Zavrieť

Porady

výpoveď zo zdravotných dôvodov

zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Zamestnanec nam dal vypoved zo zdravotných dovodov + potvrdenie od lekara-ak nie sme schopny preradit ho na inu pracu odporuca zmenu zamestnavatela, ale prilozil k tomu vypoved dohodou o skonceni pracovneho pomeru. Podla paragrafu 69 moze skoncit prac. pomer okamzite a ma narok na 2 mesacny priemerny zarobok, pocas vypovednej doby. Ale ak tam prilozil vypoved dohodou, straca tento narok? a jeho vypovedna doba bude 2 mesiace?
Usporiadat
pánkoj pánkoj

pánkoj je offline (nepripojený) pánkoj

Dobrý deň,môžte mi prosím zodpovedať, či konal zamestnávateľ v súlade so zákonom, keď odmietol výpoveď pracovníka zo zdravotných dôvodov? Mal som potvrdenie, resp. stanovisko odb. lekára v zdrav. karte - "doterajšia práca .... nevhodná". Síce na druhej strane ho mohol zamestnávateľ preradiť na inú prácu...???
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

(2) Zamestnávateľ je povinný preradiť zamestnanca na inú prácu, ak
a) zamestnanec vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratil spôsobilosť naďalej vykonávať doterajšiu prácu, alebo ak ju nesmie vykonávať pre chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva,



(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Zlučujem tému a v budúcnosti najprv použi VYHĽADÁVANIE, hm ?
0 0
pánkoj pánkoj

pánkoj je offline (nepripojený) pánkoj

Infarkt Pozri príspevok
Zlučujem tému a v budúcnosti najprv použi VYHĽADÁVANIE, hm ?
Prepáčte, som na porade začiatočník. Ja som si prečítal ZP, ale nemám zodpovedanú otázku, či má zamestnanec právo mi neprijať výpoveď zo zdrav. dôvodov, ked som priložil posudok-správu od odb.lekára, ktorý nedoporučoval doter. prácu.ďakujem
0 0
zuzanka269 zuzanka269

zuzanka269 je offline (nepripojený) zuzanka269

Dobry den potrebovala by som od vas poradit.uz skoro rok budem na pn-ke zo zdravotnych dovodou pretoze som dostala zapal pluc a do toho mi prisla aj embolia nakolko som musela byt hospitalizovana uz niekolkokrat v nemocnici.doktorka mi povedala ze uz by som mohla ist do roboty lebo sa mi to zlepsilo ale stale este nie som uplne vyliecena a peniaze potrebujem, ale dozvedela som sa ze novy riaditel kde pracujem robi organizacne zmeny a ze urcite potrebuje menej ludi na administrative kde pracujem a ze ma urcite vyhodi ked pridem lebo tak dlho marodim. potrebovala by som vediet co je pre mna najvyhodnejsie:
1.ci by som mala dat ja sama vypoved zo zdravotnych dovodov a odidem hned aby som mohla ist do novej prace od buduceho roka ak by som si uz nejaku nasla a aby som nemusela ist na urad prace co by bola ta najlepsia moznost alebo
2. mam pockat ked pridem do prace a vyhodi ma riaditel sam a da mi odstupne a bude mi plynut dvojmesacna vypovedna lehota a nebudem moct sa hned zamestnat a musim cakat na uplynutie dvojmesacnej vypovednej doby dakujem za odpoved
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

