Zavrieť

Porady

predaj bytu-neplatenie najomneho

pri predaji bytu som noveho vlastnika pred podpisom kup.pred. zmluvy upozornil na splacanie okien v bytovke formou uveru na cely bytovy dom -jedna sa o sumu 42000sk a to na obnovu okien.do kupno predajnej zmluvy som si nedal to ze kupujuci sa zavezuje splacat tieto okna kedze suhlasil ustne.kedze som dostal z bytoveho dr.papier ze byt nema ziadne dlhy a kupec so splacanim suhlasil -ustne po vyplateni a odovzdani bytu sa novy majitel neprihlasil na bytovom druzsve a mne chodia platit sipo poukazky.samozrejme ze ich neplatim ale neviem aky zamer moze kupec sledovat tym ze to neplati.vraj ma da na sud a musim mu tieto peniaze zaplatit.je to mozne ke sa jedna o stavebny uver na celu bytovku a kazdy ma urcitu ciastku spacat.dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    rastikk11 Pozri príspevok
    pri predaji bytu som noveho vlastnika pred podpisom kup.pred. zmluvy upozornil na splacanie okien v bytovke formou uveru na cely bytovy dom -jedna sa o sumu 42000sk a to na obnovu okien.do kupno predajnej zmluvy som si nedal to ze kupujuci sa zavezuje splacat tieto okna kedze suhlasil ustne.kedze som dostal z bytoveho dr.papier ze byt nema ziadne dlhy a kupec so splacanim suhlasil -ustne po vyplateni a odovzdani bytu sa novy majitel neprihlasil na bytovom druzsve a mne chodia platit sipo poukazky.samozrejme ze ich neplatim ale neviem aky zamer moze kupec sledovat tym ze to neplati.vraj ma da na sud a musim mu tieto peniaze zaplatit.je to mozne ke sa jedna o stavebny uver na celu bytovku a kazdy ma urcitu ciastku spacat.dakujem za odpoved
    Predpokladám, že celý predaj bytu prebehol korektne, t.j., že bol vykonaný zápis na katastri a na LV je ten nový majiteľ bytu. Neviem, prečo sa u správcu neprihlásil ako nový majiteľ bytu, aby boli zálohové predpisy písané na neho.

    Neviem, od koho ti chodia SIPO poukážky - od správcu? Ak áno, tak raz sa aj tak bude musieť ísť prihlásiť ten nový majiteľ ku správcovi. A ten ho prihlási od dátumu nadobudnutia nehnuteľnosti a všetky zálohové platby budú preúčtoavné az teba ne neho. Od kúpy bytu už on preberá všetky záväzky za financovanie domu, aj splátky za tie okná. Od teba nemá prečo žiadať nejakú úhradu - tie okná sa financovali z úveru k nehnuteľnosti. Teda úver si brali majitelia, ale kúpou bytu splácanie úveru prebral nový majiteľ, ty nie si povinný platiť úver.

    Aby si ale nebol úplne nečinný, zájdi za správcom (bytové družstvo?) a nahlás, že si byt predal a ukáž im nový výpis z katastra, že majiteľom je niekto iný. Celá suma sa potom bude vymáhať od neho.

    Aj tu bol diskutovaný podobný problém, ale z opačnej strany - zo strny kupujúceho:

    http://www.porada.sk/t78207-nedoplat...-majitela.html

    predaj bytu-neplatenie najomneho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.