Zavrieť

Porady

Ranná nevoľnosť

Ahojte..

Chcem sa spýtať,či niekto nemá podobnú skúsenosť alebo nevie,z čoho by to mohlo byť. Každé ráno po prebudení a vlastne celú cestu do práce,až do nejakej 8:00-9:00 mi býva nevoľno...Začne to tým,že mi ostane horúco, začnem sa potiť, je mi na vracanie,tlak v hlave a mám pocit,že každu chvíľku omdliem...Do práce prídem s mokrým chrbátom...Opakuje sa to denno denne..Po vystúpení z busu stúpam pár metrov do kopca do práce,zadýchavam sa a je to ešte horšie...Liečim sa na hypotyreózu a kvôli týmto príznakom som vysadila antikoncepciu...No neprestáva to...trvá to už zopár mesiacov,no na nič mi neprišli mimo tej hypotyreózy.

Ďakujem Vám všetkým za odpoveď.
Usporiadat
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
syrik Pozri príspevok
Ja sa liečim ešte len 8 mesiacov....no to máš pravdu, že je to na celý život...to si ešte užijeme Ja beriem 50 mg....
No to si teda užijeme... škoda že to máme už v tak mladom veku ale na druhej strane su oveľa horšie choroby..
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

patrixo Pozri príspevok
No to si teda užijeme... škoda že to máme už v tak mladom veku ale na druhej strane su oveľa horšie choroby..
Koľko máš rokov? ak to nie je tajné ale je to zvláštne...hypotyreózu vraj majú väčšinou ženy a aj to po prechode...
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
syrik Pozri príspevok
Koľko máš rokov? ak to nie je tajné ale je to zvláštne...hypotyreózu vraj majú väčšinou ženy a aj to po prechode...
Zistili mi to v 19 a teraz mám 22
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

patrixo Pozri príspevok
Zistili mi to v 19 a teraz mám 22

Dosť zavčasu...Ja mám 25....a má u Teba niekto v rodine problémy so ŠŽ?
Ako sa Ti to prejavovalo, kým Ti na to prišli?
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
syrik Pozri príspevok
Dosť zavčasu...Ja mám 25....a má u Teba niekto v rodine problémy so ŠŽ?
Ako sa Ti to prejavovalo, kým Ti na to prišli?
V našej rodine som prvý exemplár čo má takýto problém... no mne sa to v podstate nejak ani neprejavovalo, len raz sa mi z ničoho nič stalo, to som bol na intráku , že mi začalo rýchlo búšiť srdce, prišlo mi nevoľno (už som myslel že bude po mne), tak som kamarátovi povedal nech mi dá prsty na krk a nech skúsi aký mám tep. No keď mi skúsil tep tak hneď volal sanitku, tí prišli, namerali mi pulz okolo 180/min, tlak som mal 80/40, dali mi nejaké injekcie, zobrali do nemocnice, tam mi nič dokopy nezistili, po pár hodinách asi po tej injekcii mi zostalo trochu lepšie, tak ma pustili domov, a dali mi papier o ich vyšetrení, že ho mám dať môjmu obvodnému. ten ma poslal na ďalšie vyšetrenia a zistili mi hypotyreózu...
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

patrixo Pozri príspevok
V našej rodine som prvý exemplár čo má takýto problém... no mne sa to v podstate nejak ani neprejavovalo, len raz sa mi z ničoho nič stalo, to som bol na intráku , že mi začalo rýchlo búšiť srdce, prišlo mi nevoľno (už som myslel že bude po mne), tak som kamarátovi povedal nech mi dá prsty na krk a nech skúsi aký mám tep. No keď mi skúsil tep tak hneď volal sanitku, tí prišli, namerali mi pulz okolo 180/min, tlak som mal 80/40, dali mi nejaké injekcie, zobrali do nemocnice, tam mi nič dokopy nezistili, po pár hodinách asi po tej injekcii mi zostalo trochu lepšie, tak ma pustili domov, a dali mi papier o ich vyšetrení, že ho mám dať môjmu obvodnému. ten ma poslal na ďalšie vyšetrenia a zistili mi hypotyreózu...