zuzanka269 Pozri príspevok
Dobry den potrebovala by som od vas poradit.uz skoro rok budem na pn-ke zo zdravotnych dovodou pretoze som dostala zapal pluc a do toho mi prisla aj embolia nakolko som musela byt hospitalizovana uz niekolkokrat v nemocnici.doktorka mi povedala ze uz by som mohla ist do roboty lebo sa mi to zlepsilo ale stale este nie som uplne vyliecena a peniaze potrebujem, ale dozvedela som sa ze novy riaditel kde pracujem robi organizacne zmeny a ze urcite potrebuje menej ludi na administrative kde pracujem a ze ma urcite vyhodi ked pridem lebo tak dlho marodim. potrebovala by som vediet co je pre mna najvyhodnejsie:
1.ci by som mala dat ja sama vypoved zo zdravotnych dovodov a odidem hned aby som mohla ist do novej prace od buduceho roka ak by som si uz nejaku nasla a aby som nemusela ist na urad prace co by bola ta najlepsia moznost alebo
2. mam pockat ked pridem do prace a vyhodi ma riaditel sam a da mi odstupne a bude mi plynut dvojmesacna vypovedna lehota a nebudem moct sa hned zamestnat a musim cakat na uplynutie dvojmesacnej vypovednej doby dakujem za odpoved
Ahoj, neda sa ti poslat SS, napis mi tvoj email, napisem ti tam.
0 0
zuzanka269 zuzanka269

zuzanka269 je offline (nepripojený) zuzanka269

zuzanka269 len za zavinacom je azet.sk dakujem
0 0
zuzanka269 zuzanka269

zuzanka269 je offline (nepripojený) zuzanka269

Dobry den potrebovala by som od vas poradit.uz skoro rok budem na pn-ke zo zdravotnych dovodou pretoze som dostala zapal pluc a do toho mi prisla aj embolia nakolko som musela byt hospitalizovana uz niekolkokrat v nemocnici.doktorka mi povedala ze uz by som mohla ist do roboty lebo sa mi to zlepsilo ale stale este nie som uplne vyliecena a peniaze potrebujem, ale dozvedela som sa ze novy riaditel kde pracujem robi organizacne zmeny a ze urcite potrebuje menej ludi na administrative kde pracujem a ze ma urcite vyhodi ked pridem lebo tak dlho marodim. potrebovala by som vediet co je pre mna najvyhodnejsie:
1.ci by som mala dat ja sama vypoved zo zdravotnych dovodov a odidem hned aby som mohla ist do novej prace od buduceho roka ak by som si uz nejaku nasla a aby som nemusela ist na urad prace co by bola ta najlepsia moznost alebo
2. mam pockat ked pridem do prace a vyhodi ma riaditel sam a da mi odstupne a bude mi plynut dvojmesacna vypovedna lehota a nebudem moct sa hned zamestnat a musim cakat na uplynutie dvojmesacnej vypovednej doby dakujem za odpoved


moj e mail zuzanka269@ azet.sk dakujem
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

zuzanka269 Pozri príspevok
Dobry den potrebovala by som od vas poradit.uz skoro rok budem na pn-ke zo zdravotnych dovodou pretoze som dostala zapal pluc a do toho mi prisla aj embolia nakolko som musela byt hospitalizovana uz niekolkokrat v nemocnici.doktorka mi povedala ze uz by som mohla ist do roboty lebo sa mi to zlepsilo ale stale este nie som uplne vyliecena a peniaze potrebujem, ale dozvedela som sa ze novy riaditel kde pracujem robi organizacne zmeny a ze urcite potrebuje menej ludi na administrative kde pracujem a ze ma urcite vyhodi ked pridem lebo tak dlho marodim. potrebovala by som vediet co je pre mna najvyhodnejsie:
1.ci by som mala dat ja sama vypoved zo zdravotnych dovodov a odidem hned aby som mohla ist do novej prace od buduceho roka ak by som si uz nejaku nasla a aby som nemusela ist na urad prace co by bola ta najlepsia moznost alebo
2. mam pockat ked pridem do prace a vyhodi ma riaditel sam a da mi odstupne a bude mi plynut dvojmesacna vypovedna lehota a nebudem moct sa hned zamestnat a musim cakat na uplynutie dvojmesacnej vypovednej doby dakujem za odpoved


moj e mail zuzanka269@ azet.sk dakujem
Poslala som ti obsiaglu odpoved na tvoju otazku na email, preco teda opat pises cely tvoj prisúpevok tu?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať