Zavrieť

Porady

zasielkovy predaj

Vie mi niekto povedat co je presne zasielkovy predaj? Nejde mi o charakteristiku , co sa tyka zakona o DPH. Precitala som si vsetky temy ohladom zasielkoveho predaja aj zakony. Dosla som asi k takemu zaveru, ze to asi musi mat firma zapisane v ŽL ,ak chce predávať formou zásielkového predaja. Neviem ale , na zaklade coho zistim, ze doklad ktory mam zauctovat je zasielkový predaj? Napr. ked mi pride FA z ciech na tovar ktorý bol objednany cez internet ako zistim ze sa jedna o ZP ? Musi to byt niekde na doklade vyznacene? Alebo pri ZP sa nevystavuje FA ale nieco ine? Proste neviem sa z toho vysomarit. Nikdy som nerobila nakupy z EU. A teraz aj neplatca aj platca zacal takto nakupovat a mam z toho vsetkeho gulas. Lebo v zakone o DPH treba sledovat limit co sa týka zasielkoveho predaja a nemam jasno co to vlastne je. Budem velmi vdacna kazdemu kto mi v tom urobi jasno.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    Už sa mi asi vyjasnilo. Aspoň dúfam. Ak je to tak, ako to tu teraz opíšem, dajte mi aspon súhlas, kto si myslí že je to správne,nech mám istotu. V zadaní témy som to dosť domotala. Prečítala som si ešte raz zákon o DPH, pretože o ten vlastne ide. A záver mám takýto.
    1. - Zásielkový predaj sa týka len osoby-podnikateľa/ ohladom zákona DPH/
    2. - O zásielkový predaj ide vtedy, ak odberateľom je osoba-podnikateľ, ktorý je neplatcom /nemá pridelené IČ DPH/ a tento nakúpi tovar z EU od dodávateľa,ktorý mu tento tovar sám dovezie , alebo pošle na vlastné náklady./Ak by odberateľ musel ísť tovar prevziať osobne,alebo si dat tovat doviesť na vlastné náklady, vtedy to zásielkový predaj nie je./§6ods.7 DPH.
    3. - Z toho mi vyplýva, že keď sa nakupuje tovar formou zásielkového predaja, netýka sa ma §7ods.1 DPH a teda nemusím sledovať hodnotu tovaru bez dane nadobudnutého z iného členského štátu , pretože nejde o nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu podľa §11 ods.2b) DPH. Dôležité pre určenie či sa jedná o zásielkový predaj sú teda podmienky dodania. Napr. pri EXW nejde urcite o zasielkový predaj. Ak bola dodacia podmienka CPT tak to som považovala za zásielkový predaj.

    POCHOPILA SOM TO SPRÁVNE?


    Samozrejme,že sú nejaké výnimky napr. pri nakupe auta,alebo nákupe s inštaláciou,ale mne išlo len o nákup tovaru na ďalší predaj.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    V podstate si to pochopila, avšak sledovať musíš obrat aj smerom von do EU ak ty robíš ZP, a to podľa jednotlivých štátov a pri dosiahnutí určeného limitu sa musíš zaregistrovať za platiteľa DPH v danom štáte EU, potom už nebudeš faktúrovať s SK DPH, ale % platné v krajine určenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.