Zavrieť

Porady

Odvolacie konanie o výživnom

dobry den.potrebovala by som poradit,ak niekto mate skusenosti.otec dietata s nami nezije uz od jeho dvoch mesiacov.nie sme zosobaseny a sud urcil,ze som zodpovedna ja,a otec sa moze stykat raz mesacne dve hodiny v mojej pritomnosti s vyskou vyzivneho 3000.lenze ten sa hned odvolal,ze nema z coho platit,lebo je nezamestnany.co nieje pravda,stale niekde robi,ci uz nacierno alebo kratkodobo.vypovede dava on.dva mesiace uz za dietatom nebol.teraz mame odvolaci sud.co vsetko by mi pomohlo zdokladovat,aby prvostupnovy rozsudok zostal?inak na dieta prispieva nepravidelne a malymi sumami.to je jeden problem.predtym ako vyhlasil,ze s nami zit nebude,som ho pomaly tri roky zivila,lebo vyplaty domov nenosil z dovodov vselijakych,najcastejsie ze dal rodicom aby mali z coho zit.zariadenie bytu,aj nase osobne veci uschoval u svojho kamarata,ze nam ich privezie(uz byvame v inom meste).lenze po roku nic a postupne sa dozvedam,ze to vsetko rozpredal on alebo jeho kamarat,lebo mu dlzil.da sa nejako vymoct skoda sudne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariro je offline (nepripojený) mariro

    mariro
    Ak mas nejakych svedkov, ktori by potvrdili, ze pracuje, to by bolo dobre.Dalej ak Ti neposle vyzivne vcas a v plnej sume ako rozhodol sud, tak po 3 mesiacoch okamzite podaj trestne oznamenie na Policii pre zanedbanie vyzivy.Vyzvu ho aby doplatil dlznu cast, alebo ho budu stihat.Budes mat dalsi dokument v ruke, ktorym sa mozes na sude preukazat.Vyziadaj si na Policii kopiu oznamenia.Rob to kazde 3 mesiace, mas na to pravo.Dokedy ho to bude bavit uvidis.Tazko je radit ked neviem ako on zije, co robi.Ak je nezamestnany, tak napr. ak ma auto z coho plati vydaje na benzin, ak je nezamestnany z coho napr. plati vyzivne na dieta, kde berie na to peniaze, z coho zije, stravuje sa, oblieka, ak tvrdi ,ze je nezamestnany.Musis ho chytit do pasce jeho vlastnymi tvrdeniami.
    Drzim Ti palce.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    jana987 Pozri príspevok
    dobry den.potrebovala by som poradit,ak niekto mate skusenosti.otec dietata s nami nezije uz od jeho dvoch mesiacov.nie sme zosobaseny a sud urcil,ze som zodpovedna ja,a otec sa moze stykat raz mesacne dve hodiny v mojej pritomnosti s vyskou vyzivneho 3000.lenze ten sa hned odvolal,ze nema z coho platit,lebo je nezamestnany.co nieje pravda,stale niekde robi,ci uz nacierno alebo kratkodobo.vypovede dava on.dva mesiace uz za dietatom nebol.teraz mame odvolaci sud.co vsetko by mi pomohlo zdokladovat,aby prvostupnovy rozsudok zostal?inak na dieta prispieva nepravidelne a malymi sumami.to je jeden problem.predtym ako vyhlasil,ze s nami zit nebude,som ho pomaly tri roky zivila,lebo vyplaty domov nenosil z dovodov vselijakych,najcastejsie ze dal rodicom aby mali z coho zit.zariadenie bytu,aj nase osobne veci uschoval u svojho kamarata,ze nam ich privezie(uz byvame v inom meste).lenze po roku nic a postupne sa dozvedam,ze to vsetko rozpredal on alebo jeho kamarat,lebo mu dlzil.da sa nejako vymoct skoda sudne?
    Pokiaľ pracuje načierno, tak bude ťažké dokázať, že má príjem. Treba zohnať nejaké dôkazy, že pracuje a dostáva peniaze. Ak vieš isto, že by niekde legálne pracoval, súd môže zo SP vyžiadať doby zamestnania a vymeriavacie základy.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    jana987 Pozri príspevok
    dobry den.potrebovala by som poradit,ak niekto mate skusenosti.otec dietata s nami nezije uz od jeho dvoch mesiacov.nie sme zosobaseny a sud urcil,ze som zodpovedna ja,a otec sa moze stykat raz mesacne dve hodiny v mojej pritomnosti s vyskou vyzivneho 3000.lenze ten sa hned odvolal,ze nema z coho platit,lebo je nezamestnany.co nieje pravda,stale niekde robi,ci uz nacierno alebo kratkodobo.vypovede dava on.dva mesiace uz za dietatom nebol.teraz mame odvolaci sud.co vsetko by mi pomohlo zdokladovat,aby prvostupnovy rozsudok zostal?inak na dieta prispieva nepravidelne a malymi sumami.to je jeden problem.predtym ako vyhlasil,ze s nami zit nebude,som ho pomaly tri roky zivila,lebo vyplaty domov nenosil z dovodov vselijakych,najcastejsie ze dal rodicom aby mali z coho zit.zariadenie bytu,aj nase osobne veci uschoval u svojho kamarata,ze nam ich privezie(uz byvame v inom meste).lenze po roku nic a postupne sa dozvedam,ze to vsetko rozpredal on alebo jeho kamarat,lebo mu dlzil.da sa nejako vymoct skoda sudne?
    Keďže si na porade nová, tak ti poradím ešte jednu vec - ak zakladáš tému, tak jej daj taký názov, ktorý aspoň stručne vystihuje podstatu otázky. Lebo skoro každý, ktorý sem dáva otázku potrebuje pomoc alebo poradiť. Keby to každý robil tak, potom by zoznam tém vyzeral asi takto:

    Pomoc
    Pomóc!!!
    POMOC
    Poraďte
    Kto poradí?
    Pomôžete?
    Poraďte mi"
    ....

    Ako si potom tí, ktorú chcú pomôcť majú vybrať, ktorá téma je pre nich relevantná? Názov, ktorýsi zadal som ti zmenil na výstižnejší.

    Inak vitaj.

    jana987 je offline (nepripojený) jana987

    jana987
    dakujem za rady.podarilo sa mi uz pani sudkini dorucit adresu sucastneho zamestnavatela oca dietata,ale ten minuly s nim nic nechce mat,lebo vraj mu za tri mesiace nepodpisal pracovnu zmluvu a urobil mu skodu( rozbil auto)cca za 100000.podali sme aj ziadost na exekuciu,ale sud to zamietol,ze sa proti rozsudku vcas odvolal,takze platit nemusi.zda sa mi to divne.ale uz do pondelka nejako vydrzime.este by ma zaujimalo,ci sa da nejako sudne ziskat financna nahrada za veci co popredaval.peniaze na nic mi dali rodicia,a ja sama,kedze on neprispieval na nakupy.cca tak 100 000.

    jana987 je offline (nepripojený) jana987

    jana987
    no a ked nikde nerobi,tak robi so svojim ocom zivnostnikom.takze tazko by som dokazovala,kedze spolu aj byvaju.

    7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

    7lienka
    No máš to ťažké, dokazovanie v nedohladne....
    Možno ho nahlásiť keď bude v robote na sociálku (alebo na inšpektorát práce) ako čiernu prácu. Nech ho rovno vymáknu.

    Ale keď je taká špina asi toho moc nezmôžeš. Čo Ti radí sociálna pracovníčka?

    jana987 je offline (nepripojený) jana987

    jana987
    pri kontrole u nas a u nich(zije s rodicmi a 3 bratmi v dome ,a troma psami),potvrdila,moju ziadost,ze dieta by nemal dostat bez mojho dohladu.naposledy ked sme si isli k nim po maleho oblecenie,tak nam ho uz bozska stara mama nedala,lebo veci dala susedke.dokonca sa neunuvali ani zakurit,tak sme poriadne vymrzli.a ked som im povedala,ze mi vybral ucet,rozpredal veci,na maleho neplati,tak ja som hlupana a co oni s tym maju nech vypadnem.sak mu ani decko nechcem davat tak naco by platil.vobec mi neverili,ze on si po maleho ani nechodi ani nezavola,ci je zdravy.naposledy ked prisiel ,tak meskal hodinu a bol opity,a predtym som mu dovolila aby bol s malim hodinku sam,tak ho zobral na rodinnu oslavu,kde dieta nikoho nepoznalo,vratil ho po dvoch hodinach uplakane,hladne ,precurane,zasmradene od cigariet.

    Odvolacie konanie o výživnom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.