Zavrieť

Porady

Výpočet nákladov na km

Ahojte,
vedeli by sme mi poradiť ako mám vypočítať náklady na 1 km pri dodávkovom vozidle? Čo všetko tam musí byť a na aké obdobie? Potrebujem cenu len na vozidlo bez šoféra. Auto som kupoval staršie, nie je na leasing.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    za obdobie používania spočítaj náklady - PHM, náhradné diely, náklady na opravu, DMV, odpisy,.....momentálne ma viac nenapadá. Náklady vydeľ počtom najazdených km v sledovanom období a výsledok je to, čo chceš.

    janyes je offline (nepripojený) janyes

    janyes
    Ďakujem za informácie. Nie je na to nejaký vzorec, prípadne tabuľka? Ak chce prepravca kúpiť nové auto, ako bude vedieť vopred vypočítať cenu na km, keď ešte nemá k dispozícii uvedené ukazovateľe?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Vzorec ani tabulku poskytnut nemozem, ale co sa tyka ukazovatelov - cenu auta a teda aj odpisy vies, tak isto vysku zakonnej aj havarijnej poistky a dane z mot.vozidiel. Cena PHM je sice kolisava, ale treba vziat nejaky priemer, opravy a udrzbu odhadnut, resp. pouzit doterajsie skusenosti s autami, ktore uz jazdili. Toto vsetko vydelit predpokladanym poctom najazdenych km a ak sa budu robit prepravy pre ine subjekty, radila by som dat do zmluvy dolozku, ze ak sa vyrazne zmeni cena PHM, bude aj sadzba za km ina.

    Výpočet nákladov na km

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.