Zavrieť

Porady

Pokazili nam zakladovu dosku?!

Ahojte....
mam taky problem. Mam pocit, ze nam stavbari pokazili zakladovu dosku (platnu), ale nevyznam sa v tom, tak ak by sa nasiel niekto kto by vedel poradit....
Posielam prezentaciu kde je to nafotene (jednym obrazkom sa to neda...).

Jedna sa o to, ze cast platne nad pivnicou ma podla mna tieto vady:
1. beton ma inu strukturu ako v strede (mimo pivnice) - vyzera to akokeby tam dali vyplach z miesacky
2. su tam 2x thliny a na jednom mieste videt zeleznu mriezku (cez jednu trhlinu dokonca presvita svetlo az do pivnice, takze je uplne durchom durch)
3. doska je nad pivnicou tak nerovna, ze sa tam drzi mlaka, ktora teraz zamrzla a je tam LAD.

Je toto este akceptovatelne?
Da sa to este opravit?


Dakujem za akekolvek rady.
Janka
Usporiadat
juvask juvask

juvask je offline (nepripojený) juvask

To ano. Fušerina to je a poriadna.Pred vyplatenim fakturu im to daj dorobit alebo opravit na vlastné naklady.A Trillianka, pisala si že tam budete stavat montovany dom, stavebná firma čo ti to bude stavat prevezme vobec takuto dosku?
0 0
trillianka trillianka

trillianka je offline (nepripojený) trillianka

juvask Pozri príspevok
.A Trillianka, pisala si že tam budete stavat montovany dom, stavebná firma čo ti to bude stavat prevezme vobec takuto dosku?
Hm.... mame to na kluc vratane zakladov, ale nasa stavebna firma si na tie zaklady dohodla tychto stavbarov (my sme sa na vybere nezucastnovali). Maju dost prisne kriteria na dosku, to bol asi dovod, preco to zaslo az tak daleko. Mysleli sme si, ze prave koli tomu si budu davat pozor na kvalitu roboty (nasa stavebna firma im robi stavebny dozor), ale ako vidite zrejme nedali.
0 0
trillianka trillianka

trillianka je offline (nepripojený) trillianka

Kazu Pozri príspevok
Ani ja som neštudovala stavarinu, ale je to moje hobby. Na stavbe ma nikto "neprečúra". Rozhádzať krivo založený roh /však to sa hore dorovná/ alebo zoškrabať čerstvo položené obkladačky a pána majstra poslať preč to mi nerobilo problém.
Tak to obdivujem. Bohuzial sa nam stavba posunula na tento nemozny termin a my obaja sme boli na konci roka tak pracovne vytazeny (bez moznosti si vybrat dovolenku), ze sme sa tam ledva dostali za svetla, aby sme si to priebezne fotili. Nabuduce by som radsej dala prelozit celu stavbu aj o par mesiacov, len aby som sa mohla viac zucastnit. Ale viete, uz sme sa na to tak tesili, ze sme boli este aj radi . Uz nie sme.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
trillianka Pozri príspevok
Historia je trosku zlozitejsia (asi ako vzdy...)
Najprv to ani nemal byt podpivniceny dom. Potom ale prisiel ale pan majster a navrhol nam vyuzit terennu vlnu, aby sme tam mali aspon 3x3m na vysku 1.20m miesto na bednicky zemiakov a tak. Tak sme sa potesili a suhlasili (kazde taketo miestecko navyse je super). Ale potom sme raz jedneho dna prisli a pivnica bola 1.80m hlboka - bez toho ze by sa nas spytali alebo dali vediet - s tym ze to robi progresivne a ze to je len lepsie a je to nase plus. Ale beton uz bol vyliaty, takze vchod do pivnice zostane na 1.20m (asi tam budeme skakat ). A co sa mi najviac nezdalo bolo, ze vnutri pivnice boli odkopane zaklady (dokonca hodne po uroven zakladu). Ale zase pan majster hovori, ze som nervozna, pretoze staviam svoj prvy dom a bla bla.... ze to sa zvnutra obmuruje a bude to dobre (a ze budeme mat zaroven policku to som skoro padla na zadok.)
Pripajam aj obrazok zvnutra (je to naprotivna strana pivnice ako je ta trhlina, ale iny lepsi zaber nemam....)

