Zavrieť

Porady

Otvoriť v programe...

Čaute poraďáci.
Chcel by som odstrániť zástupcu programu na karte " Otvoriť v programe.." a neviem ako na to.
Díky a veselé Vianoce a šťastný Nový rok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sondaw je offline (nepripojený) sondaw

    sondaw
    Také přeji hezké svátky a přidávám odkaz s postupen, jak nabídku Otevřít v programu...upravíš
    http://www.regedit.sk/index.php?acti...&id=1054065853

    sondaw je offline (nepripojený) sondaw

    sondaw
    Tady jsou ještě dva návody, píši je oba, pro přehlednost:
    Otevřít v programu... Otevřít čím... - čímkoli Pokud chcete mít v kontextovém menu stále možnost otevírat již asociované soubory (soubory, které se otevírají na poklepání ve svém programu např. *.jpg v IE nebo v ACDSee, *.txt v Poznámkovém bloku) v jakémkoli programu bez nutnosti mačkat klávesu Shift musíte do klíče

    HKEY_CLASSES_ROOT\*. V něm vytvořte Nový klíč, jehož jméno bude shell. V podklíči shell vytvořte nový podklíč openas. Napravo v tomto podklíči je teď hodnota s názvem Výchozí, jejíž údaj může být jakýkoliv - třeba Otevřít jinak.... Pokud tam necháte prázdné uvozovky systém zobrazí v kontextovém menu položku Otevřít v programu.... Potom v podklíči openas vytvořte další Nový klíč s názvem command. Napravo bude opět hodnota Výchozí, jejíž údaj změňte na řetězec "rundll32.exe shell32.dll,OpenAs_RunDLL %1"

    Nyní by měla být položka Otevřít jinak... přítomna v každém kontextovém menu. Ovšem u neasociovaných souborů budou tyto položky dvě - s podobným textem.
    Není nutno zavírat Editor registru. Změna se projeví okamžitě.

    Zrušení zatržítka v okně Otevřít v programu Tento tip souvisí s předcházejícím. Po vybrání položky Otevřít čím... nebo Otevřít v programu... je v okně Otevřít v programu již nastaveno K otevírání tohoto souboru použít tento program vždy. Pro zrušení tohoto nastavení je nutné v klíči

    HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\openas\command změnit údaj hodnoty Výchozí. A to tak, že na konci řetězce "rundll32.exe shell32.dll,OpenAs_RunDLL %1" místo %1 bude %2.

    To samé je nutno udělat v klíči HKEY_CLASSES_ROOT\Unknown\shell\openas\command.

    Tento druhý klíč má na svědomí zdvojení položky Otevřít čím... v kontextovém menu.

    sondaw je offline (nepripojený) sondaw

    sondaw
    No myslím, že pokud to nejde změnit (ani bod obnovení nepomáhá), tak odinstalování programu, vyčištění počítače a nová instalace je nejrychlejší řešení, které trvá podstatně kratší dobu, jak procházení různých diskuzních fór a hledání se strejdou Googlem. Samozřejmě by bylo dobré znát příčinu i to, jak situaci napravit, ale pokud to nejde, řešila bych to reinstalací programu

    kabatik je offline (nepripojený) kabatik

    kabatik
    Toto som skúsil a nepomohlo to. Mám takýto problém.

    Keď sa pokúsim otvoriť súbor *.DWG , tak mi program otvára dvakrát. vždy mi potom napíše hlášku, že program je už otvorený a či sa chcem vrátiť k poslednej uloženej verzii. Otvára sa mi to súborom "icad.exe" a ten je v registroch v Application len raz. Stalo sa mi to pri reinštalácii z anglickej verzie na CZ. Pred tým som program odinstaloval.
    Ak otvorím najskôr program zo zástupcu a potom tlačítkom otvoriť súbor. Všetko ide v pohode.
    Viem, že to nie je žiadna tragédia, ale otravuje to. Preinštaľovať Win alebo soft je tá krajná možnosť.
    Chyba.jpg  

    kabatik je offline (nepripojený) kabatik

    kabatik
    Na tom myslel,ale mám obavu aby sa mi to tam neobjavilo 3x. Asi to nechám zatiaľ tak a budem otvárať najskôr program a potom súbor. Reinštal Win ma isto neminie každý pol rok, tak potom sa to spraví. Aj tak by ma zaujímalo /ako vravíš/ riešenie tohto problému. Dík.

    Otvoriť v programe...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.