Zavrieť

Porady

holiaci strojcek vs normalna ziletka

mate niekto nejaky nazor co je lepsie..ja pouzivam klasiku s 5 cepielkami, ale rozmyslam o holiacom strojceku..ze co je lepsie...diky
Usporiadat
maja stoica maja stoica

maja stoica je offline (nepripojený) maja stoica

re: duves... andreashop.sk/internetovy-obchod/biela-technika/starotlivost-o-telo/holiace-pristroje/panasonic-es3042s503
0 0
maja stoica maja stoica

maja stoica je offline (nepripojený) maja stoica

re Duves a dvoj... andreashop.sk/internetovy-obchod/biela-technika/starotlivost-o-telo/holiace-pristroje/panasonic-es4025y503
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No priznam sa, Panasonic-y nepoznam vobec. Vyzera to na planžetu a pritom píšu o otáčkach. Fakt neviem o aku technologiu sa jedna.
http://www.hej.sk/biela-technika/obc...es-7102-a-503/

Pripada mi to na otáčajúce sa valčeky.
Chlapi, čo vy na to?
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

duves Pozri príspevok
No priznam sa, Panasonic-y nepoznam vobec. Vyzera to na planžetu a pritom píšu o otáčkach. Fakt neviem o aku technologiu sa jedna.
http://www.hej.sk/biela-technika/obc...es-7102-a-503/

Pripada mi to na otáčajúce sa valčeky.
Chlapi, čo vy na to?
Ja si myslím, že otáčkami rozumejú os motorčeka, ktorá kmitá nožmi. Aspoň mne to tak pripadá. 10 000 ot./min = 10 000 kmitov. Asi ho treba kúpiť a rozobrať. Potom to už bude jasné.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

maja stoica Pozri príspevok
re Duves a dvoj... andreashop.sk/internetovy-obchod/biela-technika/starotlivost-o-telo/holiace-pristroje/panasonic-es4025y503
TO si mohla hneď napísať, nemusel som potom popisovať tie rotačné.

Tu ide o vibračnú hlavu. V prípade prvého strojčeka je tam jedna planžeta a jeden rad nožov. V druhom prípade je to zvojené, prakticky v tom veľký rozdiel nie je, možno holenie bude trvať o 1/2 minúty kratšie. Ale kvalita holenia je v oboch prípadoch rovnaká. Nechápem, na čo vôbec vymýšľajú v tomto prípade strojčeky s dvomi hlavami, u tohto typu je to neefektívne. U rotačných je to iné, tam 3 hlavy (najmä keď sú flexibilne uložené) môžu lepšie oholiť, ako 2 fixné hlavy. U vibračných je potom len drahšia oprava, keď sa poškodí planžeta alebo rad nožov.

To mi pripomína preteky s počtom žiletiek. Najpr bola na jednorazových strojčekoch jedna, potom pre lepšie oholenie pribudla ešte jedna. Keď Gillette uviedla na trh žiletku Mach 3 s 3 čepeľami, tak vznikol taký zábavný reklamný obrázok holiacej hlavy s mnohými čepeľami (podobný ako prvý a druhý obrázok dole). Teraz sa zdá, že to vôbec nie je ako paródia, lebo už sú holiace hlavice s 5 čepeľami (Gilette Fusion Phenom). Ktovie, kam to až pôjde... že by až k číslu 19?
Naposledy upravil Chobot : 12.06.09 at 12:30
Gilette blades.jpg  
Wilkinson reklama.jpg  
2405960137_9a3b30b0b3.jpg  
Gillette_fusion_large.jpg  
1/1
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
môj priatel má aj holiaci strojček aj žiletky. ale uprednostňuje žiletky
0 0
tomasso7 tomasso7

tomasso7 je offline (nepripojený) tomasso7

Dobrý deň, potreboval by som poradiť. Mám 18 a musím sa začať holiť, pretože už mi to pekne zarastá Zatiaľ sa holím len ,,pod nosom,, asi 6 mesiacov. Používam elektrický strojček od Braunu, Series 1 170. Je planžetový. Link mi nedovolilo pridať, lebo tu nemám 15 príspevkov


