Zavrieť

Porady

podlaha

Ahojte, mam dotaz. rekonstruujem starsi dom a potrebujem poradit s podlahou. vytrhal som staru dlazku pod ktorou je piesok. piesok je suchý ale steny boli trosku navlhnute z dovodu ze sa tam viac ako rok nebyvalo. moja otazka je ake zlozenie podlahy mam spravit? zatial som dal podkladovy betob cca 12cm s karirohozami. teraz mam v plane dat izolaciu (hydrobit..)PE foliu, polystyren, PE foliu a poter.
Známy vsak tvrdí že pokial tam nieje tlakova podzemna voda a nevlhne podlaha tak je zbytocne tam dat tu izolaciu ze staci tie folie a polystyren. co poviete?
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
To stačí.tak to má byť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zmena - tie dilatacie budú, ale poradie prác sa zmenilo.
Robia omietky, pôvodne mali byť sadrové, ale nejako sa to bije s omietkami na sadrokartone, že by sa to nezasieťkovalo, či čo.
Takže budu omietky klasické, nie tak hladké, ako by boli sadrové.
To len tak mimo.
Ale podlaha sa bude robiť až nakoniec a až teraz som pochopila, že tam chcú dávať suchý betón, že to nebude taký klasický beton, ktorý dlho schne. V projekte sa píše poter HASIT - takže to by bolo ono?
Do konca oktobra by to malo byť všetko hotové aj okná, takže neviem, ako dlho to potom ešte budem musieť nechať vysychať. Teda zrejme denne vetrať. Našťastie okná budú sklopné, vnútorný priestor nemá zatiaľ interiérové dvere, takže bude prievan. Ale nebude to už tak ideálne otvorené ako teraz bez okien.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja si ani nedokážem predstaviť že by v tak krátkom čase dávali na nevyschnuté DT-čka sádru.Schnúť to bude min do jari.Ak máte možnosť pripojte nejaké kachle a vykurujte vnútorný priestor a nonstop vetrajte.Dúfam že tento rok neplánujete robiť fasádu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
220870 Pozri príspevok
Ja si ani nedokážem predstaviť že by v tak krátkom čase dávali na nevyschnuté DT-čka sádru.Schnúť to bude min do jari.Ak máte možnosť pripojte nejaké kachle a vykurujte vnútorný priestor a nonstop vetrajte.Dúfam že tento rok neplánujete robiť fasádu.
DTška = easybloky? Sú to viacmenej duté betonové murovacie tvárnice. Neviem si predstaviť, čo je na nich nesuché. Obvodové múry stoja od júna-júla a boli riadne horúčavy.
Idú na to dávať polystyren zvnútra (5cm), ale v oktobri aj zvonka (15cm),
v druhej polovici oktobra prídu okná, tak to musí byť pripravené.
Fasáda pojde na ten polystyrén, aké skúšky sa dajú urobiť, aby som sa presvedčila, že murivo je dostatočne suché? Nie som si istá, ale fasádu chcu robiť. Nedovolím to, ak skúšky dopadnu zle............
citujem zo stranky www.easyblok.sk
Jedinečnou prednosťou tvárnice, ktorou ostatné murovacie materiály nedisponujú, je minimálna kapilarita a z nej vyplývajúca vzlínavosť a prestup vlhkosti. Ani u tvárnice ponorenej do vody vlhkosť nevyvzlína vyššie než do štvrtiny výšky tvárnice. Rovnako nedochádza ani k vodorovnému prestupu vlhkosti konštrukciou, pretože nad kapilárnymi silami okamžite prevládne gravitácia. Pri stavbe vo vlhkom prostredí sa často používa prvý rad ako izolácia proti vode a druhý rad je už proti vzlínaniu chránený a vždy suchý. Súčasne s týmito vlastnosťami kladie materiál tvárnic takmer nulový odpor pre prestup vodnej pary ( tzv. difúzny odpor).Vďaka tejto skutočnosti materiál nebráni prestupu pár na vonkajší povrch konštrukcie a rýchlo sa vysúša. Odoláva tak nie len poveternostným vplyvom, a to aj bez dodatočnej ochrany povrchu, ale ľahko sa vysporiada aj s vlhkosťou vznikajúcou kondenzáciou pár prestupujúcich z interiéru stavby.
Naposledy upravil KEJKA : 24.09.09 at 18:33
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Sory som si nevšimol nepamätal že tam máte esasyblok.Z tých fotto to vyzerá ako DT-čka sú debniace tvárnice zalievajú sa betónom.
K tým easy.ako to môže potom toto fungovať na obojstranne zateplenom múre?citujem................. Vďaka tejto skutočnosti materiál nebráni prestupu pár na vonkajší povrch konštrukcie a rýchlo sa vysúša.......
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
220870 Pozri príspevok
Sory som si nevšimol nepamätal že tam máte esasyblok.Z tých fotto to vyzerá ako DT-čka sú debniace tvárnice zalievajú sa betónom.
K tým easy.ako to môže potom toto fungovať na obojstranne zateplenom múre?citujem................. Vďaka tejto skutočnosti materiál nebráni prestupu pár na vonkajší povrch konštrukcie a rýchlo sa vysúša.......
no netuším, myslela som, že to rieši tá hrubka - zvonka 15i+20blok+5i
i - izolacia
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Teplo áno, to bude, ale ako môže vyschnúť múr ktorý je obalený polystyrénom z oboch strán?.to neni s kostolným poriadkom.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a je ten mur mokrý?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať