Zavrieť

Porady

holiaci strojcek vs normalna ziletka

mate niekto nejaky nazor co je lepsie..ja pouzivam klasiku s 5 cepielkami, ale rozmyslam o holiacom strojceku..ze co je lepsie...diky
Usporiadat
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Chlapi, používatelia holiacich strojčekov, poraďte. Chcem synovi kúpiť holiaci strojček, lebo po holení žiletkami - Gilette sa mu robia vyrážky. Sú strojčeky planžetové a frézkové, ako som to zistila, ale ktorý je lepší?
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Každému sedí dačo iné. Je to celkom tak že žiletka obrúsi hladšie - ale nie je to priepastný rozdiel. Pre citlivú pleť je lepší elektrický strojček.
Ja používam asi 4 roky planžetový Panasonic. Je OK, minulý rok som menil planžety aj fóliu (investícia asi 700 skk).

Robím doma tak sa neholím každý deň a tak manželka mi je vďačná hocikedy sa oholím, je jej jedno či žiletkou alebo elektrikou. Pre účely opačného pohlavia je podľa mňa dôležitejší výber vody po holení (empirický výskum)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

paťuška Pozri príspevok
Chlapi, používatelia holiacich strojčekov, poraďte. Chcem synovi kúpiť holiaci strojček, lebo po holení žiletkami - Gilette sa mu robia vyrážky. Sú strojčeky planžetové a frézkové, ako som to zistila, ale ktorý je lepší?
Žiletka aj mne dodriape kožu na tvári tak, že vyzerám akoby som sa pobil s kocúrom. Preto sa ňou holím len málokedy. Inak používam strojček Philips s frézami - mám ho už vyše 10 rokov a netrebalo ešte meniť nože - sú také samobrúsiace.

Kúp synovi nejaký frézový, ktorý sa dá nastaviť podľa jemnosti pokožky a má funkciu Lift & Cut (asi ho má väčšina).
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Inak ženy, niekde som čítal( nejakú štúdiu) , že chlapi, čo sa holia elektrickým strojčekom , majú vačší sklon k nevere- tak pozor na to-pozrite sa, čím sa holí Váš manžel
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Môžem len súhlasiť, že pre ženu je jedno aký nástroj na oholenie muž použije, len nech po tom krásne vonia.
Ibaže manžel strojček nepoužíva a syn ho chce kvôli citlivej pokožke začať používať. Tak zisťujem, čo majú osvedčené muži.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Inak ženy, niekde som čítal( nejakú štúdiu) , že chlapi, čo sa holia elektrickým strojčekom , majú vačší sklon k nevere- tak pozor na to-pozrite sa, čím sa holí Váš manžel
nóooooó, môže na tom niečo byť, ku frajerke chce byť hladko oholený a k manželke už nemusí....?..... Nemyslím tým konkrétne môjho manžela, ten chodí zarastený ako diverzant, ale keď sa oholí, omladne o 5 rokov, vtedy je neodolateľný
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

paťuška Pozri príspevok
nóooooó, môže na tom niečo byť, ku frajerke chce byť hladko oholený a k manželke už nemusí....?..... Nemyslím tým konkrétne môjho manžela, ten chodí zarastený ako diverzant, ale keď sa oholí, omladne o 5 rokov, vtedy je neodolateľný
Jaaaaaaj, tvoj manžel sa má,keď sa mu stačí oholiť a úspech je zaručený...
Poniektorí z nás sa musia viac snažiť, nielen oholiť...
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

roky praxe robia svoje
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Chobot Pozri príspevok
Žiletka aj mne dodriape kožu na tvári tak, že vyzerám akoby som sa pobil s kocúrom. Preto sa ňou holím len málokedy. Inak používam strojček Philips s frézami - mám ho už vyše 10 rokov a netrebalo ešte meniť nože - sú také samobrúsiace.

Kúp synovi nejaký frézový, ktorý sa dá nastaviť podľa jemnosti pokožky a má funkciu Lift & Cut (asi ho má väčšina).
No mame podobny problem. S tym dorezenim. Neviem kto si pamätate strojčeky žiletkove s 1 britom. No hroza. A moje spomienky na vojencinu ani neopisujem. Ak som sa dorezal, tak sa to hojilo 3 dni, možno viac. A vojak musel byt oholeny kazdy den (aby nevyzeral ako diverzant).Potom v 86-om Astra zacala vyrabal dvojbrite žiletky, to bola velka zmena! No aj tam sa pritrafi sem-tam dorezat. Stačí mi take holenie raz za tyzden, zvysok porobi Phipshave frezy.
Ano, frezy su stale ostre. Niekedy ma napada, že mi snad mašinka vydrží do konca života. Mali mi (nam) na to dat lifetime warranty.

paťuška Pozri príspevok
Ibaže manžel strojček nepoužíva a syn ho chce kvôli citlivej pokožke začať používať. Tak zisťujem, čo majú osvedčené muži.
Este treba pamätat, že elektrickym strojčekom, resp. aspon co sa tyka frez od philipsu, tak to mladenecke paperie sa tym zle holí. To musi byť typ, ktory ma už tvrde fúzy.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Este treba pamätat, že elektrickym strojčekom, resp. aspon co sa tyka frez od philipsu, tak to mladenecke paperie sa tym zle holí. To musi byť typ, ktory ma už tvrde fúzy.[/quote]
No je to už 21-ročný chlapček.. pre mňa. Holiť sa chce - aby v škole dobre vyzeral, aj pred kočkami, ale veľká vďaka Vám všetci muži za cenné rady. Idem dačo pozrieť do obchodu.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

martin-011 Pozri príspevok
mate niekto nejaky nazor co je lepsie..ja pouzivam klasiku s 5 cepielkami, ale rozmyslam o holiacom strojceku..ze co je lepsie...diky
Roky som sa holil žiletkami, ale pred polrokom som prešiel na strojček z dôvodu zdravotného (znamienko na brade) a neviem si vynachváliť. Aj keď sa musím holiť o niečo častejšie, je to praktickejšie (oholím sa aj v aute), ekonomickejšie a hlavne šetrnejšie k pokožke. Aký typ a značku - to si už každý musí rozhodnúť sám, podľa toho ako intenzívne zarastá, podľa pleti, možno aj podľa prievanu v peňaženke, ale doporučujem nešetriť na kvalite.
0 0
hipi hipi

hipi je offline (nepripojený) hipi

ja som vzdy mal problemy s holenim sa cez holiaci strojcek, do roku 2002 som skusal tie najdrahsie od philips a Braun a potom som uz rezignoval. Strojceky mi vzdy nechali zopar chlpov na krku a pod bradou, tak som sa musel na tieto miesta stale vracat a roozdrazdil som si dost pokozku. Potom sa mi samozrejme urobili aj vyrazky. Pre mna je najlepsie pouzivat mach3, skusal som aj tie najnovsie ziletky od gilette s 5 cepielkami, ale ziadny kvalitativny narast som nebadal, tak som z ekonomickych dovodov skoncil u mach3
0 0
maja stoica maja stoica

maja stoica je offline (nepripojený) maja stoica

ahoj. viete mne laikovi-čke povedat zasadny rozdiel medzi dvoj-a jednohlavovym strojcekom? teda okrem vyzoru
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Jedná sa o čo? Philips?
0 0
maja stoica maja stoica

maja stoica je offline (nepripojený) maja stoica

no ja myslim ze je to jedno..
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Jednoduche, v pocte hlav Dve hlavy vedia viac, ako vie jedna. Niekedy.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

maja stoica Pozri príspevok
ahoj. viete mne laikovi-čke povedat zasadny rozdiel medzi dvoj-a jednohlavovym strojcekom? teda okrem vyzoru
VIac hláv - viac vie. V tomto prípade viac hláv oholí rýchlejšie, lebo pracujú dve rotačné hlavice. ALe jednohlavový holiaci strojček som nevidel. Bývajú dvoj a trojhlavé.

Pokiaľ ale nejde o 2 alebo 3 rotačné hlavy, tak holiaci strojček má 1 širokú vibrujúcu planžetovú hlavicu. Ak si chcela vedieť, aký je roizdiel medzi planžetovým a rotačným holiacim strojčekom, tak je to v systéme rezania a spôsobe pohybu nožov.


Ak z hore popísané máš v tom chaos, tak toto je planžetový holiaci srojček:

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/produ...l?pid=51581150

toto je dvojhlavý rotačný holiaci strojček:

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/produ...ail?pid=355891

a toto trojhlavý rotačný:

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/produ...14448_14586990
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Chobot Pozri príspevok
VIac hláv - viac vie. V tomto prípade viac hláv oholí rýchlejšie, lebo pracujú dve rotačné hlavice. ALe jednohlavový holiaci strojček som nevidel. Bývajú dvoj a trojhlavé.
Ved ani ja. Preto som jej dal otazku. Nechce upresniť. Ak je to jedno, ako uvadza, tak nech si zhana info kde chce.
Kto vie, či sa pýta na holiaci strojček.
0 0
maja stoica maja stoica

maja stoica je offline (nepripojený) maja stoica

nie pytam sa na vežove hodinky... dik..
0 0
maja stoica maja stoica

maja stoica je offline (nepripojený) maja stoica

super. diky... no videla som v eshope.. bol tam popis.. jednohlavovy dvojhlavovy.. ale asi mysleli planzety ked mi to teraz takto vysvetlujes.. nie frezky... aj to tam tak vidiet.. ze jedna alebo dve.. alebo tri...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať