Zavrieť

Porady

prístavba - základy a murovanie

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu. Máme postavenú hrubú stavbu. Strechu chceme potiahnuť a tak vytvoriť prístrešok pre autá. Už máme hotové aj betónové stĺpy vedľa domu, čo budú podopierať strechu. Teraz sme sa rozhodli, že polovicu toho prístrešku zastaviame a urobíme si takú malú dieľňu (proste bordeláreň 3x3m). Chceme si to spraviť sami, len by som si potrebovala ujasniť nejaké veci. Moje otázky:
1. treba spraviť základ pod celou pristavbou, alebo pri stene domu netreba?
2. niektorí mi radili, že tieto základy, deku, múry prístavby treba oddilatovať od domu a stĺpov a niektorí povedali presný opak, že ich treba "ukotviť". Tak teraz neviem...
3. ak treba nechať medzeru medzi stĺpami/domom a stenami prístavby, ako tieto steny "zviažeme" dokopy? Alebo môžu byť postavené len tak nezávisle...? Spravila som taký rýchly náčrt návrhov, ako by to "mohlo" byť...

Ďakujem
nacrt.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Z akých materiálov je postavený dom , z čoho budete stavať prístavbu, aké hlboké základy máte na akom podloží.
    Na to žlto označené miesto na 100% netreba základ .

    moniv je offline (nepripojený) moniv

    moniv
    Základy domu sú do hĺbky cca 1,2 m. Základ stĺpu je v hĺbke 1 m. Dom aj prístavba je z ytongu. No a podložie je zhutnený štrk. Poradíte prosím?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Určite by som priznal dilatáčnú špáru.U Ytongov je takmer isté že prasknú.Pri napájaní stiku jednotlivých stien vynechať cca 0,5 mm špáru a vyplniť montážnou penou alebo niečím podobným.Povrchovú omietku rozdeliť fasádnym dilatačným profilom ( dostať ho v stavebninách).http://www.baumit.com/sk/main4/sub2/07690/index.shtml
    http://www.stavebneprofily.sk/

    moniv je offline (nepripojený) moniv

    moniv
    Ďakujem. Ale ako postaviť tie základy a múry? Spraviť tri nezávislé steny, alebo obostavať tie stĺpy???

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Je potrebné urobiť základ aj pri múre pretože ak to napojíš tak Ti s veľkou pravdepodobnosťou po čase bude v tej časti dmu múr praskať,je to zapričinene nerovnomerným zaťažením.

    moniv je offline (nepripojený) moniv

    moniv
    Ano, ale ak nenapojíme tie základy domu a prístavby na seba. Chceme medzi ne dať polystyrén...

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    pravdu maju obaja, mozes to aj oddilatovat (kvoli tomu ze dom je vyssi a sadne trosicka viac) ale nemusis, pretoze obidve su zalozene v rovnakej hlbke a rozdiel podchodia nie je taky velky. max. budete mat praskliny tam kde sa spaja pristavba s domom. - ale zabranis tomu tak ako pise 220870.
    ten zlty zaklad tam nemusi byt, zaklady k sebe nemusite nijako kotvit jednoducho ich vybetonujete vedla existjucich (domu aj stlpov) a nato vymurujete steny - oddelene od stien domu (kvoli pripadnej praskline)
    skutocna dilatacia by bola taka ze by ste mali pristavbu uplne oddelenu od domu - lenze to nebudete robit lebo strechu budet mat aj nad domom aj pristavbou.

    prístavba - základy a murovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.