Zavrieť

Porady

CCCC - poraďácka kaviareň ...

Každý nech si tu nájde čo najviac pomôže k zlepšeniu nálady, k zvýšeniu pohody ...
Rýchlo... nájdite gombík ... Objatie aspoň virtuálne nech tu každý nájde ...
P.S. Prosím Vás neboduje v tejto téme. Prosím moderátora alebo admina nech tu zablokuje bodovanie, resp. preloží túto tému tam kde sa body nedajú pridávať ... Ďakujem.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 25.12.08 at 07:46
Téma je uzavretá.
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena


.....dobrú nôcku všetkým........
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena


.....no poďte macovia spinkať.........
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Veruveru detičky dohrať sa, lebo nastupujú...j
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

jozka56 Pozri príspevok
Adi to si mala nejaké veľké preplatky, keď ostane na cigy, aj dovolenkuj To ja som mala nedoplatok 101,24€ a dovolenka nebuuude, žváro bude
Jožka nie tak nahlas, lebo starý ešte nevie, ja som šetrila aj robím všetko preto, aby som zobrala vnuka na dovolenku za synom..preplatok bol 260 Eur..akurát vnukovi na botasky a šiltovku.....to som ani nečakala...len či sa na družstve nepomýlili
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

adi11 Pozri príspevok
Jožka nie tak nahlas, lebo starý ešte nevie, ja som šetrila aj robím všetko preto, aby som zobrala vnuka na dovolenku za synom..preplatok bol 260 Eur..akurát vnukovi na botasky a šiltovku.....to som ani nečakala...len či sa na družstve nepomýlili
Ty chceš ísť s vnúčikom do Anglicka? Moja choď, ja Ti to dovolím, priam prikážem, naber kopec koláčikov,tak ako na vianoce, aj €. Dúfam, že máš zabukovanú letenku
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

jozka56 Pozri príspevok
Imino chceš si písať s priateľmi, mimo ss, alebo pridávať nových priateľov? mne to funguje
Vobec ma tam NEPUSTI.... Kliknem na ten odkaz, ale nic mi neotvori, zostane mi biela obrazovka...

Ale to je asi uz otazka na Richarda...
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Olice Pozri príspevok
A nemohol by si prosím Ťa aspoň heslovite v krátkosti popísať ako postupovať pri zmenšoavaní foto? Asi to do tejto témy veľmi nepatrí, ale keď sa to už spomína. Teraz som si ten program stiahla, ale čo ďalej, hmmmm...neviem.
Skusim.

ZMENSENIE:
1, Spustit program.
2, Klik - Subor > Otvorit.
3, Vyhladat potrebny obrazok.
4, Klik - Obrazok > Zmenit velkost (klavesova skratka Shift + S)
5, V okne, ktore sa otvori, prejst na Sirka, alebo Vyska a zmenit jeden z tychto udajov na pozadovany rozmer.

Pozor: Ak je povodny obrazok obdlznikoveho rozmeru (a ≠ b), bude na to, aby bol stvorcovy (a = b), potrebne aj tzv. orezanie obrazka. To vsak nie je VZDY nutnostou.

6, V tomto okne je dole policko na odfajknutie "Zachovat pomer stran". Nechat ho odfajknute (alebo oznacit - odfajnut) vtedy, ak chcete rovnomerne zmensit obrazok aby nebol "capaty"... (preto som hore napisal, ze "zmenit jeden z ... udajov...")
7, Klik - OK. Obrazok zmeni velkost na tu, ktoru ste mu zadali.
8, Ulozenie noveho obrazka.
9, Klik - Subor > Ulozit ako... (CTRL + Shift + S)
10, Najst mu miesto na ulozenie.
11, V riadku "Nazov suboru" odporucam zmenit povodny nazov na novy, hoci iba pridanim jedneho cisla alebo pismena. Pre istotu, aby sa povodny obrazok NEPREPISAL.
12, Malo by byt hoovo. Praci zdar.

Este k orezavaniu obrazka.

- To je trosku zlozitejsie na zaciatok. Tato funkcia sa da vyvolat ako pisem v bode 4, len sa vyberie "Orazat..." (Shift + C). Tu je opat mozne zmenit iba jeden rozmer (vyska alebo sirka) alebo aj obidva. Len POZOR na tu maticu 3 x 3 vpravo dole!!! Ta urcuje, z ktorych stran (strany) bude obrazok orezany...

