Zavrieť

Porady

Chceme sa súdiť o dom a...

Dobrý deň,
naša neb.teta krátko pred smrťou prepísala dom na cudzích ľudí, My ako rodina s tým samozrejme nesúhlasime a chceli by sme podať žalobu. Keďže výhra na súde nie je istá a samozrejme najhoršie "kšefty" sú s rodinou, bola som poverená všetkých /8 osôb/ zastupovať. Je veľký problém podeliť si vstupné náklady medzi 8 rod.príslušníkov...takže moja stratégia...ísť do toho bez právnika, podať žalobu na súd...len neviem, koľko budem platiť súdu prvý poplatok...niekde som si vygooglila, že by malo ísť o 0,2% z hodnoty majetku/domu po zomrelej/ najviac však do výšky 5.000,-S. Jedna známa ma
naplašila, že súd môže požadovať aj 30.000,-Sk!!!! To sa mi zdá hrozne veľa v občianskom spore... Nemáte osobnú skúsenosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    naša neb.teta krátko pred smrťou prepísala dom na cudzích ľudí, My ako rodina s tým samozrejme nesúhlasime a chceli by sme podať žalobu. Keďže výhra na súde nie je istá a samozrejme najhoršie "kšefty" sú s rodinou, bola som poverená všetkých /8 osôb/ zastupovať. Je veľký problém podeliť si vstupné náklady medzi 8 rod.príslušníkov...takže moja stratégia...ísť do toho bez právnika, podať žalobu na súd...len neviem, koľko budem platiť súdu prvý poplatok...niekde som si vygooglila, že by malo ísť o 0,2% z hodnoty majetku/domu po zomrelej/ najviac však do výšky 5.000,-S. Jedna známa ma
    naplašila, že súd môže požadovať aj 30.000,-Sk!!!! To sa mi zdá hrozne veľa v občianskom spore... Nemáte osobnú skúsenosť?
    Áno, osobnú skúsenosť mám. Známa má pravdu.
    Zaujímavá téma. A celkom správne uvažuješ, že zo strany žalujúcich je výsledok neistý. Ja by som dodala, že ak zmluva o prevode nehnuteľnosti je platná a účinná, teta nebola za života zbavená svojprávnosti, tak potom naopak, výsledok sporu je viac ako istý. Teda, že spor prehráte.
    Ak napriek tomu si rodina praje podstúpiť dobrodružstvo súdneho konania, nezastupovaná právnikom, tak si pozri zákon č.71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch a v prílohe k tomuto zákonu nájdeš výšku poplatku, ktorý by ste mali zaplatiť zároveň s podaním žaloby na súd.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Tiež si myslím,že to budu z Vašej strany vyhodené peniaze.Možno by ste sa mali zložiť na hodinové poradenstvo u renomovaného právnika,aby Vám vyčíslil,či vôbec je nejaká šanca na výhru.

    Chceme sa súdiť o dom a...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.