Zavrieť

Porady

Syntax error po update 9003

Ahojte, po naištalovaní resp. ani neviem či sa mi to naištalovalo mi to vždy keď si idem vybrať firmu, ktorú chcem spracovávať napíše, že je k dispozícii nová aktualizácia a teda dám to aktualizovať. Lenže neprebehne to ako vždy, že to vypíše tú tabuľku, že všetko prebehlo v poriadku, ale napíše to: Syntax error in FROM clause. A potom musím odísť cez "dvierka" v ľavom hornom rohu a otvorí sa mi príslušná firma, ktorá je už akože aktualizovaná. Lenže keď ukončím spracovanie tak je to stále o tom istom, vôbec si to nepamätá. Stalo sa to i Vám? Prosím poraďte, je tu koniec roka a mňa z toho asi porazí!!!
Usporiadat
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
hmmm, zial neporadim,ale ze vraj zajtra bude este novsia aktalizacia 9004, snad uz ta bude v poriadku
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ivettka Ivettka

Ivettka je offline (nepripojený) Ivettka

Ja mám po inštalovaní updatu zase problém v skladoch. Potrebovala som vytlačiť faktúru a k tomu výdajku zo skladu a nechcelo mi ju zobrazit vo vážených nákupných cenách. Keď si dám tlačové zostavy a výdajka chýba tam možnosť zaškrtnúť vážené nákupné ceny. Na druhý problém som prišla dnes keď som si tlačila podklady k inventúre, chýba tam možnosť zaúčtovania či ide o manko alebo prebytok a pod. Takže soudruzi z NDR niekde udelali chybu
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

áno stalo sa to i mne (syntax error). Dokonca keď som išla zaúčtovať novú prijatú zásobu, nemala som žiadne predkontácie, ani si nepamätalo, aký číselný rad má nasledovať. Treba vykonať nasledovné: stlačiť súbor/ účtovné jednotky/ nastaviť sa na danú účtovnú jednotku a potom na hornej lište tlačidlo Databáza/ Správa databáz/ zvoliť pri voľve "operácia" druhú voľbu "údržba databázy" a potom talčidla ďalej a ďalej.... Potom mi to už fungovalo všetko správne.
0 0
Pampie Pampie

Pampie je offline (nepripojený) Pampie

Ja som to psychicky nevydržala volala som na hotline. Nech mi teda pomôžu keď už tam sú. Chlapík mi poradil, aby som vypla Pohodu, potom pravým klikla na odkaz a dala vlastnosti - potom zas hľadať cieľ. Nakoniec sme sa dostali po súbor pohoda.ini a tam som skúšala meniť niekde v texte tuším formát databáz. Má tam byť formát=NET a ja som to mala prepísať na 97 a uložiť a potom zas prepísať na NET a uložiť. A malo to fungovať....Lenže nefungovalo. Potom keď vyšla nová verzia tak som si ju s nádejou stiahla a pozorovala čo sa bude diať. Skoro ma porazilo keď mi zas vyskočila tá chyba. Keďže sa len tak nevzdávam tak som skúsila ešte jednu vec (ktorú prisahám už robiť nebudem) - a to preinštalovať to nižšou verziou, ktorú som mala na CD. Som si povedala, že keďže som v tej 9003 nič nerobila tak v pohode prejdem na 9002 a zatiaľ kašlem na to. Lenže chybička sa vloudila a program mi už vôbec nechcelo otvoriť, lebo že vraj niečo bolo zmenené vo vyššej verzii. Viete si predstaviť ako mi bolo.
Po počiatočnej panike som sa pomaly ukľudnila a začala rozmýšľať čo s tým. Napadlo ma, že tam musím tú 9004 dostať ručne tak ako som to robila kedysi keď mi ešte automatická aktualizácia nešla......a......vyšlo to! Keďže bol Silvester tak som si na to pripila a radšej som to vypla, lebo ďalšie šoky by som už v ten deň asi neprežila.
Takže toť môj príbeh s vyššou verziou. Snáď už aj posledný, lebo toto ma obralo min. o 5 rokov života.
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

tých 5 rokov života ti verím, lebo ja keď vidím slová "počet kritických chýb" pri prevode databázy.... hotová panika!
0 0
nane nane

nane je offline (nepripojený) nane

Pampie Pozri príspevok
Ja som to psychicky nevydržala volala som na hotline. Nech mi teda pomôžu keď už tam sú. Chlapík mi poradil, aby som vypla Pohodu, potom pravým klikla na odkaz a dala vlastnosti - potom zas hľadať cieľ. Nakoniec sme sa dostali po súbor pohoda.ini a tam som skúšala meniť niekde v texte tuším formát databáz. Má tam byť formát=NET a ja som to mala prepísať na 97 a uložiť a potom zas prepísať na NET a uložiť. A malo to fungovať....Lenže nefungovalo. Potom keď vyšla nová verzia tak som si ju s nádejou stiahla a pozorovala čo sa bude diať. Skoro ma porazilo keď mi zas vyskočila tá chyba. Keďže sa len tak nevzdávam tak som skúsila ešte jednu vec (ktorú prisahám už robiť nebudem) - a to preinštalovať to nižšou verziou, ktorú som mala na CD. Som si povedala, že keďže som v tej 9003 nič nerobila tak v pohode prejdem na 9002 a zatiaľ kašlem na to. Lenže chybička sa vloudila a program mi už vôbec nechcelo otvoriť, lebo že vraj niečo bolo zmenené vo vyššej verzii. Viete si predstaviť ako mi bolo.
Po počiatočnej panike som sa pomaly ukľudnila a začala rozmýšľať čo s tým. Napadlo ma, že tam musím tú 9004 dostať ručne tak ako som to robila kedysi keď mi ešte automatická aktualizácia nešla......a......vyšlo to! Keďže bol Silvester tak som si na to pripila a radšej som to vypla, lebo ďalšie šoky by som už v ten deň asi neprežila.
Takže toť môj príbeh s vyššou verziou. Snáď už aj posledný, lebo toto ma obralo min. o 5 rokov života.
Pampie a ostatní, zachráňte ma. Aj ja som mala taký geniálny nápad s preinštalovaním z vyššej na nižšiu verziu. Ale dopadla som tak ako Pampie.
Neviem teraz nainštalovať tú vyššiu verziu naspäť. Doteraz som robila len automatické aktualizácie, no do programu sa vôbec nedostanem. (Škoda, že som príspevok Pampie neobjavila skôr ...) Prosíííím ....
0 0
Pampie Pampie

Pampie je offline (nepripojený) Pampie

Keď pôjdeš na stránku www.stormware.sk tak to tam nájdeš v sekcii aktualizácie vždy na konci. Ja Ti to však hneď priložím, platí to pre všetky aktualizácie, je jedno aký to je update.
"Návod na inštaláciu update 9005: Ukončite program Pohoda. V priečinku Vašej inštalácie programu Pohoda vytvorte nový podpriečinok Update. (Priečinok, v ktorom je Vaša Pohoda nainštalovaná jednoducho zistíte napr. z vlastností zástupcu Pohody na ploche Windows (Vlastnosti->Hľadať cieľ)). Stiahnite súbor Update9005SK.upd a umiestnite ho do priečinka Update. Potom opäť spustite program Pohoda. Úvodné hlásenie Vás bude informovať o prebiehajúcej aktualizácii. Ak priečinok Update už v inštalačnom adresári POHODY existuje vymažte z neho podpriečinok "File"."
Dúfam, že to pomôže.
0 0
nane nane

nane je offline (nepripojený) nane

Pampie Pozri príspevok
Keď pôjdeš na stránku www.stormware.sk tak to tam nájdeš v sekcii aktualizácie vždy na konci. Ja Ti to však hneď priložím, platí to pre všetky aktualizácie, je jedno aký to je update.
"Návod na inštaláciu update 9005: Ukončite program Pohoda. V priečinku Vašej inštalácie programu Pohoda vytvorte nový podpriečinok Update. (Priečinok, v ktorom je Vaša Pohoda nainštalovaná jednoducho zistíte napr. z vlastností zástupcu Pohody na ploche Windows (Vlastnosti->Hľadať cieľ)). Stiahnite súbor Update9005SK.upd a umiestnite ho do priečinka Update. Potom opäť spustite program Pohoda. Úvodné hlásenie Vás bude informovať o prebiehajúcej aktualizácii. Ak priečinok Update už v inštalačnom adresári POHODY existuje vymažte z neho podpriečinok "File"."
Dúfam, že to pomôže.
Ďakujem pekne za odpoveď.
Urobila som všetko ako ste napísali. Program mi však vôbec nechce otvoriť. Po spustení Pohody mi vypíše:
Databáza firmy vyžaduje novšiu verziu účtovníctva.
Verzia 945.
Databáza bola vytvorená vo verzii POHODA release 9004 (31.12.2008)

Neviem čo s tým ďalej. Kde ešte môže byť chyba?
0 0
Pampie Pampie

Pampie je offline (nepripojený) Pampie

Ak máš naištalovanú len lokálnu verziu a urobila všetko čo písali na webe tak fakt neviem. Ešte by som vyskúšala stiahnuť tú najnovšiu verziu z internetu, pozor, aby pri uložení mala príponu .upd a dala ju tam (ak si to už ovšem neurobila). Ak to nebude fungovať tak neváhaj a volaj na hotline (02/59429959). Sú tam celkom ochotní tak by mali poradiť. Držím palce!!!
0 0
nane nane

nane je offline (nepripojený) nane

Volala som na hotline a pomohli mi. Veru trvalo to pol hodiny kým mi to poopravoval. Sama by som nemala šancu.
Ďakujem za ochotu pomôcť
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

AHOJTE PORADACI.

