Zavrieť

Porady

Tehotna v zahranici mam narok na SR priplatok?

Ahojte!
Som tu nova, a vidim ze je tu ohromne vela dobrych rad!

Su rozdielne alebo ziadne nazory na to, ci mam narok na vyplatenie porodneho a nasledne materskeho prispevku zo SR ak byvam a pracujem v EU, nie Anglicko.
Viem z tretej ruky, ze Slovenka zijuca v Anglicku, vydata, dostala moznost vyplacania materskeho prispevku, jedine co mala bol trvaly pobyt V SR aj v GB.
Ja mam momentalne prechodny pobyt v SR, ale to je jedna vec a neviem ci mi uznaju TP s min 8 mesiacmi dozadu..

Ja nie som vydata, ale oficialne pracujem a byvam v EU.
Ake su podmienky na moznost statneho prispevku na materskej?
Predbezny termin 01.06.2009.

Velmi pekne dakujem ak NIEKTO ma s tymto nejaku skusenost!
Ak odpisete na e/mail je to tiez fajn!!!
S pozdravom Petra
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mira47 je offline (nepripojený) mira47

    mira47
    ahoj, prosim ta chela by som sa ta spitat ako si dopadla, ci ti niekto poradil,... ja som natom tak isto, som tehotna a som v holandsku a neviem jak a oco mozem poziadat,... vdaka za odpoved

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mira47 Pozri príspevok
    ahoj, prosim ta chela by som sa ta spitat ako si dopadla, ci ti niekto poradil,... ja som natom tak isto, som tehotna a som v holandsku a neviem jak a oco mozem poziadat,... vdaka za odpoved
    pozri tu :

    http://www.choredieta.sk/index.php/m...nicie-materska

    http://www.vop.gov.sk/materska-dovol...yt-v-zahranici

    pascale je offline (nepripojený) pascale

    pascale
    Ahoj,

    mne poradili jednu super link, ale nemozemto odoslat v tejto porade, neviem naco to potom tu je! Napis mi tvoj e-mail, moj je petrasunshine1(at)hotmail.com
    ..ani so zavinacom nemozem odkaz odoslat :-))

    ..poviem pravdu, vobec nic nie je jasne v dnesnych dnoch, pytali sme sa aj po uradoch posledne co som bola doma, a je to (aspon pre mna) zamotane, ja nikdy nemam stastie s nasimi uradmi. To by bolo na knihu :-)

    Ale podstatne je, ze tvoja miestna matrika alebo urad soc.veci na slovensku by mal vediet vsetko, lebo oni maju informaciuo vsetkych EU statoch co ponukaju a co nie (napr Slovakom zijucim v tej-ktorej krajine).
    Ja som sa musela prihlasit na trvaly pobyt na SR,aj ked som prechodny mala, a zevraj staci, potom ze nestaci atd. Porodne v kde ja zijem je od statu na prepocet cca 8000SKK, na SR je to 20-25000! Mali by mi vyrovnant sumu ak krajina v ktorej zijem ponuka menej. Ale vraj to mame zacat vybavovat az po narodeni, a najneskor do 6 mes veku dieteta!
    Dalej ak napr. by mi tu neplatili matersku, SR by mi to mala vyrovnat. Ak platia menej, tiez by to mala SR vyrovnat, ak mi budu platit viac, ale kratsie ako SR, po uplynuti materskej tu, SR by mala pokracovat (SR sumou samozr) az do 3ch rok.dietata. O vsetko ale treba zakazdym ziadat.
    Jdinou podmienkou bolo preukazat, ze mam na SR trvaly alebo prech pobyt min 1 rok pred porodom, dalej ze som navstevovala lekara pocas tehotenstva, dalej ze som si platila socialku a poistne (kde sa to ako vola) v ktorejkolvek EU krajine min (joj ale som zabudla presny pocet dni) 240 ci 280 dni pocas poslednych 2 rokov! takze nemusi to byt v kuse...
    Hlavne preciaj tu stranku co som pridala ako prvu, a urcite daj vediet co a ako sa vyvyja!
    Good luck!!!

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    myslím odkaz na stránku môžeš dať až po dosiahnutí určitého počtu príspevokov, aby si tu niekto z toho nerobil len reklamu na svoje produkty (boli tu také prípady u nových členov)

    a s mailom tiež bolo vysvetlované v blogoch od Richarda, prečo nepoužívať zavináč

    pascale je offline (nepripojený) pascale

    pascale
    poslala som sukromnu spravu...malo by to byt ok..
    Poslem aj Tebe, ta link je fakt OK!...mozes zverejnit :-)

    Tehotna v zahranici mam narok na SR priplatok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.