Zavrieť

Porady

Postupenie pohľadávok v Pohode

Vie mi niekto poradiť ako v Pohode zlikvidovať postúpené pohľadávky?
Následne cez ID zúčtujem odpis pohľadávky 546/311 a tržby z postupenia 315/646. Po vymožení niektorých pohľadávok nam prišli peniaze na účet.Ako tieto v Pohode likvidovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evženia je offline (nepripojený) evženia

    evženia
    ID som si vytvorila s možnosťou lidvidácie.. potom si výpis z účtu nahráte ako likvidáciu interného dokladu....

    uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

    uctoeva
    Ďakujem za skorú odpoveď. Ešte sa spýtam faktúry vydané, ktoré boli postúpené zlikvidovať bez väzby? Aby mi neostali ako neuhradené.

    evženia je offline (nepripojený) evženia

    evženia
    nie.. spravte to tak, že budete likvidovať cez interný doklad... to je, že si vystavíte doklad, cez likvidáciu si naťaháte všetky faktúry, ktorých sa to týka a zaúčtuje ten interný doklad tak ako ste napísali..... hádam som to napísala zrozumiteľne...

    uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

    uctoeva
    Evženia ešte raz sa vrátim k mojej otázke.Ja tomu rozumien asi takto:
    Vysavím si ID č.1, kde by som zaučtovala hromadne všetky pohľadávky, tj.jednou sumou na 546/311.Tým by sa mi vyrovnal účet 311.
    Vystavím ID č.2, kde postupne nahram každú pohľadávku,tak ako bola vystavená pôvodná faktúra s UZP dnešným dňom bez DPH s možnosťou likvidácie, zaúčtujem 315/646.Pri uhrade prevediem likvidáciu 221/315.
    Vo fakturacii mi ostanu pôvodne faktury nezlikvidované.Myslela som či tie nemám zlikvidovať funkciou bez väzby.
    Možna,že to chcem robiť trochu komplikovane.Uvažujem správne?Ak nie opravte ma.
    Ďakujem

    evženia je offline (nepripojený) evženia

    evženia
    nie celkom správne ste to pochopili.. ten interný doklad IDč.1 spravíte tak, že s ním vlastne zlikvidujete faktúry a vypadnú vám z knihy faktúr...

    evženia je offline (nepripojený) evženia

    evženia
    robím to tak, že si pridám interný doklad a cez záložku likvidácia si postupne vytiahnem všetky faktúry, ktoré chcem zlikvidovať... nakoniec celý doklad zaúčtujem 546/311....

    Postupenie pohľadávok v Pohode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.