Zavrieť

Porady

Byty zlacnejú?

Chcem kúpiť byt, no neviem či je na to ten správny čas. čo si myslíte, zlacnejú byty po prijatí eura? Nepotrebujem požiadať o úver, mám vlastné zdroje. Pôvodne sme chceli kupovať v lete 2009, no stretávame sa s rôznymi názormi, či ho kúpiť ešte toho roku, aby sme potom na budúci nezaplatili o niekolko stováktisíc viac.
Naposledy upravil haneska : 07.11.08 at 08:53
Usporiadat
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Môže mi niekto vysvetliť prečo klesá cena benzínu keď je finančná kríza? Vôbec tomu nerozumiem ( a rád by som )
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

Lebo klesa dopyt po nom.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No hlavne preto, že je vyrazny prepad produkcie v USA. Menej spotrebuju ropy a preto klesa cena na svetovych trhoch.
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Aha, ďakujem, mne sa zdalo akési neuveriteľné, žeby mohla v Amerika až tak klesnú spotreba, že ceny benzínu u nás išla cca o 7 Sk dole.
0 0
jolika jolika

jolika je offline (nepripojený) jolika

bosorka
ja som nazoru, ze ak nostalgicky netrvas na tom, ze si si kupil byt za slovenske koruny, tak v pohode pockaj, byty este isto klesnu aj po novom roku, a usetris par stoviek tisic ... ber to ako laicky nazor, sledujem trh ale nezivim sa tym.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

bazil Pozri príspevok
Aha, ďakujem, mne sa zdalo akési neuveriteľné, žeby mohla v Amerika až tak klesnú spotreba, že ceny benzínu u nás išla cca o 7 Sk dole.
Spotreba klesla rapidne. A nie len ropy. Doteraz si ludia nevedeli predstavit zivot bez nakupu noveho auta kazde 3 roky, + dalsie veci k tomu brali ako uplnu samozrejmost. Teraz odrazu zistili, ze sa pokojne mozu dalej vozit na svojom starom aute, telefonovat so svojim povodnym mobilom a pozerat nadalej do telky, ktoru kupili pred rokmi. Ake objavne...
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

bazil Pozri príspevok
Aha, ďakujem, mne sa zdalo akési neuveriteľné, žeby mohla v Amerika až tak klesnú spotreba, že ceny benzínu u nás išla cca o 7 Sk dole.
V lete bola cena ropy okolo 145 dolarov za barel - financna kriza ho stlacila teraz pod 54 dolarov za barel.

Cize nejake zlacnenie u nas o 7 SK sa mi nezda az taka vyhra
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

jojkoz Pozri príspevok
V lete bola cena ropy okolo 145 dolarov za barel - financna kriza ho stlacila teraz pod 54 dolarov za barel.

Cize nejake zlacnenie u nas o 7 SK sa mi nezda az taka vyhra
Treba si uvedomiť, že výrobná cena benzínu je okolo 12 SKK, 15,50 je spotrebná daň a DPH 19%+marža obchodníka (pumpy). Čiže pokles ceny ropy sa premietne do koncovej ceny iba minimálne (čiže o 6-7 SKK). DPH a spotrebné dane sa neznižujú a ani nebudú - takže pokles ceny ropy o 60% sa premietne do konečnej ceny o 20%.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Braňo Pozri príspevok
Treba si uvedomiť, že výrobná cena benzínu je okolo 12 SKK, 15,50 je spotrebná daň a DPH 19%+marža obchodníka (pumpy). Čiže pokles ceny ropy sa premietne do koncovej ceny iba minimálne (čiže o 6-7 SKK). DPH a spotrebné dane sa neznižujú a ani nebudú - takže pokles ceny ropy o 60% sa premietne do konečnej ceny o 20%.
To je mi jasne - kazdopadne myslel som si ze spotrebna dan je tiez vyjadrena percentom zo zakladnej ceny - ale ako pozeram na nete - je pevne dana - takze je to jasne
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Keď zhrniem prečítané - klesá cena benzínu, lebo je ho nadbytok, ľudia sa (v USA) spamätávajú, že nemusia mať všetko a ihneď. Vyplýva z toho aj to, že ceny bytov pôjdu dolu. Veď veľa bytov sa kupovalo nie z veľkej nutnosti - napr. neďaleko nás je novopostavená bytovka,kde si kúpilo byty viac ľudí len na to, aby si uložili peniaze a následne byty prenajali - pri dnešnej sitácii a informáciách je to už nezmysel. Byty sú prázdne.
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Dobre, keďže máte také strpenie so mou neznalým, prosím ešte o vysvetlenie jednej informácie. Všase sa píše, že kríza bola spôsobená hypotékami, ktoré boli poskytované aj ľuďom neschooným ich splácať. Fannie may a tá druhá agentúra tieto pochybné hypotéky od bánk odkupovali, banky boli teda motivované aby týchto hypoték poskytovali čím viac. A potom bublina praskla ... tu sa končí väčšinou každý článok v novinách. prosím, ak mi môžete tak laicky jednoducho vysvetliť, ako vlastne alebo čím táto bublina praskla, budem veľmi vďačný. A viac otravovať nebudem, sľubujem, lebo vidím, že tu sa stretlo viac menej odborné fórum, ja vnímam veci očami laika.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

bazil Pozri príspevok
Dobre, keďže máte také strpenie so mou neznalým, prosím ešte o vysvetlenie jednej informácie. Všase sa píše, že kríza bola spôsobená hypotékami, ktoré boli poskytované aj ľuďom neschooným ich splácať. Fannie may a tá druhá agentúra tieto pochybné hypotéky od bánk odkupovali, banky boli teda motivované aby týchto hypoték poskytovali čím viac. A potom bublina praskla ... tu sa končí väčšinou každý článok v novinách. prosím, ak mi môžete tak laicky jednoducho vysvetliť, ako vlastne alebo čím táto bublina praskla, budem veľmi vďačný. A viac otravovať nebudem, sľubujem, lebo vidím, že tu sa stretlo viac menej odborné fórum, ja vnímam veci očami laika.
Tu davam do pozornosti jeden dost zaujimavy clanok, myslim, ze to bude zaujimat aj viacerych, sice trochu dlhsie citanie, ale oplati sa
http://chelemendik.sk/ShowDoc.php?d=...Velkej_depresi
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Dnes ma zaujal článok v HN na túto tému.

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-3073...blematicky-rok
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Alebo aj toto je zaujimave.
Dlho som o tom rozprával, o časovaných bombách, o amerických hypotékach, ale neuvedomil som si, že to niekde aj napísali... Keď sa pozriete na vývoj za posledných dvadsať rokov, a keď sledujete našu generáciu, tak zistíte, že čím sme boli bohatší, tým viac sme sa zadlžovali. Tak osobne, ako aj na úrovni štátu. Z toho plynie otázka, či to, že máme čoraz viac, vedie k uspokojovaniu našich potrieb. Ukazuje sa totiž, že naše potreby sa násobia. Takže nožnice sa roztvárajú. Čím ste bohatší, tým ste s tým, čo máte, nespokojnejší. Preto to v Štátoch nemohlo dopadnúť inak. Kedy som to vlastne povedal? V decembri 2006.
zdroj: http://lesk.zoznam.sk/cl/100010/245683/Tomas-Sedlacek-Nevyspaty-muz
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

bazil Pozri príspevok
A potom bublina praskla ... tu sa končí väčšinou každý článok v novinách. prosím, ak mi môžete tak laicky jednoducho vysvetliť, ako vlastne alebo čím táto bublina praskla, budem veľmi vďačný.
Američania si nabrali hypotéky v období nízkych úrokov. Keď sa neskôr úroky zvýšili, mnoho ľudí nevládalo pôžičky splácať, preto prichádzali o kúpené nehnuteľnosti, ktorých cena dramaticky klesala a tým sa bankám (a iným inštitúciám) kumulovali veľké straty...
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

zlacnejú, ale je to dosť ovplyvnené podľa lokality (veľkosť mesta/obce, kúpyschopnosť, priemysle, budúce rekonštrukcie infraštruktúry, rozvoj mesta/obce, priemyslu, roboty, nejaký nový investor,...)
Lebo tam kde šli prudko hore, pôjde teraz tak rok dole.
Ale tam kde zaostávajú a moc cena nerástla, tak budú aj nadalej rásť.
A v BA asi budú stagnovať, resp. mierne poklesnú.
Ja čakám na to isté, počkám tak do konca 2009, ale isto budem sledovať prípadný obrat a situáciu, ide aj to to, že musia byť prísne úvery, ak sa zas začbú ľudia dostávať k ľahko dostupným úverom, je koniec po lacných bytoch
kamarát kúpil 3 izb prerobený byt za 1,4 mil , to na začiatku roka 08 taký istý byt, v tej istej lokalite neprerobený stál 2,2 mil
Takže ceny nakupovanejších bytov už moc asi dole nepôjdu, len ich bude viac.
Teraz začínajú korekcie 1 a 2 izb. bytov.

Ale ako hovorím záleží hlavne od lokality. Každý kto chce kupovať byt/dom, by mal poznať svoju lokalitu
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
ROBIN111 Pozri príspevok
Američania si nabrali hypotéky v období nízkych úrokov. Keď sa neskôr úroky zvýšili, mnoho ľudí nevládalo pôžičky splácať, preto prichádzali o kúpené nehnuteľnosti, ktorých cena dramaticky klesala a tým sa bankám (a iným inštitúciám) kumulovali veľké straty...
No hlavne ich poskytli od začiatku takym, čo im to nevychadzalo. Financnu analyzu robia naše banky na principe dostatočneho vankúša - rezervy. Niekedy až takej, že keby šli úroky na dvojnasobok, tak by to teoreticky mal klient splacat. Zasa...na druhej strane hocikto, kto dostane hypoteku, naberie neskor spotrebaky, kreditne karty a na problem je zarobene. Amerika bola o silnej expanzii úverov. Nové úvery mali splácať úroky tých starých úverov. Už to prasklo. Bude sa obnovovať Bretton Woods. Bankovky musia byt naviazane na zlato.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

áno na zlato, nie na plast,
hospodárstvo nemôže spočívať na plastových kartičkách (kreditných)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
S tym nemaju karty nič spoločné. Karty zostanu. Zmeni sa "vytvaranie" novych penazi. Okrem toho, že nova emisia penazi je v sucasnom systeme vytvorena z ničoho, nie je ani kryta tovarovym platidlom (zlatom). Su to prazdne papiere, v ekonomike sa to strati ako všadepritomna inflacia.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

USD nie je na zlato viazané od roku 1920 , resp. kryté zlatom, v tom roku sa z USD bankoviek vytratilo "in gold", je tam už len "This note is legal tender for all public and private", lebo rýchlosť tlačenia bankoviek bola vyššia ako získavať zlato na krytie.
V USA očakávam krízu č. 2, dôvod, začína kredtiná úverová kríza, lebo tak žije viac ako 80% američanov.

Takže teraz je kríza treba peniaze, USA ich tlačí na bežiacom páse, a o chvilu nastane obdobie, že ich bude moc a ich hodnota nízka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať