Zavrieť

Porady

nebezpečný odpad

Zdravím,

hľadám bližšie informácie o nebezpečnom odpade alebo aspoň nejaké linky a zákony...

Sme košická výrobná spoločnosť a nemáme doriešený nebezpečný odpad. Žiadny neprodukujeme ale na každej prevádzke sa vyskytne ako žiarivky, handry od oleja a tak. Mali by sme mať vo firme na to nejakú nádobu- akú? Neviem nájsť čo všetko nádoba na nebezpečný odpad musí spĺňať.
Akým spôsobom by sme mohli riešiť likvidáciu? Vie mi niekto poradiť? Lebo také žiarivky a handry sa nazbierajú raz za čas... ale keďže sme firma, nemôžeme to odniesť do zberného dvora, čítala som, že o tom musí byť evidencia kedy kto zlikviduje náš nebezpečný odpad.
Neviem sa pohnúť z miesta. poraďte mi prosím.

ďakujem

Lucia
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
existujú firmy, ktoré sa zaoberajú likvidáciou odpadov- aj nebezpečných, v jednej takej som pracovala, majú pobočku aj v KE.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Najlepšie je nájsť na internete firmu , ktorá je vo Vašom okolí , uzatvoriť s ňou Zmluvu na prepravu a zneškodnenie odpadov , ktoré produkujete .
Vždy je lepšie , ak Vám to odvezie firma na to oprávnená - s ktoru budete mať uzatvorenú prípadnú zmluvu , a ten horší prípad je , ak by ste to chceli prevážať Vy .
0 0
gutmuz gutmuz

gutmuz je offline (nepripojený) gutmuz

To som pochopila, ale je mi proti rozumu podpísať zmluvu na likvidáciu nebezpečného odpadu firmou, keď za cely rok bude z toho nebezpečného odpadu maximálne pár olejových handier a 1 žiarivka.. takéto veci môžem dať do debničky a odniesť aj sama... za nejaký poplatok len neviem či to tak naozaj funguje.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Veď práve, treba sa nakontaktovať na f. , ktorá sa s tým zaoberá a dohodnúť sa s ňou. (napr. aj na to, že to bude raz ročne osobne prinesené v množstve cca: 2ks a povedia , že zaplatíte za to x SKK /EUR) a máš pokoj ako mať problémy, že máte nebezpečný odpad a nemáte nikde zápis o tom ako ho zneškodňujete - poprípade nejaký" dobrák" vám dá pokutu.
0 0
gutmuz gutmuz

gutmuz je offline (nepripojený) gutmuz

diki za odpoveď, Tak sa skúsim niekde opýtať.

S pozdravom
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

Ak máte oficiálne( nie jednu zaolejovanú handru ročne, ale robíte takú činnosť, pri ktorej vzniká, hoci aj tie handry) nebezpečný odpad, musíte mať potvrdenie o odovzdaní firme, ktorá má na odvoz a likvidáciu nebezpečného odpadu oprávnenie. V prevádzke musíte mať určenú osobitnú nádobu(označenú) a v tej ho mať až do odovzdania.
Myslím, že aj ŽP by z 2ks handry ročne spadol od smiechu.
0 0
gutmuz gutmuz

gutmuz je offline (nepripojený) gutmuz

čo všetko musí spĺňať podľa zákona takáto zberná nádoba. Mám na mysli môže to byť akýkoľvek kontajner z plastu s vrchnákom, alebo z nejakého špeciálneho materiálu atď. ???
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
gutmuz Pozri príspevok
čo všetko musí spĺňať podľa zákona takáto zberná nádoba. Mám na mysli môže to byť akýkoľvek kontajner z plastu s vrchnákom, alebo z nejakého špeciálneho materiálu atď. ???

Kontajnerov na trhu je dosť . To nie je problém zakúpiť . Na uvedenom kontajneri treba mať Identifikačný list nezbezpečného odpadu .
Identifikačný list nebezpečného odpadu musí mať pôvodca vypracovaný pre každý druh nebezpečného odpadu zvlášť. Týmto listom označí obal, nádobu alebo miesto vyčlenené pre nakladanie s týmto nebezpečným odpadom.
Vo Vašom prípade sa jedná o Absobenty .....15 02 02 .
Okrem toho je potrebné viesť aj Evidenčný list odpadu .

Síce ste písali , že je to proti rozumu za pár handier .....ale to si môžete myslieť len po prvú kontrolu , ak ste pôvodca nebezpečného odpadu .
0 0
pazll pazll

pazll je offline (nepripojený) pazll

gutmuz, pokiaľ neprodukujete viac ako 50 kg nebezpečných odpadov ročne alebo viac ako 1 tonu ostatných odpadov, nie ste dotknutý zákonom o odpadoch (nepotrebuješ povolenie ani sa registrovať), takže nebezpečný odpad (žiarivky, olejové handričky, či plechovice od farieb) môžeš kľudne odniesť, hoc aj v bedničke, na zberný dvor, každé mesto či obec by ho mali mať, resp. majú povinnosť zabezpečiť zber prostredníctvom zmluvnej spoločnosti
0 0
pazll pazll

pazll je offline (nepripojený) pazll

Zita5 Pozri príspevok
Kontajnerov na trhu je dosť . To nie je problém zakúpiť . Na uvedenom kontajneri treba mať Identifikačný list nezbezpečného odpadu .
Identifikačný list nebezpečného odpadu musí mať pôvodca vypracovaný pre každý druh nebezpečného odpadu zvlášť. Týmto listom označí obal, nádobu alebo miesto vyčlenené pre nakladanie s týmto nebezpečným odpadom.
Vo Vašom prípade sa jedná o Absobenty .....15 02 02 .
Okrem toho je potrebné viesť aj Evidenčný list odpadu .

Síce ste písali , že je to proti rozumu za pár handier .....ale to si môžete myslieť len po prvú kontrolu , ak ste pôvodca nebezpečného odpadu .

ak je to nad 50 kg nebezpečného odpadu za rok (za firmu = za jedno IČO) je potrebné mať súhlas na nakladanie s nebezpečným odpadom, viesť evidenciu, podávať hlásenia
0 0
gutmuz gutmuz

gutmuz je offline (nepripojený) gutmuz

ďakujem za odpoveď,

kde nájdem to rozdelenie podľa ktorého ste mi napísali že sa jedná o Absobenty 150202... ?
0 0
pazll pazll

pazll je offline (nepripojený) pazll

katalóg odpadov zákon 284/2001 Z.z
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
gutmuz Pozri príspevok
ďakujem za odpoveď,

kde nájdem to rozdelenie podľa ktorého ste mi napísali že sa jedná o Absobenty 150202... ?
Napríklad aj tu

http://www.rekaban.sk/zoznam-odpadov...na-odpadov-15/
0 0
muri muri

muri je offline (nepripojený) muri

Technik PO a BOZP
Ak mate handry od oleja, musite mat na odpad nehorlavu nadobu so samozatvaratelnym vekom (s pruzinou). Mali sme kontrolu od hasicov a robili z toho dost velky vietor. Pritom mi neprodukujeme ziadny odpad ale mame horlave kvapaliny a oleje, "tak co keby sa nahodou vyliali a bolo by ich treba upratat?". Poradili nam, ze to mozeme poriesit tak, aby sme do starych kovovych odpadovych kosov, na otvorenie ktorych sa muselo slapnut, dali kovobvy kyblik a bolo to v poriadku.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tiež sa ma dotýka táto téma. Začali sme prevádzkovať autoservis, čiže budeme mať odpad typu olej, olej. filtre a pod. určite v súhrne väčšom ako 50kg. Už som v rokovaní aj s firmou na likv. odpadu, dostala som cenovú ponuku na likvidáciu, a taktiež očakávam cenovú ponuku za zaškolenie, alebo za zastupovanie. Mne by stačilo aj to zaškolenie, len je to vraj drahé, keďže ide o knw-how.
Prešla som stránky Min. ŽP, recykl. fond, a podobné s tým súvisiace, chcela som nájsť nejaké usmernenia, ako postupovať, keby som to robila všetko sama, ale som neuspela. Vedel by ma niekto navigovať, aspoň v tom kde mám hľadať?
0 0
sierra sierra

sierra je offline (nepripojený) sierra

Ahoj, my sa takouto problematikou zaoberáme. Skontaktuj nás na adrese:



Peter Leško, tel.: 0918446395

Sierra Enterprises Lučenec
0 0
IDULLARD IDULLARD

IDULLARD je offline (nepripojený) IDULLARD

Zdravím, pri surfovaní po nete som natrafil na tuto stránku. "www_ekosro_sk" (namiesto čiarok samozrejme treba dať bodky :-)
mohla by Vás zaujímať, i keď tato firma neni v mieste Vášho bydliska.
Ale možno zaujme iných s podobným problémom.
0 0
kačkapoliačka kačkapoliačka

kačkapoliačka je offline (nepripojený) kačkapoliačka

Ako si tak toto čítam, mám otázku či biologický odpad je zároveň aj nebezpečný odpad? U nás je to živná pôda s mikroorganizmami.
Neviete mi poradiť či sa to kombinuje alebo sú to samostatné kategórie. PS máme zmluvu na spaľovanie biol.odpadu, mi ide o to, či mám viesť nejakú evidenciu, vypracovať smernicu ako to tu bolo nadškrtnuté.
Díky
kp
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

evula0 Pozri príspevok
Ak máte oficiálne( nie jednu zaolejovanú handru ročne, ale robíte takú činnosť, pri ktorej vzniká, hoci aj tie handry) nebezpečný odpad, musíte mať potvrdenie o odovzdaní firme, ktorá má na odvoz a likvidáciu nebezpečného odpadu oprávnenie. V prevádzke musíte mať určenú osobitnú nádobu(označenú) a v tej ho mať až do odovzdania.
Myslím, že aj ŽP by z 2ks handry ročne spadol od smiechu.
Ak mam 50 vriec handier (teda stare satstvo po prarodicoch) zoberu mi to tiez na nejakom zbernom dvore al kde? (Po)
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Nemáte náhodou niekto vzor identifikačného listu nebezpečného odpadu
č. odpadu 130501? Súrne by som potrebovala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať