Zavrieť

Porady

spoločenské šaty

Ahojte Podnikám na základe ŽL - mám predajňu potravín a rozl. tovaru. Chcela by som si zriadiť prevádzku v inej obci mimo iného aj s požičovňou spoloč. šiat - nejaké by som chcela dovážať z Poľska - okrem iného Čo na to potrebujem - ak mi viete poradiť. Stačí mi v ŽL MO a VO v rozsahu voľných živností a sprostr.činnosť? Aké doklady by my mal vystaviť predajca z PL? Čo potrebujem od obce, v ktorej nebývam a nepodnikám, aby som si mohla zriadiť prevádzku?
Ďakujem za všetky rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    iriska
    Ahojte Podnikám na základe ŽL - mám predajňu potravín a rozl. tovaru. Chcela by som si zriadiť prevádzku v inej obci mimo iného aj s požičovňou spoloč. šiat - nejaké by som chcela dovážať z Poľska - okrem iného Čo na to potrebujem - ak mi viete poradiť. Stačí mi v ŽL MO a VO v rozsahu voľných živností a sprostr.činnosť? Aké doklady by my mal vystaviť predajca z PL? Čo potrebujem od obce, v ktorej nebývam a nepodnikám, aby som si mohla zriadiť prevádzku?
    Ďakujem za všetky rady...
    Pokúsim sa ti zodpovedať, čo ma práve napadá:
    - v ŽL ak máš predaj tovaru v rozsahu voľných živností, sprostredkovateľská činnosť podľa mňa nespadá pod požičovňu spoloč.šiat, na živnostenskom úrade ti poradia, akú činnosť treba doplniť,
    - v obci, kde bývaš ani nepodnikáš, na otvorenie prevádzky by si mala mať súhlas Obecnému(Mestského) úradu na otvorenie prevádzky, s nájomnou zmluvou by nemali mať nič spoločné, resp. nemôžu do nej zasahovať, tá je predsa medzi zmluvnými stranami, samozrejme kópiu zmluvy by mali mať k súhlasu s prevádzkou,
    - z Poľska musíš mať - faktúru, ak si platiteľ DPH, čo predpokladám, že áno, tak na fa musí byť tvoje IČO, DIČ, IČ pre DPH, to isté musí byť aj dodávateľovo, u nás si to samozdaníš, zaúčtuješ do účtovníctva, do zásob, a ako vzorky tovaru-resp.buď majetok, alebo drobný majetok, s ktorým budeš podnikať,
    - prihlásiť sa na základe nájomnej zmluvy - energetika, vodárne, plyn, telefón,
    predpokladám, že budeš robiť svojej prevádzke aj reklamu, tak súhlas na založenie reklamných tabúľ, prípadne spoločnosť, ktorá v tej obci robí reklamu, to zariadi za teba,
    -na koniec podotýkam, že toto všetko by ti mala poradiť tvoja účtovníčka, ktorá pokiaľ ti vedie celé účtovníctvo, ti určite bude viesť aj túto prevádzku, resp.stredisko,
    - a... momentálne ma nič nenapadá, som presvedčená, že sa pridajú aj iní Poraďáci!

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Dík aj tak. Jasné, že budem konzultovať s účtovníčkou, ale aby som vedela, čo sa jej opýtať a aby som na niečo nezabudla. Predpokladám, že vlastníkom tej nehnut., kde chcem mať prevádzku je obec. O tých faktúrach tie informácie viem, len či netreba aj iné doklady.
    Všetko je v štádiu nápadu, takže ešte sa vyskytnú určite aj závažnejšie problémy. Zatiaľ mi tu môžete hodiť nejaké katastrofické scenáre, na ktorých by mohol môj nápad stroskotať.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Vidím, že sa len tak hrnú ponuky na zničujúce scenáre

    Ešte by som rada vedela - ak by som tam chcela zamestnať na výpomoc okrem mňa ešte čiast. invalidnú dôchodkyňu, tak na pár hodín, dá sa to vyriešiť nejakou prácou na dohodu, príp. aj tak, aby neprišla o svoj čiast.invalid. dôchodok...
    Už ma nič také nenapadá, ale fakt by som rada prijala od vás tie návrhy katastrof a problémov, čo môžu nastať.

    A... nerada by som si tu písala sama so sebou..

    kujéééééééééééééééém

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    iriska, ja som tiež vždy dávala bacha na najhoršiu alternatívu, zakaždým som upozorňovala, že treba rátať aj s tým najhorším a vieš, že sa mi párkrát stalo, že som sa presvedčila, že to moje "najhoršie" ani nebolo také zlé a vyskytlo sa ešte niečo, čo sa ukázalo ešte horšie ale nás to ani len nenapadlo, že sa situejšn môže aj takto vyvinúť ... ale všetko sa dá vyriešiť, prekonať, poučiť sa na tom a s odstupom času sa na všetko dívaš ináč... tak asi preto ti sem tie katastrofické scenáre nepribúdajú...

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Veď to som práve chcela, aby ste mi písali, čo najhoršie ste zažili.

    Ešte ma napadá jedna možnosť - keby sme chceli 2 živnostníci urobiť združenie, aké sú na to podmienky- musíme mať rovnaký predmet činnosti, účtuje sa to ako jedna firma, musia byť 2 ERP (asi áno, keď by to boli prevádzky v rôznych obciach), dá sa vôbec urobiť združenie s prevádzkami v rôznych obciach???, atď. už ma nič iné nenapadlo

    Ďakujem

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    iriska
    Veď to som práve chcela, aby ste mi písali, čo najhoršie ste zažili.

    Ešte ma napadá jedna možnosť - keby sme chceli 2 živnostníci urobiť združenie, aké sú na to podmienky- musíme mať rovnaký predmet činnosti, účtuje sa to ako jedna firma, musia byť 2 ERP (asi áno, keď by to boli prevádzky v rôznych obciach), dá sa vôbec urobiť združenie s prevádzkami v rôznych obciach???, atď. už ma nič iné nenapadlo

    Ďakujem
    čo sa týka združenia, musíte určiť, kto bude viesť účtovníctvo a samozrejme, môžete byť v rôznych obciach. Ak by ste mali 10 prevádzok, na každej musí byť ERP, nemôžete prenášať z jednej prevádzky ERP na druhú....

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ohľadom združenia si zadaj vyhľadávanie, nájdeš kopec príspevkov ohľadom tejto témy.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    ahááá. sorrky, už aj tam idem
    Ak by som mala nejaké otázky, až potom budem otravovať.

    decembrovka je offline (nepripojený) decembrovka

    decembrovka
    Ahoj, som vyvalená, že čakáš na katastrofické príspevky. Pevne verím, že neurobíš takú hroznú chybu ako ja keď som začala podnikať síce nie so spoločenskými šatami a s kránymi dovozovými blúzkami. Samozrejmä som patrila medzi tých, ktorí si hovorili "mne sa to nemôže stať" načo zbytočne vyhadzovať peniaze za poistku. A samozrejmä práve mne sa to stalo. Vykradli mi predajňu. Nepomohlo ani hromženie ani trhanie vlasov. Prosíííííííííííííím Ťa nezabudni si to poistiť. Neľutuj na to peniaze.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Ahojte. Je tu niekto, kto vlastní svadobný salón? Mám záujem odkúpiť jeden zabehnutý salón, ale nemám predstavu o cene. Myslíte, že je to dobrý biznis? Aké môžu byť dôvody predaja????

    dianarose je offline (nepripojený) dianarose

    dianarose
    tak ja sa chcem pridat medzi salony, je to moj sen cosi take rozbehnut, ale zatial sa do toho treba pustit, snad to do jesene stihne, ak mate niekto uzitocne rady, budem veeelmi vdacna, dakujem! ;-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.