Zavrieť

Porady

Oberon

Chcem sa opýtať, či ste si už stiahli novú verziu Oberonu s €- december, ja to už chcem urobiť ale mám strach, či mi neprerobí celý rok 2008 na Euro?, možno hlúpa otázka ? Či sa mi bude dať robiť uzávierka roku 2008 v Sk ?,..................., uzávierku budem robiť koncom januára, ale už potrebujem tlačiť faktúry 1/2009 v €.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bursi je offline (nepripojený) bursi

    bursi
    ja som si to stiahla a dala prechod na Euro-potrebovala som vystavit fakturu v EUR.
    Spravilo to to ze mi tu firmu v podstate zdvojilo, ked idem do otvorenia firmy vidim teraz XXX.SKK, XXX.EUR/ takze potom 2008douctujem do XXX.SKK a uvidim co mi to bude robit ... ...riskla som to - no co som mala robit...?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    JuKaS Pozri príspevok
    Áno, stiahla, neboj neprerobí ti nič, keď si nezadáš "prechod na euro".
    JuKaS, ale ak neprejde na € nebude jej správne uvádzať sumu. Suma v SKK bude ako prvá a informatívne bude €.

    lubinami je offline (nepripojený) lubinami

    Veselý človiečik lubinami
    Všetkým dakujem,
    stiahla som si aj dala prechod na Euro, majú to dobre urobené, takže dá sa všetko robiť , ked sa prejde na firmu v SKK.

    danielaz je offline (nepripojený) danielaz

    danielaz
    Dobrý deň,
    stiahla som si prechod na € v Oberone. Nakoľko robím s Oberonom len od januára 2008, nerobila som ešte žiadnu uzávierku, netuším, či som spravila dobre alebo nie. Mám zaúčtovaný komplene rok 2008, len ma čaká ešte drobné upratovanie v účtovníctve, napr. dohodenie nejakého vkladu do pokladne, možno nejaký zápočet záväzkov a pohľadávok, prípadne nejaká drobná oprava v analytike. Budem musieť všetko robiť dvojmo? Aj vo verzii SKK aj v €?
    Alebo tieto drobné opravy nemajú s € nič spoločné?
    Ďakujem Vám za radu.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Áno, ak sa chceš vrátiť do roku 2008, musíš to nahodiť dvojmo aj do verzie Eur aj SKK.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.