U nás má teta problémy so ŠŽ, ale priamo v rodine nikto...teda možno aj áno, ale nevedia o tom...mne začalo bývať nevoľno na jar minulého roka...Tiež mi búšilo srdce ako o život, mala som ho okolo 100 v pokoji, tlak som mala spodný nad 90, ostalo mi úplne na odpadnutie, na vracanie a všetko dokopy..Keď som s tým bola u doktorky, hneď mi šupla Coronal na srdce...bez vyšetrení...až keď to neprechádzalo, tak ma poslala na všetky možné vyšetrenia, vrátane endokrinológie a tam mi zistili hypotyreózu...na autoimunitnom podklade...tlak sa mi upravil, pulz mavam okolo 90 bezne, no nevoľnosti mi zostali..nikdy nezabudnem na minuloročné leto...dennodenne mi bývalo zle...pokazenú som mala celú dovolenku...a žila som s tým 7 mesiacov, kým mi na to prišli...zaráža ma len to, že mi endokrinológ povedal, že to so ŠŽ nesúvisí, lebo ja mám hypo....no a už sa mi ozvalo niekoľko ľudí, ktorí majú podobný problém ako ja a moju dg. Zvláštne..
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
syrik Pozri príspevok
U nás má teta problémy so ŠŽ, ale priamo v rodine nikto...teda možno aj áno, ale nevedia o tom...mne začalo bývať nevoľno na jar minulého roka...Tiež mi búšilo srdce ako o život, mala som ho okolo 100 v pokoji, tlak som mala spodný nad 90, ostalo mi úplne na odpadnutie, na vracanie a všetko dokopy..Keď som s tým bola u doktorky, hneď mi šupla Coronal na srdce...bez vyšetrení...až keď to neprechádzalo, tak ma poslala na všetky možné vyšetrenia, vrátane endokrinológie a tam mi zistili hypotyreózu...na autoimunitnom podklade...tlak sa mi upravil, pulz mavam okolo 90 bezne, no nevoľnosti mi zostali..nikdy nezabudnem na minuloročné leto...dennodenne mi bývalo zle...pokazenú som mala celú dovolenku...a žila som s tým 7 mesiacov, kým mi na to prišli...zaráža ma len to, že mi endokrinológ povedal, že to so ŠŽ nesúvisí, lebo ja mám hypo....no a už sa mi ozvalo niekoľko ľudí, ktorí majú podobný problém ako ja a moju dg. Zvláštne..
no tak to je teda fakt divné... No a k tomu Tvojmu pulzu, tých 90 to je veľa. Pri dlhodobom namáhaní srdca môžu vzniknúť rôzne ochorenia srdca ako napr. zväčšené srdce... mala by si informovať o tom svojho lekára. Zo začiatku keď mi zistili túto diagnózu, tiež som mal zrýchlený tep, lekár mi predpísal Vasocardin, užíval som ho niekoľko mesiacov. keď som ho užíval, tep som mal normálny. potom mi to lekár vysadil a znova som mal rýchly tep. tak mi ho perdpísal znova, užíval som ho asi 9 mesiacov, znova ho skúsil vysadiť a pomohlo to, tep sa mi upravil a už je to teraz fajn. tep mám ako podľa učebnice anatómie ...
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

patrixo Pozri príspevok
no tak to je teda fakt divné... No a k tomu Tvojmu pulzu, tých 90 to je veľa. Pri dlhodobom namáhaní srdca môžu vzniknúť rôzne ochorenia srdca ako napr. zväčšené srdce... mala by si informovať o tom svojho lekára. Zo začiatku keď mi zistili túto diagnózu, tiež som mal zrýchlený tep, lekár mi predpísal Vasocardin, užíval som ho niekoľko mesiacov. keď som ho užíval, tep som mal normálny. potom mi to lekár vysadil a znova som mal rýchly tep. tak mi ho perdpísal znova, užíval som ho asi 9 mesiacov, znova ho skúsil vysadiť a pomohlo to, tep sa mi upravil a už je to teraz fajn. tep mám ako podľa učebnice anatómie ...
Paradoxne, ten tep je to posledné, čo ma trápi....neviem..na kontrolu by som mala ísť až za 2 mesiace, buď to vydržím ešte alebo skúsim zavolať skôr endokrinológovi...aj keď už teraz viem, že je to zbytočná námaha...
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

A čo môže zapríčiňovať to tŕpnutie prstov na ľavej nohe?
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

No ľudkovia, hlásim sa s aktuálnymi informáciami..bola som s tými nevoľnosťami opäť u obvodnej, znovu som absolvovala interne vyšetrenie, neurologické, dopadli dobre, len idem ešte na CT hlavy...no tak to som strašne zvedavá...ale pochybujem, že sa niečo nájde...vraj ak to bude ok, tak to potom môže mať súvis so štítnou žľazou...
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Je to ale neplecha ta štítna žlaza. Verím, že si o.k. a tvoje trápenie čoskoro pominie. Držím palce.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja som mala tiež takéto problémy,
liečim sa na ŠŽ cca 4roky, Euthyrox 50, bola som v nemocnici týždeň na vyšetrenia, pretože som mávala vysoké pulzy, okolo 120 v kľude a tachykardiu. Brala som lieky na srdce asi rok. Pritom ja som pokojný človek, nakoniec sa nezistilo žeby mala na to vplyv ŠŽ, ale ako mám dobrú dávku Euthyroxu tak je to celkom ok. Len pri väčšej námahe už mám problémy s tachykardiou, v tehotenstve som brala Euth.100. Mám sa hlavne šetriť, a nenaháňať sa , ale to pri malom synovi a práci doma s účtom to nejde. Teraz mi chce endokorn. zvýšiť dávku Euthyroxu, pretože sa mi pohoršili výsledky priamo ŠŽ.
Nevolnosti som mala, len ak som hneď raňajkovala, medzi užitím Euthyr. a jedlom som musela mať minimálne hodinu rozdiel, potom sa to popravilo asi po roku na 30minút. Tiež nesmiem niečo ťažké zjesť na raňajky. Dávam si na to veľký pozor, lebo nevoľnosť trvala u mňa aj pol dňa.
Ak chceš vedieť viac, pošli ss.
Naposledy upravil lenkak : 20.05.09 at 17:24 Dôvod: doplnenie
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

kero64 Pozri príspevok
Je to ale neplecha ta štítna žlaza. Verím, že si o.k. a tvoje trápenie čoskoro pominie. Držím palce.
Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať