Zavrieť

Porady

Nespravne automaticke overovanie IC DPH

Nova verzia 9001 overuje pomocou prepojenia na databazy VIES spravnost IC DPH NESPRAVNE

Neoveruje sa prislusnost IC DPH k danemu subjektu a preto overenie je moznym zdrojom nespravnych udajov.

Zadajte si hocijake IC DPH pre hocijaky neprislusny subjekt...ak je platne, napise ze je OK, neriesi ci patri danej firme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    Súhlasím a takisto podotýkam, že v českej verzii jeseň mali zapracované aj overovanie IČO.(ktovie, či to tiež takto overovalo) Taktiež by som uvítala, keby programátori vytvorili aj stĺpček kde by bol dátum a meno prihláseného užívateľa, ktorý firmu overoval. Napr. v adresári, aby bolo prehľadné či už daný partner bol overený.

    (práve ma napadlo, že by sa to možno dalo poriešiť vytvorením kľúča "overený" u zákazníka).
    Naposledy upravil Ziarowka : 02.12.08 at 12:14

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    mna len napadlo, vase poznamky k tomu overovaniu su OK,ale myslim ze zo strany programu by bol problem v tom, ze na overenie aj mena, resp nazvu firmy ci sedi s IC DPH by musel byt zadany rovnako ako je to na portali drsr. cize v spravnom poradi. Ja mam skusenosti u zakaznikov take, ze si zadavaju do adresara nazov a ostatne udaje ako im napadne (napr ICO s medzerami, alebo daju na nazvu firmy dve medzeri a pod...) vtedy ak by sa porovnaval aj textovy retazec - nazov firmy, by to mohlo robit drobne chyby.

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Pidgey Pozri príspevok
    mna len napadlo, vase poznamky k tomu overovaniu su OK,ale myslim ze zo strany programu by bol problem v tom, ze na overenie aj mena, resp nazvu firmy ci sedi s IC DPH by musel byt zadany rovnako ako je to na portali drsr. cize v spravnom poradi. Ja mam skusenosti u zakaznikov take, ze si zadavaju do adresara nazov a ostatne udaje ako im napadne (napr ICO s medzerami, alebo daju na nazvu firmy dve medzeri a pod...) vtedy ak by sa porovnaval aj textovy retazec - nazov firmy, by to mohlo robit drobne chyby.
    No práve preto by bolo najlepšie, keby Pohoda dokázala napríklad podľa IČO načítať z internetu do Adresára všetky ostatné údaje a každý by mal všetko v správnom tvare ... Možno raz

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    Ja som sa stretla v inom programe s tým, že keď sa kliklo na tlačidlo overiť automatick otvorilo register na internete na konkrétnej firme a po zatvorení webstránky sa program spýtal, či údaje sedia a následne do kolonky kontrola hodil dátum kontroly a osobu, ktorá údaj skontrolovala.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Onko Pozri príspevok
    No práve preto by bolo najlepšie, keby Pohoda dokázala napríklad podľa IČO načítať z internetu do Adresára všetky ostatné údaje a každý by mal všetko v správnom tvare ... Možno raz
    Ale aj tu by mohli nastávať problémy, lebo nie všetky FO a PO si dávajú zapisovať zmeny v príslušných registroch, či už ŽR alebo OR....
    Sami dodávatelia majú častokrát zle zadaný vlastný obchodný názov...
    Myslím, že najmä SZČO, kt. pred svoje meno dávajú rôzny prídavok.....
    napr.
    Stavebné práce
    Jožko Mrkvička....

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    atka4 Pozri príspevok
    Ale aj tu by mohli nastávať problémy, lebo nie všetky FO a PO si dávajú zapisovať zmeny v príslušných registroch, či už ŽR alebo OR....
    Sami dodávatelia majú častokrát zle zadaný vlastný obchodný názov...
    Myslím, že najmä SZČO, kt. pred svoje meno dávajú rôzny prídavok.....
    napr.
    Stavebné práce
    Jožko Mrkvička....
    V takom prípade je podľa mňa správny práve ten názov, ktorý je v Živnostenskom registri. Ak si môj obchodný partner uvádza ma dokladoch, vizitkách, kdekoľvek akýkoľvek názov, ja fakturujem na obchodné meno podľa registra. Doplňujúce údaje, napríklad názov predajne, uvádzam v Dodacej adrese.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Onko Pozri príspevok
    V takom prípade je podľa mňa správny práve ten názov, ktorý je v Živnostenskom registri. Ak si môj obchodný partner uvádza ma dokladoch, vizitkách, kdekoľvek akýkoľvek názov, ja fakturujem na obchodné meno podľa registra. Doplňujúce údaje, napríklad názov predajne, uvádzam v Dodacej adrese.
    Súhlasím, tiež to tak používam . Aj keď s niektorými klientmi je problém, že chcú dodaciu aj fakturačnú adresu nie zhodnú s výpisom zo ŽL, ale nepochodia....

    Nespravne automaticke overovanie IC DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.