Zavrieť

Porady

zateplenie podkrovia

Mám zateplené podkrovie ISOVEROM 10 cm medzi rohmi a 5 cm krížom cez rohy.Na tom je parozábrana a sadrokartón. Zdá sa mi, že 15 cm je málo. Chcem sa spýtať, či je možné sadrokartón vyhodiť a dať navrch polystyrén, alebo radšej vatu,pretože s polystyrénom je lepšia práca, ale bojím sa či mi nebude plesnieť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Je to možné, len mi nie je dosť jasné ako to tam chceš kotviť. Medzi CD profily, ktoré držia SDK, tam už asi nemáš miesto, keď si dával krížom tých 5 cm ? 15cm izolácie je však veľmi málo. Norma hovorí o 20 cm a rozumná miera je od 24-30cm. Ak sa rozhodneš pre minerálnu vlnu maj na pamäti, že je možné dať ju aj pod parozábranu, ale jej hrúbka by nemala prekročiť 1/4 izolácie, ktorá je nad parozábranou.
    Asi najrozumnejšie riešenie by bolo, dať dole aj parozábranu a priečnu izoláciu 5cm. Na krokvy (rohy) pripevniť 10cm vysoké hranoly. Medzi takto upravené krokvy vložiť ďalších 10cm min. vlny, alebo aj polystyrénu(ten je lacnejší, len treba presnejšie rezať). Namontovať konštrukciu pre SDK a medzi ňu dať priečne tých 5cm min. vlny. Založiť parozábranu (novú, nie s dierkami) a nakoniec SDK. No a mal by si 25 cm izolácie. Ešte sa chcem spýtať, či je krokva vysoká iba tých 10 cm, alebo si dával odvetranie kôli nekontaktnej paropriepustnej fólii ?

    Jeden je offline (nepripojený) Jeden

    Jeden
    Dával som odvetranie. Počul som, že aj medzi parozábranou a sadrokartónom má byť medzera a ja ju nemám. Treba aj tú medzeru?

    kabatik je offline (nepripojený) kabatik

    kabatik
    Medzi parozábranou a sadrokartónom nemusí byť medzera! Ak sú namontované na tú istú konštrukciu , tak zákonite musia byť v kontakte.
    Naposledy upravil kabatik : 04.01.09 at 09:22

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    Jeden Pozri príspevok
    Dával som odvetranie. Počul som, že aj medzi parozábranou a sadrokartónom má byť medzera a ja ju nemám. Treba aj tú medzeru?

    O tuto medzeru sa jedna pokial sa dava reflexna (hlinikova) parozabrana.
    Vtedy aby sa vyuzila reflexia musi tam byt ta medzera.

    ztomas je offline (nepripojený) ztomas

    ztomas
    Ahojte! Som tu novy, planujem si zobytnit podkrovie. Mam podkrovie kde je nova stresna krytina (plastove skridle s parozabranou) a 14 cm krokvy. Stara stolkova konstrukcia s dorobenymi vykermi. Planujem tam elektricke podlahove vykurovanie+krb. Co vy na to? Hrubka izolacie podla normy by mala byt aspon 20 cm. Co hovorite na tensiu, ale s pouzitim izonaterov? vvv.nansulate.sk/slovensky/nansulate_residential_testimonials.htm

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    ztomas Pozri príspevok
    Ahojte! Som tu novy, planujem si zobytnit podkrovie. Mam podkrovie kde je nova stresna krytina (plastove skridle s parozabranou) a 14 cm krokvy. Stara stolkova konstrukcia s dorobenymi vykermi. Planujem tam elektricke podlahove vykurovanie+krb. Co vy na to? Hrubka izolacie podla normy by mala byt aspon 20 cm. Co hovorite na tensiu, ale s pouzitim izonaterov? vvv.nansulate.sk/slovensky/nansulate_residential_testimonials.htm
    1. Pod skridlou by nemala byt parozabrana ( ta sa dava az pod izolaciu) ale paropriepustna folia.

    2. Pokial chcete elektricke vykurovanie tak pre mna by aj 30 cm izolacie bolo malo (kazdopadne pod 25 cm by som nesiel tak ci tak)

    3. Izolacne natery uz boli viackrat preberane a aj robene seriozne skusky - jednoduchy vysledok , ktoremu sa da aj logicky dospiet - JE TO BLUD !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.