Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať tovar do vlastnej spotreby

Dobrý deň,
som SZČO, podnikám v predaji obalového materiálu, kde časť tovaru využívam pre vlastnú spotrebu. Chcel by som poradiť, ako si zaúčtujem spotrebovaný tovar.
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jaroxaro Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    som SZČO, podnikám v predaji obalového materiálu, kde časť tovaru využívam pre vlastnú spotrebu. Chcel by som poradiť, ako si zaúčtujem spotrebovaný tovar.
    Ďakujem za odpovede.
    Interným dokladom ku koncu roka ako nepeňažný pohyb v peňažnom denníku nasledovne:

    nákup tovaru s mínusom
    nákup materiálu s plusom

    Takto vlastne dostaneš tovar do materiálu.

    Treba viesť evidenciu, koľko toho tovaru si spotreboval na vlastné účely.
    Pod pojmom vlastné účely chápem pre účely firmy, a nie osobnú spotrebu občana.

    jaroxaro je offline (nepripojený) jaroxaro

    jaroxaro
    smith Pozri príspevok
    Interným dokladom ku koncu roka ako nepeňažný pohyb v peňažnom denníku nasledovne:

    nákup tovaru s mínusom
    nákup materiálu s plusom

    Takto vlastne dostaneš tovar do materiálu.

    Treba viesť evidenciu, koľko toho tovaru si spotreboval na vlastné účely.
    Pod pojmom vlastné účely chápem pre účely firmy, a nie osobnú spotrebu občana.
    Som začiatočník, uvítal by som podrobnejší postup zaúčtovania spotrebovaného tovaru. Mám tovar účtovať cez výdajku zo skladu, a čo s odpočtom DPH?
    Ďakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jaroxaro Pozri príspevok
    Som začiatočník, uvítal by som podrobnejší postup zaúčtovania spotrebovaného tovaru. Mám tovar účtovať cez výdajku zo skladu, a čo s odpočtom DPH?
    Ďakujem
    Ohľadom DPH pozrite tu :
    http://www.porada.sk/t49776-dph-a-ma...1+spotreba+DPH

    solikoo je offline (nepripojený) solikoo

    viem co chcem solikoo
    Dobry den,
    uctujem v alfe (JÚ), a som neplatitel dph. Predavam oblecenie cez internet a chcel by som si dat nejake oblecenie do osobnej spotreby.

    Nasiel som ze osobna spotreba je vydavok neovplyvnujuci zaklad dane.

    Zaujima ma ako zauctujem osobnu spotrebu vo vydajke zo skladu (aku cenu zadam do vydajky? skladovu? alebo predajnu?) A ako sa to zauctuje v penaznom denniku.
    Bude to asi cez interny doklad, ale mozte prosim vas niekto napisat postup ako to vsetko zauctovat?
    Poprosim bez tych skratiek pre nas lajkov.
    Dakujem.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    solikoo Pozri príspevok
    Dobry den,
    uctujem v alfe (JÚ), a som neplatitel dph. Predavam oblecenie cez internet a chcel by som si dat nejake oblecenie do osobnej spotreby.

    Nasiel som ze osobna spotreba je vydavok neovplyvnujuci zaklad dane.

    Zaujima ma ako zauctujem osobnu spotrebu vo vydajke zo skladu (aku cenu zadam do vydajky? skladovu? alebo predajnu?) A ako sa to zauctuje v penaznom denniku.
    Bude to asi cez interny doklad, ale mozte prosim vas niekto napisat postup ako to vsetko zauctovat?
    Poprosim bez tych skratiek pre nas lajkov.
    Dakujem.
    Cez uzávierkové operácie si znížiš nákup tovaru - čiže výdavky za tovar, a to mínusom v nákupnej cene tovaru. Zo skladu vydáš tiež v nákupnej hodnote tento tovar výdajkou. Interný doklad už vytvárať nemusíš, za interný doklad bude slúžiť uzávierková operácia. Sprav k nej zápis - tovar uvedený na výdajke číslo, zo dňa, v sume použitý na osobnú spotrebu.

    Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

    žena Zuzanak1
    ahojte, chcem sa opýtať. SZČO-autobazár kúpil auto-to je vlastne pre neho tovar, nemal ho v majetku. Toto auto si ale akože previedol do osobného užívania ako osoba. Ako to mám správne zaúčtovať? Faktúra na nákup auta bola s rozpisom DPH, ale ak si tu neuplatním DPH, nemusím ju ani pri prevode zaplatiť. Ďakujem.

    Ako zaúčtovať tovar do vlastnej spotreby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.