Este som zabudla.... betonovy pas je robeny terasovito, aby to nebolo take drahe.
Takže som si dobre všimol.Základový pás je cca 25 cm vysoký asi 30 cm pod úrovňou terénu a to je ZLE. navyše nieje podsypaný štrkovým lôžkom .Čo bude nad tou pivnicou ? bude tam terasa ( v tomto prípade by to nebola až taká tagédia)alebo to bude súčasťou domu interiéru? ak áno tak Vám budú na 100% praskať obvodové múry , a moc!!! Veľká chyba je aj to že ste šetrili na základoch a robili ich terasovito, najmä keď je dom sčasti podpivničený.Dobrá rada pre všetkých.Pokiaľ je to aspoň trochu možné nikdy nerobte terasovité základy , a ak máte na výber nestavajte domy sčasti podpivničené. Ak sa už rozhodnete pre takúto variantu tak ak je to možné urobte základové pásy pod podpivničenou časťou hlbšie , širšie ako pod nepodpivničeným priestorom. A nezabudite základové pásy poriadne zhutniť.
Naposledy upravil 220870 : 03.01.09 at 13:17
0 0
lpopi lpopi

lpopi je offline (nepripojený) lpopi

Môj názor je ten, že v každom prípade je nutné zavolať k tomu statika, nech dá odborné stanovisko. Nerob žiadne zatieranie poterom, alebo niečo podobné, podložie z betónu ako také musí mať určitú hrúbku. Podľa mňa tam dali veľmi riedky betóna z toho dôvodu tažšie častice zmesi klesli na dno a navrchu ostali tie ľahšie, čo vysvetľuje inú farbu betónu. Toto je bežná chyba napr. pri samonivelizácii, je to síce trochu iné, ale v princípe rovnaké, že sa pridá do zmesi viac vody s vidinou lepšieho roztekania a úpravy, výsledkom je nekvalita ... V každom prípade tie vaše základy sú fušerina prvého rangu, ohromne odfláknutá robota a absolútne neakceptovateľná. Ja na vašom mieste, kvôli sebe hlavne, by som základy zhotovil odznova a poriadne. Uvedomte si prosím, že základy nesú mnohé tony ďaľšieho materiálu, tehál stropu, strechy, skúste si vyrátať toho hmotnosť ...
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

napr. 400 ton
0 0
brano11111 brano11111

brano11111 je offline (nepripojený) brano11111

Dobry den.
Tak to je brutalne otrasne.
Aka firma to prosim robila?
Dal by som im to vyburat a bez zaplatenia pohnat kade lahsie.
Skuste sa ich opytat, kde je krycia vrstva vastuze?

Brano
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

ty stavias bez stavebneho dozoru a statika?

nezaplatit reklamovat zburat prerobit a zaplatit len povodne dohodnutu sumu!
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

to co je vidiet na tej prezentacii naozaj nie je az take zle, da sa to opravit velmi lahko. a vidiet len to kludne ti napisem ze mozes v pohode spravat. problem je v tom ze ocividne ide o fuserov a co je horsie nie je tam nikto kto by na nich dal pozor a co je uplne najhorsie tak menia projekt tak ako sa im chce a to ze tam porobili nejake hluposti (slusne povedane) je skoro iste.
takze teraz zavolaj statika (najlepsie je ak tu stavbu projektoval), nech sa pozrie co tam spravili a ako to napravit. a dalej potrebujes stavebny dozor, ktory odteraz bude davat pozor na stavbu, to ze ma stavebna firma dozor ta nemusi zaujimat. dozor nad stavbou musi mat vzdy investor, takto plati 3miliony a ani len netusis za co. to ze tam su ine chyby ktore nevidis a treba ich opravit by som tipoval tak na 85%
0 0
CodeLee CodeLee

CodeLee je offline (nepripojený) CodeLee

Chcel by som sa len spytat. Tie tvarnice vyzeraju ako zo systemu EasyBlok. Mozu sa takto pouzivat aj na robenie zakladov ? Myslim to ze sa nevyplnaju betonom ale obracaju sa dnom hore a muruju sa na cementovu maltu. Papierovo je pevnost OK, ale aj tak by som z toho mal zly pocit.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

To čo je vidieť z prezentácie je sfušované ako sa patrí. Riešenie vidím:
1. statik ( môže to byť aj budúci stavebný dozor),nech potvrdí možnosť opravy alebo rozhodne o prerobení.
2. neplatiť nič až po odstránení závad ( resp. doriešení ). Predpokladám, že dostali len zálohu.
3. osobne si myslím že ak tam nie je statický problém je to s tou doskou zvládnuteľné. Viac by som sa obával už spomínaných problémov so zakladaním. Toľko k obrázkom. Reál zrejme nebude veľmi odlišný.

Stavať dom na hlinených nohách sú vyhodené peniaze a nekonečný príbeh praskania a opráv.

Určite potrebuješ vyjadrenie statika/projektanta k zmene projektu a posúdenie skutkového stavu, aby sa mohlo bezpečne pokračovať.

Niekedy je možno lepšie sa vrátiť z kraťšej cesty, ako stavať už s myšlienkou že tam niekde čaká problém.

Zvyklo sa hovoriť, " keď budeš stavať svoj tretí alebo štvrtý dom už si na tieto veci dáš pozor".

Poučenie pre teba, už nič bez dobrého stavebného dozora ( nezávislého ). Sú to len tvoje " ušetrené " peniaze.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať