Zavrieť

Porady

Platové zaradenie v MŠ

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, ako mám ďalej postupovať. Som riaditeľkou MŚ, zriadovateľom je obec. Už dlhšie sa dovolávam u starostu zákonného postupu. Mám 8 r. pg. praxe, ukončené vš.vzdelanie 2.stupňa, odbor 1-4., 2-roč. nadstavba- učiteľstvo pre MŠ, 2-roč. kval.štúdium špeciálna pedagogika, momentálne končím PVPZ- funkčné. Ešte som nedostla za 5 rokov platový dekrét, niesom zaradená do žiadnej platovej triedy ani skupiny, zákl. mám 12.600 Sk, čistá mzda 12.500 Sk. Odvoláva sa na to, že podľa rozpočtu obce si nemôže dovoliť dať mi plat podľa zákona ALE VRAJ LEN PODĽA ROZPOČTU OBCE! Som rada, že mám prácu v obci, kde bývam, i keď tieto platové podmienky sa mi nepáčia. Učiteľka má ukončené vš vzdelanie 1.stupňa, odbor Predškolské pg, má čistú mzdu LEN 8 800 SK !!Čo mám robiť a na koho sa obrátiť? Je jeho postoj správny? Viem, že týmto porušuje zákon ale..... Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    Poradím len, obrátiť sa na Ministerstvo školstva SR. Adresa tu niekde je. Zaslať žiadosť o posúdenie spolu s dokladmi o ukončení všetkých štúdií. A čo najskôr. Držím palce.

    edu21 je offline (nepripojený) edu21

    edu21
    Ďakujem za radu, no práve na také vysoké miesta by som nerada postúpila tento problém....Zatiaľ nie. Chcela som len vedieť, či je naozaj ako starosta kompetentný priznávať zamestnancom platy podľa rozpočtu obce a nie podľa tabuliek....

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    Aj ja som mala podobný problém. Obrátila som sa na MŠ SR,ale nepísala som konkrétnu materskú školu. Tiež som sa chcela uistiť,či mám pravdu, ak si niečo žiadam. A teraz sa už mám o čo oprieť. Myslím si, že mnohí starostovia nemajú ani potuchy o našej práci, tak prečo nevyužiť pomoc našich "najvyšších"?

    Platové zaradenie v MŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.