Zavrieť

Porady

pravoplatnost uzemneho rozhodnutia

Dobry den, prosila by som poradit s vydanym uzemnym konanim. Moje UK nenadobudlo pravoplatnost, lebo CHKO, ako dotknuty organ sa odvolal aj napriek tomu, ze mam kladne stanovisko KUZP. Teraz stavebny urad celu zalezitost dava na krajsky stav. urad, na posudenie. Mozu mi to zamietnut a preco???? (podla UPD mesta moj pozemok je urceny na priemyselnu vystavbu ) Vopred srdecne daaakuuujeeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    CHKO sa asi neodvolal za to, že pozemok je určený na priemyselnú výstavbu. ALe už samotný názov orgánu hovorí, že to bude niečo s ochranou územia. Nepoznám stanovisko CHKO, ale môžu ho aj zamietnuť. To stanovisko nemáš? Ak nie, tak si ho vyžiadaj zo stavebného úradu. A prilep ho sem, potom môžeme polemizovať či áno alebo nie. Inak KUZP je niečo iné ako CHKO -títo majú iné záujmy. Stavebný úrad poslal klasicky celé konanie v rámci odvolania na KSÚ. Ten rozhodne, či je odvolanie voči vydaniu UK v súlade alebo v rozpore s platným zákonom. Inak nič sa nedeje, je to klasická odvolačka.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Dakujem, tak uz to mam cele v hlave popletene, lebo som bola v tom, ze stanovisko KUZP si vyziadali z CHKO. Myslim si ale, ze pri tvorbe uzemneho planu sa podielaju aj ochranari, takze nechapem. Ide o to, ze na pozemku mam stromy, ktore som si ziadala povolit vyrub, tam je cely zadrhel. Neviem sa z toho vymotat, stale mi to visi na tych ochranaroch, je tam prosim ta nejake riesenie?

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Je tam este jedna zaujimavost, ze tento pozemok mal v roku 2002 platne UR-ko aj povolenie na vyrub, ale majitel bol iny. Ti isti ludia v statnej sprave na ten isty pozemok, ale iny majitel ( ja ) maju teraz ine vyjadrenia ......

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Vieš, časy sa menia. Dnes sú ochranári dôležitejší ako boli v roku 2002. Môžu od Teba žiadať presadiť stromy, pokiaľ sú to nejaké zákonom chránené. Možno budeš musieť umiestniť stavbu mimo stromov. KUZP je samostatný štátny orgán, tiež CHKO je samostatný subjekt. Každý posudzuje podľa svojich zákonov. Skús uvažovať o postavení stavby mimo týchto stromov, aby si bola pripravená na ústupky. Môže sa stať, že inak nedostaneš územné rozhodnutie.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Tak dakujem pekne za info. Moc sebavedomia mi neostalo, lebo ako vidim, situacia je zlozita, este raz dik.

    pravoplatnost uzemneho rozhodnutia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.