AJ JA MAM TAKY PROBLEM " SYNTAX ERROR". Prosim Vas o radu.
Ukoncila som si vsetko v uctovnictve cely rok 2008 a chcem urobit udajovu uzavierku aby sa mi ukoncil rok a mohla som uctovat v novom roku 2009 lebo potrebujem uz vystavovat faktury zza tento rok, skor ako urobim udajovu uzavierku samozrejme neviem uctovat v novom roku.
No ked dam povel UCTOVNICTVO-UDAJOVA UZAVIERKA - tak mi neukonci rok ale mi tam vide tabulka s nazvom" SYNTAX ERROR........." prosim VAs co mam robit?Pisala som aj na zakaznicke centrum no zatial mi ne prisla odpoved,neviete co s tym?Robim v JU v POHODE.
Stalo sa to aj VAm ked sste chceli urobit udajovu uzavierku?Alebo to ma nieco spolocne s tou novou aktualizaciou co aj VAm po nej vyskocila chyba " SYNTAX ERROR" Ja som si chcela tiez stiahnut novu aktualizaciu z internetu ale mi to neslo tak cakam dokym mi dojde CD a stiahnem si ju od tial.DAKUJEM VOPRED ZA ODPOVED.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
napis prosimta celu chybovu hlasku co je tam napisane (hlavne cislo chyby), potom budeme snad vediet presnejsie co je tam zle.Nemas nahodou 2x otvoreny program?,alebo ho nema niekto otvoreny na sieti (pri sietovej verzii).Vtedy by vyhodilo nieco podobne.Na zaciatok by som akurat poradil najprv spravit udrzbu databazy a potom to skusit este raz....
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Pidgey presne mam v tabulke napisane Syntax error in FROM clause.A prosim Ta ako sa robi udrzba databazy?
A co sa tyka sietovej verzii tak tu nemam len neviem ci to ma vplyv mam na jednom pc vlastne jeden program POHODY ale robim uctovnictvo aj manzelovi a aj sebe takze dve uctovne jednotky ale to by nemalo mat vplyv nie?Lebo ked robim v manzelovom tak moja uctovna jednotka je zatvorena.
Dakujem este raz vopred a ozaj cislo chyby tam nemam len ten text.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
udrzba databazy sa robi cez menu Subor/uctovne jednotky - dalej menu Databaza/Sprava databaz - udrzba databazy.Dalej staci nechat ostatne nastavenie a iba odklikat dalej, dajlej, kym nezacne udrzba databazy.
Naposledy upravil Pidgey : 31.01.09 at 15:28 Dôvod: preklepy...
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Pidgey dakujem akurat som urobila udrzbu databazy, dakujeeeeem moc.No este ma zaujima ci pred udajovou uzavierkou ak to pojdem skusit znova ci sa mi to podari nemam urobit este nejake zalohovanie celeho roka a ak ano ako prosim dakujem.
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

no uz som si aj zalohovala udaje a isla som si urobit udajovu uzavierku a klasika znova tabulka " SYNTAX ERROR IN FROM CLAUSE " ani neviem co to znamena a ani ako mam urobit udajivu uzavierku.No mam urobit uz faktury v novom roku lenze dokym uzavierku neurobim tak sa mi to samozrejme neda uctovat v novom roku.Dakujem za kazdu odpoved ako mam urobit udajovu uzavierku.Asi jedine pockat co mi odpisu z POHODY, hm.
0 0
Pampie Pampie

Pampie je offline (nepripojený) Pampie

Presne to isté sa stalo i mne pred chvíľou. Išla som si urobiť uzávierku a nič. Tá istá chyba ako sa stala Natallke. Keď Ti odpovedia dáš mi vedieť? Lebo už sa chystám ako v pondelok budem žhaviť hotline.
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

PAMPIE jasne ked mi odpovedia tak Ti dam vediet no som zvedava co mi odpisu a ked nie tak budem volat jasne ze hotline linku.
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

PAMPIE prosim Ta ak ty budes nieco vediet skor ako ja ohladne tej uzavierky napises sem?Dakujem.
0 0
Pampie Pampie

Pampie je offline (nepripojený) Pampie

Jasné, napíšem. Veď od toho je Porada, aby sme si poradili a nezbláznili sa z toho. Tak zatiaľ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať