Otázku .
Správne účtovanie je: 527/331
0 0
petkor petkor

petkor je offline (nepripojený) petkor

Prosim Vas o radu, aby som si to ozrejmila podla predchadzajucich prispevkov. Reklamne predmety s logom v sume 16,60 eur vr. DPH uctujem na 501 AE (mozem si odpocitat DPH) a nad 16,60 eur uctujem na 513 bez naroku na odpocitanie DPH?
Dakujem za radu.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Podľa novely zákona logo na reklamných predmetoch nemusí byť, platí od 1.1.2010.
0 0
petkor petkor

petkor je offline (nepripojený) petkor

O.K., tak ked sa bavime iba o reklamnych predmetoch, tak je spravne to zauctovanie aj DPH? Co som citala v dalsich prispevkoch o DPH, tak vraj musim vratit DPH z rekl. predmetu nad 16,60 eur? Alebo staci jednoducho, ked si ju neodratam pri vstupe?
Dakujem.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Od českej firmy máme svetelnú reklamnú tabuľu. Je to nad 16,60 E. Je mi jasné, že na 513. Ale ako je to s DPH? Ja som samozdanila, teda vstup aj výstup, teda som zaplatila aj odpočítala. Zle alebo dobre?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
reklamná tabuľa nemusí byť repre, prečo: je to na reklamu-propagáciu, normálna služba, alebo vám to slúži na niečo iné?
samozdanenie áno, odpočítanie pri 513 NIE, pri 518 ANO.
Najskôr si ujasni účtovný prípad - jeho charakter.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

KEJKA Pozri príspevok
reklamná tabuľa nemusí byť repre, prečo: je to na reklamu-propagáciu, normálna služba, alebo vám to slúži na niečo iné?
samozdanenie áno, odpočítanie pri 513 NIE, pri 518 ANO.
Najskôr si ujasni účtovný prípad - jeho charakter.
Ďakujem za odpoveď, takže podľa tohoto myslím, že si to vyriešim po svojom. Vôbec neviem o akú reklamnú tabuľu ide, takže som odpočítala DPH a dám to do tej služby, veď na faktúre je napísané len - svetelná výstrč + dovoz + práca. Podľa tohto to môže byť kľudne tabuľka na ktorú si dáme neskôr logo firmy. možno by som to mala rozdeliť do nejakej 504 a práce do 518.
Naposledy upravil psps : 13.03.11 at 15:39
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Podľa môjho názoru je to celé majetok (hodnota prác iba vstupuje do celkovej hodnoty).
Mala by si o tom účtovať ako o zásobách, a to je 501 .
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

azla Pozri príspevok
Podľa môjho názoru je to celé majetok (hodnota prác iba vstupuje do celkovej hodnoty).
Mala by si o tom účtovať ako o zásobách, a to je 501 .
Super, ďakujem. Už som sa zľakla, že som odpočítala čo som nemala. Toto je výborné riešenie a budem sa tváriť, že je to ozaj zásoba.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

ako rozlišovať čo je reklamný predmet a čo nie je ? Podľa mňa by to mal byť predmet, ktorý sa rozdáva zákazníkom na zviditeľnenie firmy, ale to čo zostáva vo firme, hoci je tam aj logo, by nemal byť reklamný predmet. Jaký mate na to názor?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
taký istý.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať