Zavrieť

Porady

LCD TV vs. LCD monitor

Dobrý deň,
chcel by som kúpiť synovi nový televízor. Keďže má aj počítač a nechcem, aby mal v izbe 2 televízory/monitory, potrebujem radu. Daný televízor, resp. monitor by mal slúžiť rovnako na pozeranie tel. programov, DVD filmov... aj na prácu s PC.
Moja otázka/y znie:
  • Čo je lepšie – klasický LCD televízor s PC vstupom alebo LCD monitor s TV tunerom?
  • Ako mám chápať údaj o kontraste vybraného TV?

1000:1 (typický)
20000:1 (DFC technologie)
  • Viete mi možno poradiť lepší TV, resp. monitor v tejto cenovej hladine?

TV, ktorý chcem kúpiť:
LCD LG Flatron M2094D-PZ
20" širokouhlý LCD monitor,
s hybridným TV tunerom
a dialkovým ovladaním
max. rolíšenie 1680 x 1050,
Kontrast:1000:1 (typický)
20000:1 (DFC technologie)
jas 300 cd/m2,
odozva 5 ms,
zorné uhly 170° / 160°
D-SUB a DVI-D, 2x HDMI,
Component, 2x SCART,
vstavané reproduktory

Na ww.alza.sk je teraz za 7300,-Sk, čo je podľa mňa super cena.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vyr skalny je offline (nepripojený) vyr skalny

    vyr skalny
    Cena je to sice dobra ale je tam len digitalny tuner (MPEG2) takze za ucelom pozerania televizie je to k nicomu. Pokial si v dosahu skusobneho DVB-T vysielania (Blava, Kosice, B.Bystrica) tak ho vyuzijes max. 2 roky, potom sa prejde (skvelym rozhodnutim telekomunikacneho uradu) na ostre vysielanie standardom MPEG4 a bude treba dokupit externy MPEG4 setbox, pokial chytas len analogovy signal tak na tomto tv nechytis nic. Tazko teraz radit, ak ta to moc nesuri radsej by som pockal kym obchody zaplavia televizory/monitory s digitalnym MPEG4 tunerom aby to bolo naozaj vsetko v jednom a bez dalsich investicii.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ak chces pozerat TV na ukor toho ze mas zapnute PC, tak kup TV, alebo SAT kartu. Pri alternativnych playeroch to dokaze aj mpeg2 aj mpeg4, lebo dekoduje procesor, respektive procesor na grafike (u mna len procesor )

    LCD TV vs. LCD monitor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.