Zavrieť

Porady

koniec MD

prosím o radu.:-)
Na MD som nastúpila 1.7.2008. MD mi skončí teraz 12.1. alebo 13.1. 2009? Mám teda podať odhlášku ku ktorému dňu,aby mi nevznikla povinnosť pokračovať v platení na DNP? A ako by sa rátal vymeriavací základ,keby som išla napr. na PN pred podaním odhlášky,keď som celý minulý rok bola PN a potom na MD a mala som vymeriavací základ z minima. Ďakujem pekne!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    martamarta Pozri príspevok
    prosím o radu.:-)
    Na MD som nastúpila 1.7.2008. MD mi skončí teraz 12.1. alebo 13.1. 2009? Mám teda podať odhlášku ku ktorému dňu,aby mi nevznikla povinnosť pokračovať v platení na DNP? A ako by sa rátal vymeriavací základ,keby som išla napr. na PN pred podaním odhlášky,keď som celý minulý rok bola PN a potom na MD a mala som vymeriavací základ z minima. Ďakujem pekne!!!
    md končí 12.1.09.
    Ak už nechceš platiť dnp a teda byť DNP tak treba uviesť dátum ukončenia NP 12.1.2009.

    Ak by si začala byť PN ešte počas poberania materského, tak neviem iste, no predpokladám nárok by vznikol a po ukončení poberania materského by si mala začať poberať nemocenské. No "predpokladám" môžu byť s tým aj problémy, ako vždy, že ti napr. budú tvrdiť, že treba začať PN až po ukončení MD (teraz som niečo také čítala, no poradie bolo opačné, ukonč.PN, a začiatok MD).

    Ak by si dnom 12.1.09 neukončila DNP a napr. 13.1.09 išla na PN, tak by sa mal nárok rátať z VZ v r.2008. Ak si úplne celý r.2008 bud poberala nemocenské alebo materské, tak sa bude rátať z minimálnej mzdy v r.2009, t.j. z VZ 295,5eur a denná dávka bude 295,5eur :30 x 55%= ... (od 4-tého dna) Ak si však v r.2008 aspon jeden den platila DnP z minima, tak sa ráta z VZ 8100,- , t.j. z VZ, z ktorého si platila a delí počtom dní, za ktoré si platila.

    martamarta je offline (nepripojený) martamarta

    martamarta
    Brcko,ďakujem pekne!
    A podľa teba sa mi oplatí zostať DNP alebo radšej sa odhlásiť,aby som nemusela platiť? Predsa len byť PN sa dlho nedá a očr len 11 dní tuším...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.