Zavrieť

Porady

dopravna nehoda a poistenie - pomoc

Dobry den,

v novembri sa mi stala nehoda, kde som ja bola poskodena. Policia volana nebola,kedze islo o v podstate malu skodu (cca 15000). V poistovni mi bolo povedane, ze si mam teda opisat vsetky potrebne udaje od vodicky, ktora do mojho auta naburala. Nasledne som nahlasila skodu na poistovni, a vybavila vsetko co s tym suviselo, az po opravu. Nasledne som musela uhradit spoluucast vo vyske 5000 Sk. Bolo mi povedane, ze mi tato suma bude vratena, pretoze ide o vnutorny regres, kedze vinnicka nehody mala tu istu poistovnu ako ja, a krylo sa to z mojej havarijnej poistky. Vinnicka nehody vsak nehodu nenahlasila,a na moje telefonaty nereaguje, taktiez ani na postu z poistovne. Kym to nenahlasi, mne sa peniaze vraj vratit nemozu. Nerozumiem tomuto systemu, ako je mozne, ze ja, ktora som bola poskodena,a mala som okolo vybavovania vsetkeho potrebneho k oprave auta, som este musela zaplatit za nieco, co niekto mne sposobil, a teraz sa uz ani nedostanem k svojim peniazom?? Viete mi prosim niekto poradit, mam este nejaku moznost, ako by som peniaze dostala spat? Velmi pekne dakujem!!! Lucia S.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    To že ste boli poškodená, je pre poisťovňu iba Vaše tvrdenie, ktoré treba nejako podložiť. Ak nemáte správu polície nemáte podklad, ktorý doloží, že k nejakej nehode vôbec došlo, a teda nie je čo platiť. Jediná možnosť je fyzicky "odchytiť" vodiča - vinníka nehody, a dať mu na mieste vypísať ( a podpísať) príslušné tlačivo ( Oznámenie poisteného o tom, že spôsobil škodu inému). Ak sa vyhýba kontaktu, asi nemá zaplatenú poistku. Poisťovňa neplatí peniaze na prosté požiadanie, ale na písomný pokyn svojho klienta ( v tomto prípade vinníka), inak by sa mohlo stať, že napr. ja by som chcel uhradiť škodu na svojom aute z Vašej zákonnej poistky, poisťovňa by zaplatila, a Vy (ako poistený) by ste ani nemuseli vedieť že niekto použil Vašu zákonnú poistku a dostal od poisťovne napr. 1000 EUR.

    zeron je offline (nepripojený) zeron

    zeron
    no, v podstate nepoteším - robiť nemôžete takmer nič, pokiaľ vinník nehody dobrovoľne poistnú udalosť neohlási, tak poisťovňa plniť nebude, lebo nemá dôvod, pretože pre ňu v podstate žiadna positná udalosť vo vzťahu k poistke vinníka nehody neexistuje, nakoľko je tento nenahlásil. Keď opomeniem možnosť chytiť vinníka nehody pod krk a odvliecť ho na posiťovňu, nech to nahlási, tak zostáva už len možnosť vymáhať si tento nárok v občianskom súdnom konaní, čiže dotyčného zažalovať. Avšak okrem povinnosti uniesť bremeno tvrdenia, musíte v súdnom konaní uniesť aj bremeno dôkazné, čo znamená, že všetky svoje tvrdenia by ste mali oprieť o dôkazy. Ak obe bremená unesiete, čo znamená, že všetky tvrdenia aj podľa názoru súdu budú podporené dôveryhodnými dôkazmi, môžete sa domôcť svojich 5tis Sk. V praxi tam môžu vzniknúť problémy, ako dokázať, že sa vôbec nehoda stala, aká tam vznikla škoda a kto je vinný. čiže to treba spracovať po zvážení všetky okolností, treba určite výsluch svedkov, možno aj znalecké dokazovanie a pod. Osobne z vlastnej skúsensosti a praxe však viem, že tento postup je relatívne náročný na čas a peniaze, tak to poškodení radšej vzdajú, aby neboli ešte viac škodoví v prípade neúspešného súdneho końania.

    dopravna nehoda a poistenie - pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.