Zavrieť

Porady

Dochodcovsky vek v cechach

Dobry den,

5 rokov som pracovala v Ceskej republike a chcela by som aby mi zacali vyplact dochodok. Bola som sa informovat na socialnej poistovni v Kladne a tam mi povedali ze narok na vyplacanie ziskam v novembri 2008. Podala som si ziadost aj so vsetkymi nalezitostami a tu odoslali na spracovanie do prahy. Po nejakom case mi prisla odpoved, ze na vyplacanie dochodku nemam narok, ze dochodcovsky vek v cechach dosiahnem az v marci 2009.

Vie mi niekto poradit ako mam teraz postupovat? Je taketo vyjadrenie socialnej poistovne v poriadku?

narodila som sa 2.11.1950 a mam dve deti

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    zavisi od toho, kedy si sa bola informavat

    dochodkovy vek sa aj v CR postupne predlzuje ... mozno to bol rozdiel medzi prvou a druhou informaciou
    Naposledy upravil ivka70 : 21.12.08 at 18:17

    peperoni je offline (nepripojený) peperoni

    peperoni
    Ano podla rovnice to vychadza na marec 2009. No nic, obrnim sa trpezlivostou a napisem ziadost znova. Len nechapem preco mi 3 rozne pracovnicky povedali termin november 2008. Bola som tam zaciatkom roka 2008.

    Dakujem za rychlu odpoved.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    peperoni Pozri príspevok
    Ano podla rovnice to vychadza na marec 2009. No nic, obrnim sa trpezlivostou a napisem ziadost znova. Len nechapem preco mi 3 rozne pracovnicky povedali termin november 2008. Bola som tam zaciatkom roka 2008.

    Dakujem za rychlu odpoved.
    Mne to pripada, ze zabudli zapocitat jeden zacaty rok /teda + 4 mesiace/ - tak to vychadza ....

    Dochodcovsky vek v cechach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.