Zavrieť

Porady

auto nezar. v majetku firmy

Prosím poradiť, čo je správne vypisovať: mám súkromné auto, nezaradené v majetku firmy a používam ho aj na služobné účely aj na súkromné. Je prihlásené na Daň. úrade. Pri jazdách mám vypisovať knihu jázd, kde rozpíšem služobné a súkromné jazdy a km a výdavky za PHM a náhrady za km budem uplatnovat podla Techn. preukazu alebo plati druhý nspôsob, teda budem vypisovať Cestovné príkazy kde budem vypisovať iba služobné cesty a podľa toho si uplatňovať náhrady? Som SZČO a vediem JU.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Budeš viesť počas roka evidenciu jázd, do ktorej budeš zapisovať všetky pracovné cesty. Doklady o nákupe PHL nebudeš v priebehu roka účtovať do PD, lebo za nakúpené PHL si uskutočnila aj súkr. cesty. Všetky doklady však budeš odkladať.
    Na konci roka vypočítaš výšku daň. výdavku za celý rok 2008 a vypočítanú sumu zaúčtuješ v rámci účtovania uzávierk. operácií.
    Náhrada za použitie OA= Sadzba zákl.náhr x počet km + výdavky na PHL
    Výdavky na PHL = /počet km x spotreba PHL : 100/ x cena PHL v čase nákupu

    auto nezar. v majetku firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.