Zavrieť

Porady

Dopravna nehoda

Ospravedlnujem sa ak to tu nepatri, ale nenasiel som inu vhodnejsiu sekciu. Viem, ze je to tu uz preberane, ale nechcem sa miesat do inej diskusie.

Sposobil som nehodu kde som bol oznaceni ako vinnik nehody. Kedze som som s tym nesuhlasil a ani s popisom nehody co vyhotovil policajt odmietol som podpisat zapisnicu. Moze mi to nejak pritazit? Ta nehoda prebehla tak, ze som z hlavnej cesty odbocoval na vedlajsiu v lavo a buchol som do motorky. Nesuhlasil som z toho dovodu, ze ja ked som odbocoval mal som dost casu na odbocenie, ale v tom ked som uz mal auto priecne cez cestu a takmer som uz bol na vedlajsiej ceste sa zrazu vyrutila motorka a ja som uz len rychlo brzdil. Ten motorkar bol v case mojho odbocovania cca 150 metrou odo mna a ak by sa plne venoval riadeniu tak by ma s tich 150 metrou musel spozorovat predpokladam a stihnut spomalit aby som bezpecne stihol dokoncit odbocovanie a aby sa jemu nic nestalo.

Viem, ze podla zakona by som mal poistovni ohlasit nehodu myslim do 15 dni. Tam, ale predpokladam, ze musi byt uvedeni aj poskodeny, ale tem sa so mnou vobec nebavil a neposkytol mi svoje osobne udaje tak som to nehlasil. Jeho osobne udaje som sa dozvedel az po tom co mi prislo oznamenie o zadrzani vodicskeho preukazu. Moze ma poistovna nejak stihat ked jej to oznamim az teraz to jest takmer dva mesiace po nehode?


Teraz mi prislo uzneseni o zacati trestneho stihania z dovodu ublizenia na zdravi. Ktore sa zacalo na zaklade dorucenia lekarskych posudkou od lekarou tich poskodenych. Nemalo by to byt po spravnosti tak, ze stihania sa zacne az na zaklade lekarskeho posudku sudneho znalca a nie lekarou tich poskodenich?

V uzneseni je uvedene, ze proti uzneseniu. v casti tykajucej sa vznesenia obvinenia je pripustna staznoznost, ktoru mouno podat do 3 dni od jeho oznamenia. Ako mam tomu chapat? Uznesenie bolo spisane 22.10. odoslane 27.10. dorucene 29.10. a ja som si ho vyzdvihol 4.11. mam teda este cas sa odvolat? Ma vobec zmysel sa odvolavat? Nemohol by som si tym pritazit?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  rotwik je offline (nepripojený) rotwik

  rotwik
  1. Ak si nebol na poistovni do 15 dni, mas smolu ; hladaj nejakeho znameho poistovaka a nahlas to so spetnym datumom pokial sa da inak poistovna vsetko zaplati a bude to od teba nasledne vymahat t.j. skodu na vozidle a hlavne lekarske osetrenie ; nedoplatis sa
  2. Lehota na odvolanie sa rozumie o do dna dorucenia pisomnosti
  3. pokial sa odvolas, prokurator nikdy nebude suhlasit s podmienecnym zastavenim veci alebo so zmierom,
  4. To ze si nic nepodpisal, povies bol som v soku ; nic sa nedeje
  Pokial nesplnis bod 1 neplati bod 3

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.