Zavrieť

Porady

Poplatok za zverejnenie do obch. vestníka?

Za zverejnenie účtovnej závierky do obchodného vestníka sa platí 3000 Sk nakoľko majú opatrenie a nevystavujú daňové doklady ako to zúčtovať na 538? Je to poplatok podľa zákonných predpisov.
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
To je otázka?

Ak áno, tak áno. T.j. 538 - poplatok vyplýva tuším zo zákona o správnych poplatkoch.
0 0
Stanka Stanka

Stanka je offline (nepripojený) Stanka

ano otazka ved je tam otaznik
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
To áno, ale poslednou oznamovacou vetou si si sama odpovedala. A správne.
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

3000 Sk? to mi nehovorte ani zo srandy. Ako rýchlo mi pošlú faktúru po tom, ako doručím na obchodný register doklady?
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

ked som poslala uctovnu uzavierku na OR, musim ju poslat este niekde? teraz citam s tymto obchodnym vestnikom, to tam mam poslat ja? heeeelp
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

To evae: ako vidím, obe sme na E a obe gúľami očami
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

dufam, ze nejake pismenko medzi A-Z nam da navod a bude po gulani... aj ked neviem. cim viac citam, tym viac vypliestam
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
A tvorili ste rezervu na zverejnenie účtovnej závierky v roku 2004?
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

AVO
A tvorili ste rezervu na zverejnenie účtovnej závierky v roku 2004?
zeby nie? a ak ano, tak len nahodou, pretoze neviem o com hovoris
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Čože? Čože? Problém je tu? Nie je to však taká hrozná suma ... našťastie.

§ 19 ods 8 písm. l. - rezervy sa vytvárajú na náklady na zostavenie, overenie, zverejnenie účtovnej závierky a výročnej správy

T.j. rezerva v roku 2004 na zverejnenie ÚZ 2004.
Naposledy upravil Jana Acsová : 02.06.05 at 08:03
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Niekde to tu už pred časom bolo písané, že do OR ukladajú schválenú závierku všetky spoločnosti (to znamená, že na súd posielajú 1x súvahu, výsledovku, poznámky a zápisnicu z valnej hromady). Tie, ktoré spadajú pod audit musia ukladať závierku aj do zbierky listín (tzn., že na súd posielajú všetko 2x, z toho jedno ide do OR a druhé do zb.listín). Pričom za uloženie do OR sa neplatí.
Dobre som to pochopila ? Je to tak ?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
haló, ženušky ... Obchodný vestník a Zbierka listín sú dve rozličné veci ... Zbierka listín je zadarmiko ... Obchodný vestník - tak o tom neviem, či sa platí alebo nie.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
vladan
haló, ženušky ... Obchodný vestník a Zbierka listín sú dve rozličné veci ... Zbierka listín je zadarmiko ... Obchodný vestník - tak o tom neviem, či sa platí alebo nie.
Ja v tom mám hokej, lebo po dvoch rokoch chodia do firiem faktúry za zverejnenie ÚZ v Zb.listín - cca dva riadky v Obchodnom vestníku za zbierku - oznámenie á 600,00. Vlani pre istotu urobili "dieru" v zákone ohľadom zverejňovania, lebo sa nevedeli dohodnúť, čo má byť platené, či zbierka alebo vestník, či obidvoje alebo ...?! Ako to bude tento rok, to sa priznám ma veľmi nezaujíma, nakoľko sa jedná o nie príliš vysoké čiastky, ale máme klienta (s.r.o.), ktorej nezobrali ÚZ do zbierky bez 1000,00 Sk kolku . A naša firma to mala zadarmo. Takže ... ak sa vrátim k rezerve, čo som spomínala predtým, ja som do jej prepočtu zahrnula "všetky prípadne možné kvalifikovane odhadnuté dohady".
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Veru som to v príspevku 12 "pomotala".
OR - tam sa ukladá do zbierky listín, tam musia závierky uložiť všetci. To by malo byť zadarmo.
Do obch.vestníka by zrejme mali ukladať len auditované spoločnosti.

Prosím, opravte alebo doplňte ma niekto, nech niekoho nemýlim.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
iva
Veru som to v príspevku 12 "pomotala".
OR - tam sa ukladá do zbierky listín, tam musia závierky uložiť všetci. To by malo byť zadarmo.
Do obch.vestníka by zrejme mali ukladať len auditované spoločnosti.

Prosím, opravte alebo doplňte ma niekto, nech niekoho nemýlim.
Nič to preto, nič to za to, veď porada je tu na to:

Účtovná závierka - zbierka listín do 30 dní po schválení ÚZ - všetky spoločnosti.
Súvaha a Výkaz ZaS - auditované spoločnosti Obchodný vestník - termín rovnaký.
Auditované spoločnosti - ÚZ môže byť súčasťou výročnej správy podľa obch. zákonníka, musí byť podľa Zákona o účtovníctve - tu sa asi v parlamente dohadovali ako my na porade.

A s tou cenou - to som už uviedla. Takže záver: Nič nie je zadarmo. (Keď už nič iné, tak nás to pripravuje o nervy.)
0 0
Luboš Luboš

Luboš je offline (nepripojený) Luboš

Niekde som to už uvádzal, ale opäť: Na zverejnenie do Obchodného vestníka zasielajú účtovnú závierku v zmysle Obchodného zákonníka, §769 a zákona o účtovníctve §2 účtovné jednotky, ktoré majú povinnosť mať overenú účt.závierku audítorom, pričom je potrebné vopred uhradiť : sumu 3.000,-Sk
číslo účtu : 7000144137/8180
VS : IČO, KS:2018
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
nezabudnite do Obchodného vestníka pridať info o správe auditora (§21 ods. 2 431/2002 v znení 561/2004)...tiež som pozabudol a vyzvali ma na to...sú tam 4 možnosti...
0 0
arasidka arasidka

arasidka je offline (nepripojený) arasidka

prosím vás, stalo sa tu niekomu, že nedostal ešte faktúru za zverejnenie v obchodnom vestníku za r. 2003?? Chcem ísť tam niekomu volať, ale šak ani neviem kde .....
0 0
kajab kajab

kajab je offline (nepripojený) kajab

Schválená závierka (súvaha, výsledovka, poznámky a ak je povinný audit aj sa ukladá na príslušný súd. V minulom roku sa platilo 1 000,- Sk. Tento rok zadarmo. Zverejnenie v Obchodnom vestníku je povinné pri audite, ináč nepovinné. Platí sa 3 000,- Sk ešte pred zaslaním na zverejnenie. Zasielajú sa kópia súvahy, výsledovky a dokladu o zaplatení poplatku na Ministerstvo spravodlivosti, redakcia Obchodného vestníka.
0 0
SESKOV SESKOV

SESKOV je offline (nepripojený) SESKOV

tibor
nezabudnite do Obchodného vestníka pridať info o správe auditora (§21 ods. 2 431/2002 v znení 561/2004)...tiež som pozabudol a vyzvali ma na to...sú tam 4 možnosti...
Prosím, čo má byť v info o správe audítora napísané /mimochodom, správa
je v poriadku, aj závierka/? Ide o zverejnenie v Obchodnom vestníku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať