Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť

Dobrý deň,
chcela by som sa Vás opýtať,čo všetko je potrebné ak chcem podnikať s oblečením.
Tovar budem objednávať z velkoskladu zo zahraničia online formou(nie je to v rámci EU).Viem, že budem platiť clo 10% a dph 19%. To je v poriadku ale započula som informáciu ,že musím platiť niečo ako licencia ,že je tovar nezávadný a spĺňa normy EU. Ževraj táto licencia sa vzťahuje na každý jeden výrobok a môže sa pohybovať od 5 tis. - 100 000 Sk za produkt - teda lepšie povedané ak objednám 100 kusov jedného produktu tak zaplatím iba za jeden a môžem opakovane objednávať už bez platenia.Ak chcete mať však v predajni rôzny výber tak je to dosť drahé a ďalšia vec je že sezónne sa veci menia tak by som bola stratová behom 1 mesiaca.Prosím vie niekto ako to je v skutočnosti s tými licenciami???????Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.