Zavrieť

Porady

Mrp -výpis

Mám 2 maličké otázočky z MRP a určite budete vedieť odpovedať:
mám výpis z účtu originál vytlačený 6.10.2008 a ten obsahuje položky z 30.9.2008 a 2.10.2008.
Môžem to zaúčtovať v MRP tak, že v skupine zápisov dám dátum 6.10.2008 a dole v zápisoch zadám dátum ako boli poplatky a úhrady, teda 30.9. a 2.10.??? -a ešte rozdelím si výpisy na príjmy a výdavky, teda budú 2 skupiny zápisov zo 6.10.08. Chápete to z toho ako som to napísala? -dúfam že áno, prosím pomôžte mi, aby som to mala dobre. A ešte neviem ak by som to mala dobre zaúčtované, tak na konci roka to môžem tiež takto zaúčtovať? -neviem či mi bude do výkazov to brať podľa dátumu skupiny zápisov, alebo podľa zápisov, tak neviem či by som nemala dať aj skupinu zápisov radšej 31.12. na konci roka. Ďakujem moc vopred za odpovede.

A moja druhá otázka -keď účtujem priamo do účtovného denníka -napríklad zaradenie majetku alebo odpisy alebo čokoľvek čo nesúvisí s DPH -aký typ DPH mám dať 39 alebo 19? -podľa mňa je to snáď jedno, ale pre istotu sa pýtam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    Ja účtujem výpisy podľa položiek, každú zvlášť. Keď zaúčtujem posledný zápis, tak si skontrolujem, stav účtu, či to sedí s výpisom.
    Na tú druhú otázku, keď je to výdaj tak 39, keď príjem 19. Ale keď tam zadávaš zlý typ, tak ťa program upozorňuje

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    no nevšimla som si že by ma program upozornil, keď ide o faktúry, tak nemám problém -to je jasné, tak to by ma možno upozornil, ale keď ide o interné doklady ako zaradenie majetku, alebo odpisy tak vtedy neviem či 19, alebo 39.
    Tak ďakujem aj ja budem účtovať každú položku zvlášť, bude to prehľadnejšie.

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    Silvia123 Pozri príspevok
    no nevšimla som si že by ma program upozornil, keď ide o faktúry, tak nemám problém -to je jasné, tak to by ma možno upozornil, ale keď ide o interné doklady ako zaradenie majetku, alebo odpisy tak vtedy neviem či 19, alebo 39.
    Tak ďakujem aj ja budem účtovať každú položku zvlášť, bude to prehľadnejšie.
    Vo Fa ťa neupozorňuje, ale kéď si chces do PD zaúčtovať prev. réžiu poštovné, a tam dáš 19, tak ťa upozorní. A keď zaúčtuješ FA z prijatých faktúr, tam tiež treba opraviť /tam ťa neupozorňuje/ 39-nu na 40. Podobne pri vydaných faktúr, pri účtovaní do PD úhradu, 19-ku na 10.

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    Ďakujem to viem že príjem 19 a výdaj 39, ale čo je napríklad zaradenie majetku príjem alebo výdaj?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Silvia123 Pozri príspevok
    Ďakujem to viem že príjem 19 a výdaj 39, ale čo je napríklad zaradenie majetku príjem alebo výdaj?
    Máš na mysli zaradenie zápisom 02x/042 interným dokladom? Tak to je kód 39.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.