Zavrieť

Porady

Dodatocne stav.povolenie

Prosim Vas o radu pri rieseni mojho problemu.V roku 2002 sme rekonstruovali kupelnu v byte.Davali sme prec umakartove jadro.Vsetko ostalo na povodnom mieste (toaleta a umyvadlo) avsak vanu sme premiestnili.Umiestnili sme ju do rohu a to tak aby sme s manzelkou mali k nej obaja pristup, pretoze sa nam v tom case narodil tazko postihnuty syn.Prognoza bola ze nebude ani chodit a takto umiestnena vana nam maximalne vyhovovala pri vykonavani hygieny nasho syna.Tohto roku sa vsak vedla do susedneho bytu nastahovali novy susedia a nahlasili nas na stavebnom urade ze ich takto prerobena kupelne rusi.Ja som medzi tym poziadal o dodatocne povolenie stavebny urad.K dnesnemu dnu som stavebnemu uradu dolozil vsetky dokumenty-projekt,situacny plan,staticky posudok,podpisy susedov ktory v tom case boli vlastnikmi susedneho bytu a suhlasili s rekonstrukciou,vyjadrenie hlavneho architekta,fakturu,vyjadrenie firmy ktory nam rekonstrukciu vykonavala,podrobny rozpis materialov ktore boli pouzite.Vsetko sa taha asi 8 mesiacov.Medzi tym sme byt predali, pretoze nam susedia robili zo zivota peklo.Zacali nam rano a vecer vyzvanat na zvoncek a ked so ho odpojil tak buchali na stenu.Mojmu synovi sa zhorsil zdravotny stav a aj zachvaty (je epileptik) a preto sme museli nas byt opustit.Dokonca sme ich nahlasili na policiu za rusenie.Teraz stavebny urad ziada od nas vypracovat znalecky posudok ze dispozicne usporiadanie a hygienicke zazemie nasej kupelne nijako nerusi pohodu byvania susedov.Neviem na koho sa mam s tym posudkom obratit.5 rokov to nikomu neprekazalo ako sme mali kupelnu upravenu.Takto upravenu kupelnu maju aj susedia nad a pod nasim bytom.Prosim Vas o nejaku radu alebo zakon v legislative, ktory by nam pomohol v rieseni tohto problemu.Stazovatel nepredlozil stavebnemu uradu ziadny padny argument k staznosti.Riesi si len nejaky osobny problem.(To sa naozaj kazdy moze stazovat na kohokolvek bez dokazu o vine?) Dakujem za odpoved.
Naposledy upravil tonito : 02.12.08 at 20:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dodatocne stav.povolenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.