Zavrieť

Porady

Konkretne zlavy z cien materialov

Pomozeme si, ked sa budeme informovat navzajom ake zlavy sme kde dosiahli...

- Ponuka: Dosiahol som zlavu na TONDACH STODO (11/2008), v priemere 25% oproti cenniku (zakladna plus doplnky). Napiste mi na SS kto ma zaujem o blizsie info.

- Dopyt: Hladam VELUX stresne okna. Momentalne mam ponuku na -10% z cennikovej ceny. Prosim ak viete o lepsej moznosti, napiste mi na SS (sukromnu spravu).

(lokalita BA)
Usporiadat
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

juvask Pozri príspevok
Ano je pravda že zľavy daju aj na dve tehly ale je drze prist ´´raz za život´´ do stavebnin a hned si na to pytat aj zľavu.
Omyl - drze je mat 50% a viac marzu
0 0
juvask juvask

juvask je offline (nepripojený) juvask

Prehnané marže to je už druha vec
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

juvask Pozri príspevok
Prehnané marže to je už druha vec
Druha ako druha - mne to pride rovnako drze - v resp. nedrze - pytat si zlavu na nieco - na com viem ze ma neskutocnu marzu (coz je vacsina stav. materialu)

Robim v obchode aj ked s uplne inym tovarom - bezna marza 15%
0 0
juvask juvask

juvask je offline (nepripojený) juvask

Rovnako drzé si davat také marže ako drze prist do obchodu a pytat si zlavu. (hovorim teraz o jednorázových zákaznikoch)
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

[quote=juvask;891800]Rovnako drzé si davat také marže ako drze prist do obchodu a pytat si zlavu. (hovorim teraz o jednorázových zákaznikoch)[/quote]

Drzé je predovšetkým si dávať neprimeranú maržu. Ak v stánku na cigaretách beží 8% pri cene za 60-80 SK, na menej obrátkovom 15-20% pri možno do 100 Sk, tak pri stavebných materiáloch väčšinou za 30-50 tisíc je marža 30-50% bohapusté odrbá...zákazníka.Netreba sa čudovať, že ten, kto to pozná sa snaží o zľavu. A vôbec to nie je drzosť ani pri jednej tehle.
0 0
IgyPop IgyPop

IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

juvask Pozri príspevok
Rovnako drzé si davat také marže ako drze prist do obchodu a pytat si zlavu. (hovorim teraz o jednorázových zákaznikoch)
Myslím, že u nas nie sú na to zvyknutí ani zákazníci, ani obchodníci. Nevidím na tom nič drzé, ak si slušne výpýtam zľavu, trebárs aj na 1 klinec. Ak predajca zľavu dať nechce, tak nedá. Ak je "obchodník", zľavu dá, ale napr. len na 100klincov. On predá viac, ja mám zas dobrý pocit, a rád prídem znova.

Marže obchodníkov môžem riešiť v teoretickej rovine a rovnako ako zákazník môžem predpokladať, že marže sú nadsadené zámerne, z dôvodu zjednávania. V takom prípade je nezjednávanie "okrádannie" samého seba.
0 0
juvask juvask

juvask je offline (nepripojený) juvask

Marže obchodníkov môžem riešiť v teoretickej rovine a rovnako ako zákazník môžem predpokladať, že marže sú nadsadené zámerne, z dôvodu zjednávania. V takom prípade je nezjednávanie "okrádannie" samého seba.

To sa da len predpoklad.dobre tak otázka znie, prečo maju obchodnici v staviteslve na tom take marže???
0 0
12spidy 12spidy

12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

ake ste teraz dostali zľavy z cenníkových cien na stavebný systém ytong ?
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

minulý týždeň 12% na U-profil 250mm
0 0
Jack_spk Jack_spk

Jack_spk je offline (nepripojený) Jack_spk

Ytong Lamda + priečky + preklady + Učka - 21%.
0 0
magor12 magor12

magor12 je offline (nepripojený) magor12

pokial sa chceme bavit o zlavách ,a hlavne v percentách tak firma incom mi vypočítala okná na dom na 94 000 skk.mali zlavu 50%. zaujímavé je kde tato zlava je ked z piatich oslovených firiem boli najdrahší .podotýkam že ostatné firny ponúkali zlavy vo výške max.25-30%.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať