Zavrieť

Porady

predplatné časopisu do nákladov?

moze si dat s.r.o. predplatné časopisu so zameranim na oblast podnikania s.r.o. do nákladov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Sme stavebná firma, majiteľ sa rozhodol, že každému bývalému aj súčastnému zákazníkovi objednáme 1-ročné predplatné časopisu Môj dom. Prišla faktúra od vydavateľa uvedeného časopisu, ako to môžem zaúčtovať? Čo s DPH?
    Ešte doplním, na každej zásielke resp. každom zaslanom časopise, bude uvedené Darček od spoločnosti ... ( náš názov).

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    janaGT Pozri príspevok
    Sme stavebná firma, majiteľ sa rozhodol, že každému bývalému aj súčastnému zákazníkovi objednáme 1-ročné predplatné časopisu Môj dom. Prišla faktúra od vydavateľa uvedeného časopisu, ako to môžem zaúčtovať? Čo s DPH?
    Ešte doplním, na každej zásielke resp. každom zaslanom časopise, bude uvedené Darček od spoločnosti ... ( náš názov).
    ... no však už ste to sami zaradili medzi darčeky . Formulácia "Darček od spoločnosti..." neviem či spĺňa povahu reklamného predmetu (neuvádzaš bližšie informácie), takže by som to účtoval na 543 včítane DPH....

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... no však už ste to sami zaradili medzi darčeky . Formulácia "Darček od spoločnosti..." neviem či spĺňa povahu reklamného predmetu (neuvádzaš bližšie informácie), takže by som to účtoval na 543 včítane DPH....
    aké údaje ešte potrebuješ?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    napr. či okrem strohého "Darček od..." budú aj iné údaj prezentujúce podnikateľskú činnosť daňovníka.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Stefan2005 Pozri príspevok
    napr. či okrem strohého "Darček od..." budú aj iné údaj prezentujúce podnikateľskú činnosť daňovníka.
    je tam len tá nálepka vo výraznej reflexnej farbe
    . V podstate vydavateľstvo fakturuje nám a rozposiela našim klientom.
    Cena je uvedená takto:
    1-ročné predplatné časopisu Môj dom č. 7,8,9,10,11,12/2009, 1,2,3,4,5,6,/2010 a špeciály 3,4/2009, 1,2/2010
    množstvo 64 ( klientov )
    cena 10,479 - to je za tých 12 čísel + špeciály na 1 klienta

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    slabikar Pozri príspevok
    co znamena ze to posuvas? nie je to zbytocne vobec pisat?
    ďakujem Ti za odpoveď, veľmi mi pomohol v uvedenom probléme
    Naposledy upravil janaGT : 11.06.09 at 16:00

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    janaGT Pozri príspevok
    ďakujem Ti za odpoveď, veľmi mi pomohla v uvedenom probléme
    ja len zeby si nespamovala zbytocne ok? dik. ved raz si napisala problem, tak naco pisat ze posuvas? a zase reaguj od veci...

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    slabikar Pozri príspevok
    ja len zeby si nespamovala zbytocne ok? dik. ved raz si napisala problem, tak naco pisat ze posuvas? a zase reaguj od veci...
    OK, na teba už nebudem radšej reagovať vôbec.
    Takže ešte raz vďaka za úžasnú radu.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    janaGT Pozri príspevok
    Sme stavebná firma, majiteľ sa rozhodol, že každému bývalému aj súčastnému zákazníkovi objednáme 1-ročné predplatné časopisu Môj dom. Prišla faktúra od vydavateľa uvedeného časopisu, ako to môžem zaúčtovať? Čo s DPH?
    Ešte doplním, na každej zásielke resp. každom zaslanom časopise, bude uvedené Darček od spoločnosti ... ( náš názov).
    Odpoveď z DRSR:
    Dobrý deň,
    na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
    Účtovníctvo: V prípade, kedy účtovná jednotka účtuje v nákladoch o predplatnom napr. časopisu, ktoré je zaplatené vopred aj na iné účtovné obdobia, resp. jeho časť, postupuje podľa § 56 ods. 2 platných postupov účtovania pre podnikateľov účtujúcich v sústve podvojného účtovníctva. To znamená, že náklady časovo rozlíši prostredníctvom účtu 381.
    Daň z príjmov: Ak daňovník v záujme skvalitnejšia svojich služieb, zvýšenia výnosov a tržieb, obratu atď. predplatil svojim zákazníkom a obchodnáým partnerom odborný časopis súvisiaci s predmetom jeho činnosti, z ktorej príjmy podliehajú zdaneniu, potom náklady na predplatné tohto časopisu vstupujú do základu dane v zaúčtovanej výške (§ 17 ods. 1 písm. b) zákona o dani z príjmov v platnom znení), ak vie daňovník preukázať splnenie podmienok definovaných v ustanovení § 2 písm. i) zákona.
    Daň z pridanej hodnoty: Podľa § 8 ods. 3 zákona o DPH bezodplatné dodanie tovaru na obchodné účely, ak jeho hodnota nepresiahne 16,60, eura bez dane za jeden kus, a bezodplatné dodanie obchodných vzoriek sa nepovažuje za dodanie tovaru za protihodnotu. Platiteľom predplatenie 1- ročného predplatného na časopis, (obsahom ktorého je problematika, v ktorom podniká) pre obchodných partnerov sa môže posudzovať podľa citovaného ustanovenia; zároveň platiteľ môže na základe § 49 ods. 2 zákona o DPH odpočítať daň, pri splnení ostatných podmienok § 49 - § 51 zákona o DPH.

    Odbor služieb pre verejnosť DR SR BB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.