Zavrieť

Porady

Gmail pošta.

Poprosím o radu,príjemca mojej pošty dostane text z časti ,teda niektoré písmená zmenené na cudzie znaky,najmä nenapíše riadne / ľščťž/.V čom je problém? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Neviem presne čím to je, ale myslím si, že v nastavení príjemcu. Stáva sa to aj mojej kamarátke v Taliansku, s ktorou si píšem a preto v listoch s ňou nepoužívam interpunkčné znamienka. Nikto z tých, čo si s ňou píšu ich nepoužívajú, práve z tohoto dôvodu.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Aj ja do zahraničia píšem maily bez znamienok, najmä to krajín, kde ich nepoužívajú.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Problem je v kodovani.
    Preto sa na internete nepouzivaju interpunkcne znamienka (aspon ja takto pisem a zatial mi vacsina rozumie )

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Fero11 Pozri príspevok
    Problem je v kodovani.
    Preto sa na internete nepouzivaju interpunkcne znamienka (aspon ja takto pisem a zatial mi vacsina rozumie )
    Problém je v ľuďoch Na strane odosielateľa lenivosť používať celú klávesnicu a na strane prijímateľa si nastaviť poriadne používaný softvér. Inak tomu v dnešnej dobe nič nebráni oproti minulosti, kedy počítače neboli lokalizované a diakritika sa nedala používať.

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Poslal som text na poštu post.sk,tam to došlo dobre.Nechápem že odosielateľ nepoužíva celú klávesnicu,a čo si má nastaviť príjemca v USA?Dík.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Nič, píš mu bez diakritiky.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ak by na tom záležalo, tak sa ešte dá využiť príloha. Ale to je škriabanie sa cez hlavu.

    miro_c je offline (nepripojený) miro_c

    miro_c
    Závisí to na nastavení kódovej stránky poštových klientov. Ak používaš napr. Outlook, kódovanie odchádzajúcich správ sa podľa regiónu zvyčajne nastaví na Windows-1250, čo je kódová stránka znakov Central Europe.

    Ak takto odošleš e-mail a príjemca má kódovú stránku v rámci iného regiónu nastavenú na inú kódovú stránku znakov, tak namiesto interpunkčných znakov sa zobrazia úplne iné znaky. To isté platí aj pre kódovanie UTF-8, lebo napr. "č" v kódovej stránke Windows-1250 je v znakovej sade na inom mieste ako napr. v kódovej stránke UTF-8.

    Preto sa doporučuje písať e-maily bez interpunkčných znakov, lebo prvých 127 znakov (základná sada) je v každej kódovej sade rovnaká.

    Ak posielaš e-maily aj v rámci Slovenska, môže sa stať, že príjemcovi sa diakritické znamienka rozsypú (to je daň rôznych štandardov kódových stránok znakov, Windows-1250, UTF-8, ISO-8859-2 => to sú všetko znakové sady, ktoré obsahujú slovenské znaky s diakritikou, avšak v rámci rozmiestnenia v sade sú úplne na inom mieste a znaková sada je inak kódovaná - to je len obrazne napísané, v skutočnosti je to ešte trochu komplikovanejšie, ale rozoberať kódovanie znakov po bitoch je už predsa len na dlhšiu debatu ). Preto sa diakritika "stratí" na niektorých znakoch.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nechcem otvárať novú téme,trochu sa "priživím" na tejto už otvorenej.

    Prosím o radu. Dá sa v Gmail- nastaviť nejako doručeka? (ako napr.v zozname...vaša správa bola doručená : dňa,dátum...)

    ďakujem

    japec je offline (nepripojený) japec

    japec
    arizona Pozri príspevok
    Dá sa v Gmail- nastaviť nejako doručeka? (ako napr.v napr.v zozname...vaša správa bola doručená : dňa,dátum...)
    Myslis funkcionalitu, ked ty zo svojho gmail uctu cez web rozhranie chces poslat niekomu spravu a zaroven potrebujes aby sa ti vratila potvrdenka o precitaní? Tak toto vo web rozhrani nie je mozne, len ak pouzivas postovy program - mail klienta ako napr. Outlook,Thunderbird,....

    V Gmail nastaveni web rozhrania je len moznost nastavit automaticky odpovedac na spravy, ktore ty dostanes.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    japec Pozri príspevok
    Myslis funkcionalitu, ked ty zo svojho gmail uctu cez web rozhranie chces poslat niekomu spravu a zaroven potrebujes aby sa ti vratila potvrdenka o precitaní? Tak toto vo web rozhrani nie je mozne, len ak pouzivas postovy program - mail klienta ako napr. Outlook,Thunderbird,....

    V Gmail nastaveni web rozhrania je len moznost nastavit automaticky odpovedac na spravy, ktore ty dostanes.
    Díky za odpoveď.Myslela som presne tú POTVRDENKU o prečítaní.
    Vyžaduje to od nás šéf v práci.Ja si myslím,že gmail toto nepodporuje,ale šéf tvrdí, že on to doma používa

    Vieš mi prosím Ťa vysvetliť ako funguje ten automatický odpovedač na správy?

    japec je offline (nepripojený) japec

    japec
    arizona Pozri príspevok
    Díky za odpoveď.Myslela som presne tú POTVRDENKU o prečítaní.
    Vyžaduje to od nás šéf v práci.Ja si myslím,že gmail toto nepodporuje,ale šéf tvrdí, že on to doma používa

    Vieš mi prosím Ťa vysvetliť ako funguje ten automatický odpovedač na správy?
    Automaticky odpovedac funguje tak, ze po doruceni do schranky sa odosielatelovi posle vopred nadefinovany text. Napr. Dakujem vasa sprava je pre mna dolezita alebo Sorry, prave som na dovolenke, ozvem sa ked/ak sa vratim (nastavenia vid obrazok). Takze nie je to potvrdenie o precitani, lez taka zdvorilostna odpoved s informaciou, ze sprava je v schranke adresata.

    Na posielanie ziadosti potvrdenia o precitani a opacnym smerom na potvrdzovanie precitania uz potrebujes postovy klientsky program Outlook[Express], Thunderbird. Teda nie web rozhranie Gmailu.


    Poznamka k sefovi:
    Vzdy je lepsie ked sefovi nieco funguje, ako keby to slo tebe a sef by trpel Inak posielanie pracovnych spravy cez Gmail nie je asi to orechove ...
    gmail-odpovedac.jpg  

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ďakujem za odpoveď,aj za tip. Skúsim niečo vyšpekulovať...

    ...viem,že to nie je to pravé orechové,ale ver že som rada aspoň tomu...

    miro_c je offline (nepripojený) miro_c

    miro_c
    arizona Pozri príspevok
    Nechcem otvárať novú téme,trochu sa "priživím" na tejto už otvorenej.

    Prosím o radu. Dá sa v Gmail- nastaviť nejako doručeka? (ako napr.v zozname...vaša správa bola doručená : dňa,dátum...)

    ďakujem
    Žiaľ, v súčasnosti túto možnosť (Delivery report - Oznam o doručení) Gmail neumožňuje.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Dobre ti napvedal japec, potvrdenie o prečítaní odoslanej správy si nastavíš u seba v počítači.
    Napr. v Outlok expres - Nástroje / Možnosti / Potvrdenia - a tu si zafajkni "Pre všetky odoslané správy vyžadovať potvrdenia o prečítaní".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.