Prečítal som si celu diskusiu, celkom mi to pomohlo, no aj tak by som chcel poradiť, či sa mám jednoducho začať holiť s týmto strojčekom čo mám, alebo najprv skúsiť žiletku (ocino mi radí začať zo žiletkou). Ďakujem za odpoveď.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Neviem ako funguju planžetove strojčeky, ale napr.frezovacie hlavy Philipshave "potrebuju" tvrdy chlp. Mäkky a slaby sa neodreže a budeš neoholeny. No záleží, aký si typ. Niektorí mládenci mávaju strnisko silné ako starší chlapi a niektorí iba také páperie.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tomasso7 Pozri príspevok
Dobrý deň, potreboval by som poradiť. Mám 18 a musím sa začať holiť, pretože už mi to pekne zarastá Zatiaľ sa holím len ,,pod nosom,, asi 6 mesiacov. Používam elektrický strojček od Braunu, Series 1 170. Je planžetový. Link mi nedovolilo pridať, lebo tu nemám 15 príspevkov


Prečítal som si celu diskusiu, celkom mi to pomohlo, no aj tak by som chcel poradiť, či sa mám jednoducho začať holiť s týmto strojčekom čo mám, alebo najprv skúsiť žiletku (ocino mi radí začať zo žiletkou). Ďakujem za odpoveď.
Ja v 18-tich, kým som mal "páperie" som sa začal holiť žiletkou. Strojčekom by to nešlo. Navyše strojček mi dosť ničil pokožku, takže v začiatkoch doporučujem tú žiletku. Keby si mal s ňou problémy, že by ti dráždila kožu na tvári, tak neskôr (keď chlpy na fúzoch a brade zhrubnú) je zase lepší strojček. Koža si po čase zvykne na strojček.

Ale praxou ty sám zistíš, čo je pre teba lepšie. Každému vyhovuje niečo iné, nedávaj na iných názor a vytvor si vlastný názor na základe svojej skúsenosti.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

paťuška Pozri príspevok
Chlapi, používatelia holiacich strojčekov, poraďte. Chcem synovi kúpiť holiaci strojček, lebo po holení žiletkami - Gilette sa mu robia vyrážky. Sú strojčeky planžetové a frézkové, ako som to zistila, ale ktorý je lepší?
to chce pouzit aj kozmetiku po holeni. Aj po elektrickom sa treba neicim natriet lebo napriklad mne to moc nesedelo, jednak som nebol dokonale oholeny a druhak to zabralo vela casu a palil ma xicht. Takto hodim penu pred sprchovanim, oskrabnem ziletkou tvar, osprchujem sa, natriem vodou po holeni a ziaden problem a to sa holim proti chlpom odspodu nahor co by sa vraj nemalo. Jedna cepel mi vydrzi tak dlho ze ani neviem kedy som kupoval naposledy ziletky. A ked su uz nevhodne na tvar tak priatelke na nohy su akurat lebo sa s tym nedoreze. Jo a pouzivam Mach 3 najlespie ziletky na svete
Naposledy upravil alltracboy : 27.01.10 at 14:41
0 0
tomasso7 tomasso7

tomasso7 je offline (nepripojený) tomasso7

duves tak dnes som sa teda oholil tým planžetovým Braunom a som nespokojný. Máš pravdu, že slabý chlp to neoholí. Takže zajtra idem skúsiť žiletku


Chobot Jednoznačne sa idem začať holiť žiletkou, ako som napísal vyššie, po oholení strojčekom vypadám ako neoholený a face ma štípe.

Ďakujem Vám za rýchle odpovede
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
tomasso7: jasne , začni žiletkou a potom uvidíš. Máš šťastie, že nepoznáte čo je ZVS a denné holenie. Ja sa holím strojčekom, lebo denné holenie žiletkou mi nerobí dobre na pokožku.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
duves Pozri príspevok
tomasso7: jasne , začni žiletkou a potom uvidíš. Máš šťastie, že nepoznáte čo je ZVS a denné holenie. Ja sa holím strojčekom, lebo denné holenie žiletkou mi nerobí dobre na pokožku.
....

Poznám , kua ....

Vyše 20 rokov som sa MUSEL / doslova - hovorilo sa tomu ustrojenosť / denne holiť ....

Osobne mi ale lepšie vždy vyhovovala skôr žiletka ako mašinka ...
Mašinka mi zvykla podraždiť pokožku .
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
buchač Pozri príspevok
....

Poznám , kua ....

Vyše 20 rokov som sa MUSEL / doslova - hovorilo sa tomu ustrojenosť / denne holiť ....

Osobne mi ale lepšie vždy vyhovovala skôr žiletka ako mašinka ...
Mašinka mi zvykla podraždiť pokožku .
Ked som bol starší, teda po polroku, tak som sa holil obden. No na pondelok som bol vždy oškrabany ako decká prdelka. To bola najväčšia buzeracia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať