Zavrieť

Porady

Preplatenie cestovných náhrad

Prajem dobrý deň,

prosím Vás o radu pri preplácaní cestovných lístkov. Bola som na školení, kde nám bolo povedané, že pri strate cestovného lístka je zamestnávateľ povinný cenu cestovného lístka zamestancovi dodaniť. Doteraz som sa držala toho, že je len na zamestnávateľovi či zamestnancovi preplatí stratený cestovný lístok ( čo som praktizovala asi vždy ), ale ja ani môj predchodca sme nikdy nedodaňovali!!! Čiže podľa tohto mám aj za predchádzajúce roky vyhľadať pokladničné doklady a dodatočne to zamestnancom dodaniť??? A ešte týka sa to aj pri strate pokl.dokladov z tankovania? Neviem si predstaviť, že napr. konateľovi spoločnosti teraz oznámim, že v budúcej výplate mu prepaltené cestovné náhrady ( spotreba PHM, ktoré neboli vydokladované ) budú dodanené. Ďakujem Vám už predom za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Na školení by mali povedať aj §§ , aby podané informácie neboli také - jedna baba povedala...
    Pripadá mi to vytrhnuté z kontextu ... jednalo sa o vyúčtovanie preddavku poskytnutého na pracovnú cestu ? Alebo o niečo iné ?

    M o n č a je offline (nepripojený) M o n č a

    M o n č a
    Ide o zúčtovanie cestovného príkazu ( napr. služobná cesta na školenie, kde nebola poskytnutá záloha ). Pri cestovnom príkaze neboli vydokladované cestovné lístky. Účastnícky poplatok za seminár bol zaplatený predom, prevodným príkazom.

    Preplatenie cestovných náhrad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.