Zavrieť

Porady

Dotácia z UPSVR

Dobrý večer,
prosím Vás o pomoc. Jedna známa dostala v r.2006 prípevok z UP pre začínajúcich SZCO. Neviem či som správne informovaná o postupe účtovania v JU. V tom období sa celá dotácia účtovala do POZD?
Príspevky obdržané v tomto roku sa účtujú do PNZD v plnej sume a na konci roka sa preúčtuje len minutá časť z príspevku do POZD?
A ešte by ma zaújmalo čo všetko sa môže z poskytnutého príspevku nakupovať.
A ešte Vás prosím o pomoc s jednou vecou. Táto známa nakúpila dva stroje po 30.000,- na jednu faktúru čiže vo výške 60.000,-. Môže sa zarátať do príspevku celá výška faktúry alebo len odpisy tohto stroja?
Vopred ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    ketring Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    prosím Vás o pomoc. Jedna známa dostala v r.2006 prípevok z UP pre začínajúcich SZCO. Neviem či som správne informovaná o postupe účtovania v JU. V tom období sa celá dotácia účtovala do POZD?
    Príspevky obdržané v tomto roku sa účtujú do PNZD v plnej sume a na konci roka sa preúčtuje len minutá časť z príspevku do POZD?
    A ešte by ma zaújmalo čo všetko sa môže z poskytnutého príspevku nakupovať.
    A ešte Vás prosím o pomoc s jednou vecou. Táto známa nakúpila dva stroje po 30.000,- na jednu faktúru čiže vo výške 60.000,-. Môže sa zarátať do príspevku celá výška faktúry alebo len odpisy tohto stroja?
    Vopred ďakujem za pomoc
    Dotácia sa účtovala aj v roku 2006 ako PNZD, a len po jej použití sa účtovali VOZD, a použitie dotácie ako POZD, v rovnakej výške - za koľko nakúpila, toľko účtovala príjem dotácie. Až kým ju nevyčerpala celú.
    Z príspevku si môže kúpiť to, čo má uvedené v podnikateľskom zámere.
    Ak boli stroje presne 30.000,-SK za kus, tak ich môže dať ako VOZD v plnej výške. (A zaúčtovať čerpanie dotácie POZD). Že boli obidva na jednej faktúre, je nepodstatné. Ak boli nad 30.000,- musia sa odpisovať. V tom prípade nemôže uplatniť ani odpisy,lebo príspevky z Úradu práce sa spravidla neposkytovali na nákup investícií. Treba, aby si dôkladne prečítala zmluvu, ktorú podpísala.

    ketring je offline (nepripojený) ketring

    ketring
    Ďakujem. No a k tým uplatňovaným výdavkom z dotácie. Ďalšia známa kaderníčka si tam napísala aj čistiace prostriedky, kurzy, periodika atd. a vyškrtli jej to odtial. Preto sa pytam co tam moze byt a co nie. Ide mi hlavne o tie čistiace prostriedky.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Už ti bolo odpovedané.
    Z príspevku si môže kúpiť to, čo má uvedené v podnikateľskom zámere, prípadne v zmluve. Každý tam môže mať niečo iné. Treba, aby si dôkladne prečítala zmluvu, ktorú podpísala.

    Teraz ma napadlo. To jej vyškrtli z podnikateľského zámeru alebo z nákladov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.