Zavrieť

Porady

zámena peňazí v banke - účtovanie

potrebuje súrne poradiť s týmto prípadom dnes som bola v banke uhradiť českú faktúru doniesla som koruny 30 tis. v banke mi ich najpr zamenili za eurá a tak to prepoačítali na CZK a dali mi ot om doklad..čo teraz ako to mám zaútovať? /PU/? dakujem za každú radu!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    261/211AE SK výdaj z SK pokladne
    211AE/261 EUR príjem do EUR pokladne
    321/211AE EUR výdaj z EUR pokladne

    Ak došlo k výmenám v poradí ako uvádzate, t.j. najskôr konverzia SKK na EUR o čom máte doklad a následne úhrada faktúry v eurách bez ďalšej výmeny za CZK.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    dakujem veľmi pekne...presne tak som to chcela a mám ešte jeden prípad odberatelia z česka nám uhradili v hotovosti v českých korunách potom ich konateľ zamenil za slovenské koruny a tak sme ich prijali do pokladne..vzniká tam aj kuzový rozdiel? ako to zaúčtujem

    dvojča je offline (nepripojený) dvojča

    dvojča
    timejka200 Pozri príspevok
    dakujem veľmi pekne...presne tak som to chcela a mám ešte jeden prípad odberatelia z česka nám uhradili v hotovosti v českých korunách potom ich konateľ zamenil za slovenské koruny a tak sme ich prijali do pokladne..vzniká tam aj kuzový rozdiel? ako to zaúčtujem
    Podľa mňa české peniaze príjmeš do českej pokladne ako úhradu odb.faktúry a následne urobíš výdaj z českej pokladne na zámenu na slovenské koruny, kde urobíš príjem do slovenskej pokladne. Ohľadom zámeny máš doklad z banky.

    zámena peňazí v banke - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.