Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

ahojte chcem sa opytat co vsetko plati zamestnavatel zamestnancovi ktory ma uzatvorenu dohodu o pracovnej cinnosti?
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

staankaa Pozri príspevok
ahojte chcem sa opytat co vsetko plati zamestnavatel zamestnancovi ktory ma uzatvorenu dohodu o pracovnej cinnosti?
zamestnancovi sa zráža daň a zamestnávateľ platí ešte garančné a úrazové poistenie
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

staankaa Pozri príspevok
ahojte chcem sa opytat co vsetko plati zamestnavatel zamestnancovi ktory ma uzatvorenu dohodu o pracovnej cinnosti?
Paltí mu odmenu za prácu na základe dohody.
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

a zdravotne poistenie si plati sam? a musi si platit odvody do SP alebo nie? lebo viem ze zamestnavatel mu plati len garancne a urazove poistenie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

staankaa Pozri príspevok
a zdravotne poistenie si plati sam? a musi si platit odvody do SP alebo nie? lebo viem ze zamestnavatel mu plati len garancne a urazove poistenie.
Nie z dohody neplatí mesačne odvody do poisťovní žiadne.
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

lebo som bola v zdravotnej poistovni a tam mi povedali ze ked ma dohodu o pracovnej cinnosti tak si musi platit zdravotne poistenie sam tak ja uz potom neviem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

staankaa Pozri príspevok
lebo som bola v zdravotnej poistovni a tam mi povedali ze ked ma dohodu o pracovnej cinnosti tak si musi platit zdravotne poistenie sam tak ja uz potom neviem

a okrem toho že je zamestnaný na základe dohody má aj nejaké iné zamestnanie alebo je študent alebo dôchodca ?
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

nema ziadne ine zamestnanie a nie je ani student ani dochodca tak tomu nechapem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Keďže nebude zdravotne poistený, musí si platiť ZP dobrovoľne (nasilu).
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

a iba ZP ci aj SP si musi platit dobrovolne nasilu?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
platca ZP - dobrovoľne nezamestnaný, all. ak je vedený na ÚPSVaR tak neplatí ZP
SP neplatí - / ale môže byť takisto dobrovoľný platca
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

staankaa Pozri príspevok
ahojte chcem sa opytat co vsetko plati zamestnavatel zamestnancovi ktory ma uzatvorenu dohodu o pracovnej cinnosti?
ak je zamestnanec na dohodu dobrovolne nezamestnaný, musí sa prihlásiť v ZP ako samoplatiteľ. Ak je evidovaný na ÚP, zdr.poistenie platí za neho štát v prípade, ak príjem z dohody nepresiahne 3200sk mesačne a 64 hod.
Soc. poistenie zamestnanec povinne neplatí - v prípade nemoci však nemá nárok na nem.dávky. Pokial sa jedná o dlhodobejší výkon práce na dohodu, doporuučjem, uzatvoriť v soc.poisťovni dobrovolné nem.poistenie. Platí sa 4,4%. najmenej z 8100sk. Nárok na nem.dávky však vznikne až po 270 dňoch.

Zamestnávateľ platí za dohodára len úrazové a garančné poistenie.

---------
Veronika
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

no nie je evidovany na UP a nie je nikde ani vedeny ako dobrovolne nezamestany..takze teraz sa musi ist prihlasit do ZP ako samoplatitel a platit si sam?
0 0
bisou bisou

bisou je offline (nepripojený) bisou

áno
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

ale dohoda sa nerata do dochodku vsak takze ak by chcel aby sa mu to ratalo do dochodku tie mesiace tak si musi platit aj SP a co vsetko si tam musi platit aby sa mu to ratalo do dochodku?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Dôchodkové poistenie napr. z minim. základu Sk 8100,-- je Sk 1458,--, ale môže si platiť aj viac.
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

a ked je teraz na pn tak musi odniest PN do socialnej poistovni ci nie lebo teraz si neplati do poistovne nic..?a ani do prace ju nemusi zaniest ci ano ?
0 0
migelovci migelovci

migelovci je offline (nepripojený) migelovci

Do prace ju nosit nemusi. Dohodarom sa neplati PN v praci. Nech ju zanesie do socialky.
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

a zo socialky nedostane ziadne peniaze kedze si neplati nemocenske poistenie?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
ak si neplatí nemocenské dobrovoľne, tak nie.
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

a preco tam musi ist potom zaniest tu PN ked nedostane ziadne peniaze..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať