Zavrieť

Porady

vyzivne

Tak vas vsetkych zdravim. Teraz som sa zaregistrovala, dostala som sa sem z jedneho zdravotneho fora. Nie som nejako pocitacovo zdatna, ale posmirujem na tejto stranke. Ja mam jednu otazku na ludi, ktori by mi mohli poradit. Priatel ma z predchadzajuceho vztahu 3-rocneho syna, sobaseny nebol. Teraz zijeme spolu a planujeme spolocny zivot. Ak by si jeho byvala priatelka podala o zvysenie vyzivneho, vyratalo by sa to z nasho spolocneho prijmu, alebo by sa to ratalo len z jeho osobneho prijmu. Ide o to, ze on ma minimalnu mzdu a ja zarabam dvakrat tolko ako on. Tak len chcem vediet, ako na tom casom budeme. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    keď budete manželia tak sa domnievam, že bohužial zo spoločného príjmu. a inak zadaj a hľadaj [SEARCH]výživné[/SEARCH]

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    Ak to pre Vás nie je problém, žiť spolu môžte, ale sobášiť sa alebo deklarovať tento vzťah ako druh a družka sa naozaj neoplatí. Ja žijem v podobnom vzťahu,čo sa týka partnera,ale s tým rozdielom, že ja mám dve deti z prvého manželstva. Ak by sme sa vzali, ja by som nedostala náhradné výživné (manžel platil sporadicky) a jemu by počítali výživné z nášho spoločného príjmu, takže škodné by boli v prvom rade moje deti. On totiž platí výživné a jeho syn je u nás pravidelne, moje deti k otcovi nechodia, lebo ho nezaujímajú.
    V prípade, že by ste sa ocitli v nízkopríjmovej skupine sú ešte ďalšie dávky a štipendiá, ktoré je možné čerpať, ak spoločne posudzované osoby nedosahujú určitú hranicu príjmu. No a spoločne posudzované osoby sú tie, ktoré oficiálne majú spoločné financie a domácnosť.

    zh001 je offline (nepripojený) zh001

    zh001
    ja som myslela, ze napisem hned, ze samozrejme, ze len z jeho prijmu, ja som bola v podobnej situacii, ale neratalo sa to zo spolocneho prijmu, cize teraz, ked sme manzelia a ona bude chciet zvysit, bude sa ratat aj moj prijem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.