Zavrieť

Porady

Pozastavena SZCO a koniec uctovneho roka

Ahojte,

Mam jednu dilemu ako nalozit s vyuctovanim lizingu osobneho motoroveho vozidla napisaneho na SZCO a celkovo ako uzavriet vyuctovanie SZCO.
V 05/2008 som kvoli zlej situacii pozastavil svoju SZCO so zamerom neskor ju obnovit no situacia je momentalne aka je a rok 2008 sa skoncil a ja som nedokazal svoju zivnost obnovit. Lizing na vozidlo ma byt ukonceny v 07/2009. V zakonoch som sa docital, ze v pripade ze SZCO nie je obnovena do konca uctovneho obdabia (u mna 12/2008) tak sa z hladiska uctovneho povazuje za ukoncenu a je potrebne vysporiadat vsetky pohladavky a zavazky k 12/2008. Ako mam zauctovat zvysny podiel akontacie/splatok na lizingu? Mam do vyuctovania zahrnut vsetky svoje vystavene faktury aj tie neuhradene?

Vrela vdaka za pomoc.
Marian
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    many je offline (nepripojený) many

    many
    Ahojte,

    Nikto mi nevie prosim poradit? V roku 2008 som aktivne podnikal iba 6 mesiacov a potom som pozastavil SZCO k 30.6. bez nasledneho obnovenia k 31.12.2008. Mam dat lizingovy odpis za rok 2008 v pomernej casti tj. 50% alebo dat celu ciastku teda 100% do nakladov? Co to prosim znamena ked v zakone je uvedene - v pripade neobnovenia SZCO k 31.12. je potrebne vysporiadat zavezky a pohladavky k 31.12. ako keby SZCO bola zdruzena? Mam uviest vsetky vystavene faktury a vsetky naklady a teda aj lizing (az do 07/2009) do uctovnictva za rok 2008?

    Dakujem za odpoved.

    Pozastavena SZCO a koniec uctovneho roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.