Zavrieť

Porady

Krbové prieduchy

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či by mi niekto vedel poradiť ohľadom krbových prieduchov. Pred mesiacom nám ich nainšalovali do poschodového rodinného domu, avšak keď kúrime, na prízemí je až horúco, kdežto na poschodí je citeľne chladno. Máme aj ventilátor na prieduchových rozvodoch na poschodí. Stretol sa už niekto s takým problémom? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    karinita Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či by mi niekto vedel poradiť ohľadom krbových prieduchov. Pred mesiacom nám ich nainšalovali do poschodového rodinného domu, avšak keď kúrime, na prízemí je až horúco, kdežto na poschodí je citeľne chladno. Máme aj ventilátor na prieduchových rozvodoch na poschodí. Stretol sa už niekto s takým problémom? Ďakujem.
    A to nemate ziadne ventily na tych prieduchoch ? - vacsinou sa davaju take tanierove.

    Spodne treba priskrtit a horne pootvorit.

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    karinita Pozri príspevok
    ventily máme presne také tanierové. Sú umiestnené na strope.
    No tak tie dolne trochu privrite - zaskrutkujte a horne zase naopak - pootvorte - odskrutkujte.

    pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

    2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac pepo_p
    Nechcem rýpať, ale môžete mi povedať, aký "Macher" Vám dal vývody na plafón??? Veď fyzika pohybu teplého vzduchu nepustí a vývody sa dávajú čo najnižšie a nie naopak.

    karinita je offline (nepripojený) karinita

    karinita
    Neviem, či "macher", ale živí sa tým :-) Odporúčate teda prerobiť ich k podlahe ? Nejde nám do hlavy, že každému to funguje a nám nie ...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A aký máte ventilátor? Máte správne vyrátané KW krb. vložky na dané m3 ?
    Inak, tiež sa prikláňam k názoru,že ak sú prieduchy vyústené nižšie,je teplejšie.(teplo prirodzene stúpa nahor)
    Na prízemí, kde býva umiestnená KV,sa dávajú vyústenia aj hore, ale na poschodí? S tým som sa ešte nestretla. Čím väčšia vzdialenosť od KV, tým menšie teplo.

    karinita je offline (nepripojený) karinita

    karinita
    Tak paráda ... Už viem, čo budeme robiť budúci rok ... Opäť dom plný prachu. Ale ďakujem za rady a tipy.
    Ja sa priklanam k tim vyvodom dole ale moze tam byt aj ina zrada trebalo by pozvat nezavisleho odbornika kachliara a on vam poradi myslim ze so nespravne namontovane rozvody ja osobne by som dal na odbocky skrtiace klapki.
    Naposledy upravil Oliver Varga : 26.02.14 at 18:00
    arizona odpovedas na otazku z pred 6 rokov! Je zbytocne vytahovat z archivu stare,neaktualne temy

    erikson03 je offline (nepripojený) erikson03

    erikson03
    Jasne ze prieduchy dole. Znami maju prieduchy dole a museli ich odstavit lebo z tadial islo teplo ze sa nedalo v hornych izbach vydrzat. Takze tepla bude aj nad mieru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.