Zavrieť

Porady

Náhrada škody pri autonehode - vinník mesto.

Chcem Vás poprosiť, či mi vie niekto poradiť k nasledovnej veci.
V 12/07 sme boli účastníkmi reťazovej havárie, kde polícia stanovila ako vinníka vozovku, ktorá nebola upravená /bola poriadna ladovica a nebol posyp/ - teda vinníkom bol správca komunikácie mesta. Všetci účastníci spísali ešte v tom mesiaci písomné žiadosti a zaniesli na mestský úrad. Kde ich riadne zaevidovali ako prijaté - kópiu máme. Asi v 04/08 prišiel zamestnanec poisťovne, v ktorej má mesto poistku obhliadnuť auto a ofotiť si škody. Odvtedy sa nikto neangažuje niečo riešiť. Volali sme dnes na mestský úrad, čo je ďalej - či sa náááhodou niečo k ročnému výročiu nezmenilo - povedali iba toľko, že ešte písomné vyjadrenie nemajú z poisťovne, ale vedia toľko, že náhrada nám nebude preplatená z toho dôvodu, že tá poľadovica vznikla za 1 hodinu a tento stav poisťovňa neprepláca.....čo dodať.
Moje otázky:
- nie je mestský úrad povinný odpovedať na písomnú žiadosť o uplatnenie nároku na náhradu škody? tam neplatí 1 mesiac??
- je možné, aby sa poisťovňa odvolala na to, že poľadovica vznikla za hodku a nepreplatia to??? ak ano, cim to musia mat podlozene?? je mozne, ze sa takto z toho vytancuju?

uz tu skutocne vobec nicomu nerozumiem v tejto republike....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    gabooz je offline (nepripojený) gabooz

    advokátsky koncipient gabooz
    plati 30 dnova lehota na odpoved. No a poladovica za jednu hodinu ? Som zvedavy, ako by poistovna pred sudom skutocnost obhajovala pred sudom

    Podla mna je to blbost, to by sa vzdy mohli odvolavat na poladovicu za hodinu. Nuz tazko posudit.

    Inak ked nezaplati poistovna, sudil by som sa so spravcom komunikacie. Jednoznacne.

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    mesto zodpovedá ako ktokoľvek iný za škodu spôsobenú inému, a obvykle má uzatvorené príslušné poistenie zodpovednosti. Tejto zodpovednosti sa môže zbaviť, ak preukáže, že ani pri vynaložení max. úsilia neboli schopní škode zabrániť. Ak majú napr. 4 sypače, a VŠETKY v danom čase "sypali", zodpovednosti sa obvykle zbavia. Na druhej strane nikde nie je napísané, že napr. zamestnanci MSÚ nemohli použiť ostatné autá a svojich zamestnancov napr. na rozvoz prenosných značiek upozorňujúcich na poľadovicu. Ak preukážete, že daný úsek cesty je pravidelne "ľadový", a nie je tam príslušná dopravná značka máte šancu.

    ecc je offline (nepripojený) ecc

    ecc
    Vedel by mi niekto poradit ako mam napisat ziadnost o nahradu skody urcenej mestu? Vobec neviem ako to mam formulovat.

    Dnes vecer som padol do vymolu - prepadnuty kanal v neosvetnelenej casti ulice, ziadna znacka ohladom vymolov, proste nic, kanal asi 7cm prepadnuty, rana ako z dela a uz len citim klepanie volantom. Zatial skody nepoznam, ale aj tak by som to chcel cim skor riesit. Dakujem.

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    ak ste na mieste neprivolali ku škode políciu, pripravili ste sa o možnosť preukázať, že ku škode došlo v danom čase na danom mieste, správca cesty sa pomerne úspešne vyhovorí, že sa Vám to nestalo tak ako uvádzate

    Náhrada škody pri autonehode - vinník mesto.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.