Zavrieť

Porady

Úmyselné poškodzovanie majetku susedom

Kedze nam nejaky sused neustale umyselne poskodzuje auto a dnes rano sme mali dalsi "darcek", tak sa skusam obratit na tuto stranku a poradakov, ci mame vobec sancu s tym nieco urobit....

uz som v niektorych temach pisala x-krat o chovani nasich susedov, ale to je nic s tym, co nam pravidelne niekto zanecha na aute...

skoda je uz viac ako 10tis, ak by sme auto dali do servisu, tak to skor odhadujem na minimalne 20-50tis...

Byvame pri hlavnej ceste a pravidelne sa tu stavaju dopravne nehody a uz dvom susedom ukradli auto, pretoze ked parkujeme od hlavnej cesty, tak tam neni vidno kvoli vysokym stromom. Preto parkujeme hned pod panelakom, kde je zhruba 6 miest. Vacsinou sa nam podari prist tak, ze je tam volne. Avsak je to prvy adept na poskodzovanie nasho auta, kt. tu byva skor (ako sa vyjadril v jedinej nasej vymene nazorov) a ten jednoducho MUSI parkovat pod panelakom a ked nie je volne miesto, tak to skludom zaparkuje na chodnik/cestu do vchodu. Vacsinou sa snazi napchat auto tak, aby sa ako-tak dalo prejst a nemuseli sme sa suchat bundami o jeho auto alebo ist po trave, teda vacsinou skor po blate. Lenze je tu takych magorov viac a dalsie auto to zaparkuje rovno vedla neho tak, ze sa uz fakt neda prejst (to je aj dnesna ranna situacia).

Najnovsie auta zacali parkovat na byvalom detskom ihrisku. Je to skor plocha na volleyball. Tato plocha vsak nema pristupovu cestu a auta pouzivaju na prechod chodnik pripadne idu cez nas (tadial kde parkujeme auta pod panelakom). Tento nas prvy podozrivy ked nasnezilo, tak si dal tu robotu a urobil snehovu kopu na tom chodniku. Neviem preco, lebo ak tam tie auta nebudu parkovat, tak on so synacikom nebudu mat miesto pod panelakom, ale jeho pochody neriesim. Na toto ihrisko nedavame auto. Radsej.

Zhruba od noveho roka mame pravidelne na oboch nasich autach nove pamiatky. Manzel ma auto firemne (snad aj magorovi to dojde, ked nema miestu spz-tku) a jemu ako prve rozbili kamenom okno. Potom na nasom aute je na kapote doslova diera a dake 3-4 dalsie preliaciny po kamenoch, na streche su dalsie 3 a na stlpiku medzi prednym oknom a oknom soferovych dveri je dalsia poriadna preliacina. Ak to naratam, tak treba striekat ale hlavne povyrovnavat kapotu, strechu a ten stlpik. A ked je to uz taka vacsia plocha, tak treba striekat cele auto.

No a najnovsi prirastok z dnesneho rana bol (neviem ako to slusne nazvat, lebo ma napadaju len same vulgarizmi) vykydnuty jogurt alebo jogurtovy napoj na celnom skle, kapote, spataku a soferove dvere....

Dalsi podozrivi su susedia zhora, pretoze zrovna vcera nam dosla trpezlivost (uz druhy tyzden zhruba od 13.00 do 18-20.00 vyhravaju na plne pecky), tak manzel zatrieskal na radiator. Stichlo to. A rano sme mali jogurtovy darecek... dooost podozrive. S tymito susedmi mame vecny problem. Od zaciatku nas vytapaju. Mame prerobene jadro a vytapali nas tak casto, ze ten ypor bol tak nasiaknuty, ze akonahle im zase nieco strelilo, tak sa voda liala cicerkom a stalo sa mi aj to, ze som bola na wecku a musela som odtial utekat, lebo sa premenilo na sprchu!!! Toto sme sa s nimi snazili slusne vybavit, pretoze nemusela byt chyba u nich, ale v starych trubkach a stacilo to nahlasit druzstvu a ti to mali opravit, ale nieeeeee... stary to len lata a nic neurobi a potom este maju tu drzost hodit vinu na decko. Len to decko by muselo asi liat vodu kyblikom a poriadne dlho, aby nas to tak vytopilo... S kludom holandana sa to uz ale nedalo riesit, ked nas opat vytopili a steny boli ako spongia a v byte smrad akoby sme prave murovali... tak manzel vyletel hore a s krikom im vtedy oznamil, ze to uz sa neda ignorovat, ze uz sa nastveme a dame to na poistovnu a poistovna si skodu bude vymahat od nich... to bol jedine konfliktne riesenie... No a preco susedia vedeli, ze to buchame my? Lebo iba my mame s nimi spolocnu stenu. Sme panelak, kde su na poschodi 4 byty a kazdy je rohovy... so susedom oproti nemame spolocne steny, tam nas deli schodisko a so susedmi vedla nas je zase vytahova sachta... cize spolocne steny len so susedmi nad a pod... a tito nasi susedia su na najvyssom poschodi a pod nimi sme my... cize oni nevedia ake to je, ked niekto byva nad nimi, ked chodi v opatkoch 3 hodiny po byte, ked dieta lieta na trojkolke este aj o 21-23, ked sa vadia tak to vie snad cele sidlisko, pravidelne perie po 22.00 rovnako ako aj sije na masine v tomto case...

Ked manzelovi vykradli firemne auto, tak na fizlici zaroven podal trestne oznamenie na neznameho pachatela za tie skody, co mame na nasom aute. Preto aj teraz volal policajtom a ti sa vyjadrili, ze oni s tym nic nemaju. A rozpravali s nim, ze co ich otravuje, sak oni maju ine veci na praci (spanie).

Dalsi extrem bol s parkovanim na trave, kedy mal odkaz od fizlov iba moj manzel... nebolo kde dat auto, tak ho zaparkoval ku kosom, kde je taka travnata plocha, teda skor bola travnata, lebo stale tam niekto parkuje... ale auta na uz spominanom detskom ihrisku nemali ani jediny "pozdrav"...

Buduci rok sa nam snad podari odstahovat do domu, ale dovtedy to tu musime vydrzat... ja sa len bojim, ci dovtedy nam nerozbiju okna a co sa vobec dovtedy stane....

takze v takejto situacii sme a nevieme ako postupovat, aby sme sa domohli vzniknutej skody, alebo ako ziskat dokaz o tom, kto to skutocne robi?

sorry za dlhsi prispevok... muselo to zo mna vyjst von...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ahoj, tvoj problém je naozaj vážny a vyzerá to tak, že susedské vzťahy tu prerástli do skutočnej nevraživosti... Ja som mala podobný problém, ale ostalo len pri slovnej výmene, tú sme však riešili na občianskom súde. Odvtedy mám pokoj. Ale ak už ti nekto začne poškodzovať majetok, tak to je silná káva. Osobne by som to riešila cez políciu, kriminálku, nie mestskú. O tej vieme všetci svoje. Kriminálka je povinná tvoj prípad prešetriť, dokonca sa ťa opýtajú či máš na niekoho podozrenie, vypočujú ostatných susedov. Ak je ten magor naozaj taký pošahaný, budú mať aj ostatní na neho taký istý názor. V každom prípade ti prajem pevné nervy a veľa šťastia...

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    ak na auto vidíš zo svojho bytu, skús na noc púšťať kameru nasmerovanú na auto a nech sa ti to ukladá, potom veľmi jednoducho zistíš kto to robí a máš na neho aj jasný dôkaz; v TN to jeden urobil, vždy parkuje zhruba na rovnakom mieste a na noc si z okna pustí kameru na auto; len neviem ako je to finančne náročné a či stačí obyčajná kamera, alebo treba nejaká bezpečnostná/priemyslená, zisti si ceny. Navyše ju potom môžeš využiť aj na rodinnom dome, takže by sa to mohlo oplatiť

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    skor sme uvazovali tym smerom, ze dat kamery do auta s vyhladom na okna panelaku a druhu pred auto.... snad sa nieco podari zachytit.... len tu kameru nesmie byt vidno

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    a to sme chceli toto auto predat a kupit ine... radsej to ale dobojujeme s tymto a druhe bude az ked sa odstahujeme do domu.... lebo tu zavist by uz asi dotycny nepredychal...

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    Booooze!
    po precitani som sa skoro rozplakala-ze este v dnesnom storoci su ludia taki nevychovani-bez naznaku inteligencie.
    no,mne sa stavaju tiez dost casto veci,na ktore si ponadavam-lebo-vysvetlovat a dohadovat sa s clovekom ktori jednoducho mysli ze je mudry ale pri tom je blbyyyyyy az to boli-to je na nic.
    denno denne sa vzrusujem nad tym,ze spravodlivost asi nejestvuje.

    ale uznavam,to co som si prave precitala,to je VRCHOL!!!!
    mas len jedine riesenie,vazne.bud tam daj tie kamery,alebo 1-2 noci nespi a sleduj s fotakom v ruke.
    inak sa pravdy nedovolas-vsak polisi na to kaslu,dnes nikto za nikoho nebude riskovat krk-doba je tvrda.
    ked si nepomozete sami-jasnymi dokazmi o prehreskoch susedov,nik vam nepomoze.
    a co sa tyka hluku-to sa da tiez nahrat na kazetu/aj tajne,diktafonom/.
    Horsie je to s vytapanim,ja neviem ako to je v panelakoch,chvalabohu byvam v dome,ale myslim ze ked na to kukne hygiena alebo poistovna-kazdy,kto sa tymto technickym veciam rozumie, musi pochopit,odkial voda prisla a aj kedy a kolko.

    jedine co ma vazne upokojilo,je fakt,ze sa onedlho stahujete do vlastneho domu.
    susedia byvaju vseljaki,ale pokial si svoj pozemok oplotis,nikto ta uz nemoze BEZTRESTNE obmedzovat.
    len lutujem toho,kto do bytu pride byvat po vas-bude to mat asi ako vy....ci nie?
    kazdopadne drzim palce a vyvrhelom zelam,nech im to uz konecne niekto NATRIE!

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    dakujem za odpovede.... uz som si myslela, ze iba nam sa ta situacia zda viac nez strasna.... a ze chceme od susedov zazraky... ved nechceme nic ine, iba vklude byvat... nevyhladavame konflikty, snazime sa radsej vyburit doma a vydrzat, az ked je to moc tak urobime bum... zlata petrzalka... tu je to snad ako v ghette... niekedy su smeti na chodbe (asi sa dotycnemu nechce ist az ku kosom, tak smeti znesie dole a necha ich v strede na chodbe) alebo teraz je dole rosypana hlina... mam pocit ze byvame v chlieve... a ludia tu si myslia, ze ich byt konci vchodovymi dverami...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    andreaS Pozri príspevok
    dakujem za odpovede.... uz som si myslela, ze iba nam sa ta situacia zda viac nez strasna.... a ze chceme od susedov zazraky... ved nechceme nic ine, iba vklude byvat... nevyhladavame konflikty, snazime sa radsej vyburit doma a vydrzat, az ked je to moc tak urobime bum... zlata petrzalka... tu je to snad ako v ghette... niekedy su smeti na chodbe (asi sa dotycnemu nechce ist az ku kosom, tak smeti znesie dole a necha ich v strede na chodbe) alebo teraz je dole rosypana hlina... mam pocit ze byvame v chlieve... a ludia tu si myslia, ze ich byt konci vchodovymi dverami...
    Andrejka, držím vám palce, tak to vám nezávidím také bývanie- neviem prečo je na svete tolko ludskej zlosti...
    A k tej zlatej Petržalke- ja bývam v petržalke skoro celý život a som tu mimoriadne spokojný, je to pekné, zelené sídlisko s fajn ľuďmi- tie mýty o ghete, prepadávaniam a pod. sú MÝTY a rozšírili to ľudia, čo tu asi v živote neboli. Ja mám 250 metrov od domu jazero,300metrov les( a myslím tým les, nie nejaké 4 stromy.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    andreaS Pozri príspevok
    dakujem za odpovede.... uz som si myslela, ze iba nam sa ta situacia zda viac nez strasna.... a ze chceme od susedov zazraky... ved nechceme nic ine, iba vklude byvat... nevyhladavame konflikty, snazime sa radsej vyburit doma a vydrzat, az ked je to moc tak urobime bum... zlata petrzalka... tu je to snad ako v ghette... niekedy su smeti na chodbe (asi sa dotycnemu nechce ist az ku kosom, tak smeti znesie dole a necha ich v strede na chodbe) alebo teraz je dole rosypana hlina... mam pocit ze byvame v chlieve... a ludia tu si myslia, ze ich byt konci vchodovymi dverami...
    A ešte jedna otázka- bývaš s romami alebo s bielymi-lebo to čo popisuješ zvyknú robiť naši neprisposobivý romsky spoluobčania!!!

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    stanislav: tym ghetom som nemyslela petrzalku ale toto tu tiez som byvala do svojich 15tich prave v petrzalke, preto hovorim, ze zlata peeetrzka

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ani jeden jediny rom... prave v petrzalke sme byvali rovno pri zrkadlovom haji a na poschodi s nami chvilu byvali v garzonke ale snad 20ti romovia... sice to bolo take drogove doupe, ale vzdy pozdravili, boli ku nam mili... ale toto tu? tu ludia nevedia ani len pozdravit a ked pozdravim slusne "dobry den" (radsej zdravim vsetkych aj tych co nepoznam, lebo sa tu rychlo striedaju ludia) tak ak aj vobec odpoved pride, tak formou "ahoj"

    uz rozmyslame o tom kaslat na zakony (tak ako zakony kaslu na nas a podobne situacie) a zacat stavat uz bez povolenia...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    andreaS Pozri príspevok
    ani jeden jediny rom... prave v petrzalke sme byvali rovno pri zrkadlovom haji a na poschodi s nami chvilu byvali v garzonke ale snad 20ti romovia... sice to bolo take drogove doupe, ale vzdy pozdravili, boli ku nam mili... ale toto tu? tu ludia nevedia ani len pozdravit a ked pozdravim slusne "dobry den" (radsej zdravim vsetkych aj tych co nepoznam, lebo sa tu rychlo striedaju ludia) tak ak aj vobec odpoved pride, tak formou "ahoj"

    uz rozmyslame o tom kaslat na zakony (tak ako zakony kaslu na nas a podobne situacie) a zacat stavat uz bez povolenia...
    Andrejka, držím palce...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    andreaS Pozri príspevok
    stanislav: tym ghetom som nemyslela petrzalku ale toto tu tiez som byvala do svojich 15tich prave v petrzalke, preto hovorim, ze zlata peeetrzka
    Svatá pravda, inak ked si bývala pri zrkadlovom, tak to sme boli skoro susedia, chichi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.