- Ak je cierna bodka v strede, oreze sa zo vsetkych styroch stran.
- Ak je vlavo v strednom riadku, oreze len z pravej strany a podobne.

- Orezavanie je mozne aj tak, ze tuknes lavym tlacidlom mysi lubovolne na plohu alebo obrazok a potiahnes mysou. Vytvori sa ramcek, ktoreho rozmery je mozne menit, na to sluzie male cierne stvorceky v strede stran toho ramceka. Ak na niektory z nich nabehnes mysou, kurzor sa zmani na "sipkovu" usecku. Vtedy tuk na lave "mysitko" a potiahut mys pozadovanym smerom na dosiahnutie potrebneho rozmeru.
- Ak uz je tym ramcekom na obrazku vyznacena plocha obrazka, ktora MA ZOSTAT, stlac Shift + X. Obrazok sa oreze a zostane len to, co bolo vo vnutri oznacenia ramcekom.

Chce to len trochu trpezlivosti a cviku a s obrazkami mozete robit vsakovake zaujimave kusky. Samozrejme, nie je to ako na profesionalnom Photoshope, ale na takuto jednoduchu pracu v pohode staci.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Imino boli v porade prevedené nejaké zmeny, ja som dlhší čas nemohla pridávať obrázky, hovoria, že treba stlačiť F5, aby všetko riadne fungovalo/mne to nepomohlo/ mám nejaký problém s mozilou. Skús. A máš použiť čarovné slovíčko abrakadabra, aby to fungovalo, tuším napísala DAV
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Abrakadabra.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

jozka56 Pozri príspevok
Ty chceš ísť s vnúčikom do Anglicka? Moja choď, ja Ti to dovolím, priam prikážem, naber kopec koláčikov,tak ako na vianoce, aj €. Dúfam, že máš zabukovanú letenku
Jožka, letenky sú zaplatené, mraznička sa zaplňuje, veď mäso je tam tiež drahé, nejako prepašujem, koláčiky si tiež rozkázal... tešíme sa, len škoda, že môžem ísť len na týždeň..bude to málo, ani hádam Londýn nestihneme, on pod Bristolom
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

...dobrú noc všetkým prajem
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

DAv a k tomu abrakadabra netreba pľuvať /alebo sa klaňať/aj do rohov miestnostij
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Už je zase véééľa hodín, pomaly sa idem chystať do pelechu. Tak dobrú noc, a pekné sny o dovolenke. Napríklad aj takéto . U nás leje, tak sme z venčenia prišli ako keby sme aj my do toho bazéna skočili. Jasné, že sa na mňa uprel vyčítavý psí pohľad, či neviem s tou vodou dačo urobiť, aby Wendy nemala mokrý kožuŠTEK.
Dobrú noc
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

jozka56 Pozri príspevok
DAv a k tomu abrakadabra netreba pľuvať /alebo sa klaňať/aj do rohov miestnostij
Slovná zásoba za Abrakadabra nepatrí do spisovnej slovenčiny.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dobrú noc j
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

jozka56 Pozri príspevok
Imino boli v porade prevedené nejaké zmeny, ja som dlhší čas nemohla pridávať obrázky, hovoria, že treba stlačiť F5, aby všetko riadne fungovalo/mne to nepomohlo/ mám nejaký problém s mozilou. Skús. A máš použiť čarovné slovíčko abrakadabra, aby to fungovalo, tuším napísala DAV
Dav Pozri príspevok
Abrakadabra.
Tak aj ja: ABRAKADABRA...

A idem este vyskusat a potom uz do hajan.

Bru noooc.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..som sa nejako nemohla utrepať na drichmande, tak vám takéto fajnové posielam...
..(kto prv príde, viac sa mu ujde)..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..dúfam, že sa nechytí aj do pečenia, je schopná všetkého, niežeby snívala o nejakej chutnej kostičke, ona bude vyťukávať na tom nemožnom klopkáči, ktorý ja vôbec nemám rád...ale pozdravujem vás štek-štek..a idem sa uložiť pod válendu..na truc!!..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..veru tak...kde sú tie časy, keď som mala takéto štíhle členky?))))))))))))))))))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať