Zavrieť

Porady

Reklamácia kolaudačných závad

V r.2008 nám stavebná firma zatepľovala bytový dom. V byte som už mala vymenené pôvodné okná za plastové. Pri zatepľovaní firma vyhodila nové parapety a namontovala nové tak,že ich iba nalepila na rám okna zvonka, pričom odvetrávacie otvory na oknách boli upchaté-okná neboli odvetrávané. V rámci reklamácie kolaudačných závad som na to upozornila v októbri r.2007 (v čase, keď ešte prebiehali tieto práce). Stavebná firma to vzala na vedomie s tým, že to budú riešiť neskôr. Plastové okná som chcela reklamovať u pôvodného dodávateľa, ale neurobila som to z dôvodu, že dodávateľ sa vyhovorí na to, že k problémom došlo zlým namontovaním parapet.dosky - bez jeho viny. V novembri 2008 stav.firma prišla odstrániť závadu - vybrali parapet. dosky a zistili, že chybu urobila firma, ktorá mi okná predala a nesprávne osadila okná. Parapety mi síce opravili,ale vyfakturovali čiastku 3.000 Sk za práce.
Medzitým, keďže na opravu som čakala vyše roka, mi uplynula reklamačná lehota u pôvodného dodávateľa okien.
Otázka: Má stav.firma právo na zaplatenie faktúry, keďže ich vinou už nemôžem uplatniť reklamáciu u pôvodného dodávateľ ?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

chandler je offline (nepripojený) chandler

chandler
ak som to spravne pochopil tak to nebola ich chyba ze si nechcela reklamovat okna, lebo si si myslela ze to neuznaju.

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár. 220870
V plastových oknách sa vyznám . Ale čo sú to podľa Vás odvetrávacie otvory, neviem .Nemýlite si to náhodou z odvodňovacími otvormi?Môžete mi vysvetliť akým spôsobom ........
[B]dosky a zistili, že chybu urobila firma, ktorá mi okná predala a nesprávne osadila okná[/B].........ak môžete priložte foto.
Upozornili ste na to písomne, máte na to doklad,ak nie tak zaplaťťte a zbudnite na to.
V každom prípade asi nič nezmôžete .Súdne trovy by niekoľkonásobne prevýšili čiastku 3000 SKK. Možno by ste pochodili u obchodnej inšpekcie ktorá by mohla firmi pokutovať ale tých 3000 sk vám asi nik nevráti..
Naposledy upravil 220870 : 05.12.08 at 21:02

Reklamácia kolaudačných závad

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.